Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Количеството храна също е от значение
Тази област се оказва проблемна за много хора
Ресвератролът повишава костната плътност
Той е водещ специалист по гастроитестиналната ендоскопия
реклама

Ушна кал

Модератори: админ, консултанти

Ушна кал

Мнениеот prijatel1 » 08 Яну 2008 17:51

Можете ли някой да ми препоръча начин за почистване на ушна кал ?
С клечките за уши май само го напъхвам навътре .
prijatel1

Re: Ушна кал

Мнениеот Мила » 08 Яну 2008 18:30

Ами то цаката в чистенето на ушната кал се състои в правилния подход, а не толкова в клечката за уши. Когато си чистиш ушите, е необходимо да извършваш въртеливи движения, които да не са насочени към вътрешността на ухото, а по-скоро да вървят по неговата периферия. Така се избягва набутването на ушната кал навътре.
Ако имаш сериозен проблем с ушната кал, най-добре отиди на специалист, който ще успее с помощта на насобена водна струя да почисти калта. Именно и той най-добре ще ти обясни как правилно да почистваш ушите си. Междудругото адски малко хора извършват тази наглед проста процедура правилно!!!!
Мила

Мнениеот д-р Цончев » 09 Яну 2008 12:42

Според мнението на доста УНГ специалисти не е полезно ушите да се чистят с клечки:
1. дразни се епитела
2. увеличава се секрецията и, съответно ушната кал
3. може да се внесе инфекция
4. нарушава се микросредата на ушния канал
5. може неволно да се травмира мембраната

Достатъчно е ушите да се измиват с пръсти (доколкото може да се стигне навътре) с вода и сапун при къпане (къпането да е редовно!). Ако се получи натрупване на ушна кал и заглъхване на ухото (което е рядко сравнително) е по-добре да се отиде на УНГ за промивка, отголкото да се използват тампони.
д-р Цончев

Мнениеот prijatel1 » 09 Яну 2008 13:51

Благодаря за отговорите .
Преди години една докторка УНГ, при която ходих ми каза да си чистя ушите със затоплено олио ? Правилно ли е това ?
prijatel1

Мнениеот д-р Цончев » 09 Яну 2008 14:50

Не знам. Никога не съм го прилагал. Използвал съм метода с тампон, напоен с разтвор на сода бикарбонат, поставен в ухото води до отмекване на ушната кал и по-лесното отпадане.
д-р Цончев

Мнениеот ABRIHT4E » 03 Сеп 2008 13:33

Какво да ви кажа?важен е ,,чалъмът" на почистване на ушната кал!Аз лично си чистя всеки ден(по-точно вечер след душ) ушите!На седмица хабя по 100 на клечки и си имам начин да ги поддържам сухи и много, ама много чисти.Важно е всекидневното чистене ,защото с употребата на клечки се стига до стимулация на секрецията и , ако не са прави всеки ден пак се появява лек секрет.Адз съм си почти манияк на тема чести уши.Много леко и внимателно, важно е да знаеш как. :wink:

гнуся се от ушна кал и хора с непочистени уши.Срамно е!
ABRIHT4E

Мнениеот д-р Цончев » 05 Сеп 2008 13:01

Горното мнение не е правилно и УНГ лекарите го потвърждават. Ежедневното чистене на ушите с клечки нарушава флората и състава на средата на външния слухов канал и е предпоставка за усложнения и инфекции.
д-р Цончев

Мнениеот zunio » 18 Яну 2009 18:32

Не трябва да се чистят ушите с клечки или трябва да е 1 път в месеца.Всекидневното "човъркане"не само не почиства,но и увеличава образуването на ушна кал.Със затоплено олио или капки се размеква самата кал и е по лесна за почистване-било с промивка,аспирация,кука или пинсета.Затоплено значи с температура на тялото,а не вряло
zunio

Мнениеот jivkojj » 20 Яну 2009 13:15

Мога да потвърдя това което казва д-р Цончев от собствен опит. До преди няколко години почти никога не си чистех ушите с клечки, само с вода. Нямах особени проблеми. След това почнах след къпане и сега положението е такова, че ако 1-2 пъти в седмицата не ги изчистя - почва чак да ме сърби, да не говорим че се събира ушна кал.
Не знам как мога да върна предишното положение, защото се оказа, че сега въпреки постоянното чистене е дори още по-нехигиенично.
jivkojj

Мнениеот bolnichka » 20 Яну 2009 13:51

А аз имах една приятелка, която още щом я засърби, бурка в ухото и с ноктите го чисти :lol:
bolnichka

Мнениеот Sesiliq » 21 Апр 2009 12:27

А на какво се дължи при някои хора отделянето на пове4е у6на кал?Така съм 4увала,аз нямам проблеми,по4иствам си у6ите неправилно и рядко,но 6те си взема бележка :)
Sesiliq

Назад към Очи, уши, нос и гърло