ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Заглъхнало ухо без болка

Модератори: админ, консултанти

nedqlkow

Заглъхнало ухо без болка

Мнение от nedqlkow » 15 фев 2017 09:52

Здравейте,
тази сутрин, след като се събудих от сън, забелязвам заглъхване на дясното ми ухо, без да имам каквато и да е болка. Не съм боледувал в последните поне 3 месеца, не ме е боляло гърло или ухо, като цяло се е случило най-вероятно от запушване, тъй като спя с тапи за уши. Съмнявам се и да е влязла вода. Въпросът ми е как в домашни условия мога да се справя с проблема, понеже в момента нямам необходимото време за да отида на УНГ. Спомням си, че в миналото ми се е налагало веднъж да отида на лекар за почистване на ушна кал и тогава нещата се случиха просто с впръскване на вода, посредством спринцовка без игла. Ако опитам да направя това вкъщи, поемам ли някакви рискове?

Разбира се с радост ще чуя всички други предложения, които ви хрумнат, като ще спомена, че до момента пробвах единствено с ксилометазолин, след който за кратко сякаш имаше подобрение, но не съм сигурен, възможно е просто да ми се е сторило. Въпреки че няма болка е доста досадно, тъй като с лявото ухо чувам перфектно, а с дясното сякаш съм под вода.

д-р Цончев

Re: Заглъхнало ухо без болка

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 22:36

Вземете си Отипакс, накапете няколко пъти, след това се опитайте да го промиете, може и със спринцовка. Не пробмайте с клечки за уши, те често утежняват ситуацията. Може да пробвате и под душа, под струя вода.

krista

Re: Заглъхнало ухо без болка

Мнение от krista » 28 мар 2017 09:44

Преди 10 дена направих по-неразумно издухване на носа и оттогава ухото ми заглъхна и чувам гласа си да кънти, познатите ми казва, че говоря носово оттогава. Ходих на 4 -ма УНГ лекари и диагнозата е Запушена Евстахиева тръба. Няколко пъти единият лекар ми продухва с балон Полицер, но ефект само за минути. Не минава от изписаните капки за нос виброцил и спрей Стеримар. Вече 10 дни все едно ухото ми е запушено. Някаква идея какво друго да правя. Не съм от София, от Варна съм.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”