ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

усещане за буца в гърлото

Модератори: админ, консултанти

koteto

усещане за буца в гърлото

Мнение от koteto » 07 яну 2008 14:55

Здравейте! От известно време насам имам усещането за нещо като буца в гърлото, която мени своето место ту е в ляво, ту в дясно, рядко по средата. Имам чувството че ме напъва да се оригвам. Когатос е оригна минава за момент и после пак. Въросното усещане не евсеки ден. Но ми прави впечатление, че когато пиййна малко твърд лкохол, примерно уиски или ракия предизвиквам оригване и ми минава за по- дълго. Например днес сутринта я нямаше, закусих и след около два часа пак се появи мени мястото си. Имам чувстовто че когато се замисля дали я има или не тогава я усещам по осезателно. Иначе ям, нямам тепеатура - 36.4,5, чувствам се добре, като изключим че понякога като преглътна се появява чувствтото все едно съм глътнала парче несдъвкана храна. Адски съм изнервен аи притеснена. Имам липовод за притеснение. Моля кажете ми вашето мение. Предварително ви благодаря.

д-р Цончев

Re: усещане за буца в гърлото

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2008 20:31

Вероятно е на психогенна основа. Споделете проблема с личния си лекар, той ще Ви предложи лечение.

zlatka_20

Мнение от zlatka_20 » 27 авг 2011 13:24

Здравейте,аз имам същия проблем-буца в гърлото появява се понякога,когато се затворя или се замисля за това, че я има,когато съм навън говоря с някого и не мисля за нея,като че ли я няма,но в противен случаи е там.Много съм притеснена сега ще ходя на ендокринолог,искам да проверя и за тумор,мисля и на унг,и се моля да няма нищо.Надявам се и Вие да ми помогнете какво може да бъде?Щях да забравя на 21 години съм,благодаря Ви предварително.

roxxx

Мнение от roxxx » 15 сеп 2011 17:08

Здравейте.На 23 год съм.По време на бременността не пуших изобщо,а преди това пуших малко повече от кутия цигари на ден.Родих преди 40 дни със секцио.Отново започнах да пуша.Нямам кърма.От 2 дни усещам ,че имам буца в основата на гърлото.После се премести в дясно,след това в ляво,сега отново е в основата.На моменти имам чувството ,че изчезва,но замисля ли се по-дълбоко за нея ,я усещам при преглъщане.Също така на моменти само пак от 2 дни имам усещане,че някой ме натиска по гръкляна.Когато пия ябълков сок например,а преди малко хапнах и мед и усетих щипене в областа на гърлото,носоглътката.Имам вътрешна хрема.Изтича ми секрет от носа и я преглъщам,че не мога да я изхвърля навън.Настинала съм по принцип,ама това усещане в гърлото е много неприятно.Понеже съм чувала,че когато се усеща буца в гърлото може да се дължи и на нервна почва...При мен е напълно възможно,защото много страх,паника и ужас изпитах от самото секцио....И след раждане ми се появи включително и депресия...И преди съм се чувствала много притеснена...Постоянно се вглеждам в тялото си да "проверя" дали всичко с мен е наред....Много тревожност..Та въпроса ми е дали е възможно при описване на тези симптоми да имам проблем с щитовидна жлеза или с гърлото/ларингс и т.н../? При един преглед при докторка УНГ и при тези ми оплаквания ми пусна кръвна картина и каза,че всичко е почти в норма и няма нещо притеснително и ми изписа едни бонбонки като Олипс...Не зная какво да правя.Откри ми и гъбички в ушите.Мислите ли ,че те може и те да допринасят за този дискомфорт в гърлото?Благодаря ви за отговора предварително.

roxxx

Мнение от roxxx » 15 сеп 2011 17:50

Пропуснах да кажа,ако има значение,че на 3 год са ми извадени 2-те сливици.Появи се преди мн години 3-та.Не зная дали я има още.И също така ми излизат като храчки прозрачни от небцето от днес на моменти .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 сеп 2011 09:43

Тези оплаквания може да се дължат както на неврогенно разстройство във връзка със стрес, така и в резултат на тривиален фарингит.

roxxx

Мнение от roxxx » 17 сеп 2011 11:13

Благодаря ви ,д-р Цончев.

roxxx

Мнение от roxxx » 18 сеп 2011 02:57

Д-р Цончев,от вчера усещам нещо като пукане до гръкляна като преглъщам на моменти или като се обърна на една страна,но не винаги.И като се наведа също така усещам като стягане в гърлото,все едно небцето и езика са ми опряни едни в други и ми създава дискомфорт при дишане...Не че не мога да дишам ,а едно странно усещане.И ми пари гърлото на моменти?Другото което е че за 2-ри път след сън усещам схваната челюстта и самата шия и около гърлото и носоглътката един дискомфорт.След като се разсъня това усещане поотминава.Ушите като заглъхнали ги усещам на моменти,но чувам идеално.Идва като лоша миризма от носа .Това с миризмата и друг път ми се беше случвало,ама не бях му обръщала внимание..И имам поувеличени лимфни възли на шията.Докато бях бременна и след като родих доста седях на течение.Вечер като излизахме замръзвах,не се обличах...Дали сега дава отражение?Какво мислите вие?Изобщо всеки ден от няколко дни имам различни усещания там..Ако е фарингит ,както казвате,бихте ли ми дали съвет как да го лекувам,защото като ходих при личния лекар,ми изписа Макропен.Преди да свърши лечението с него,отидох на УНГ и каза да го спра,защото нямало полза от него в моя случай и ми изписа Це Те Бе ,бонбонки Гулия...Вие какво бихте ми препоръчали,че се обърках?

roxxx

Мнение от roxxx » 18 сеп 2011 08:17

Извинявам се за отделните постове,но не виждам откъде мога да редактирам.2-ра сутрин също преди обяд непрекъснато имам нещо като храчки в гърлото и секрета от носа който се спуска,ама не мога да ги изхрача и преглътна всеки път.Кара ме да правя опити..Напъвам се,ама трудно става...А нямам кашлица,не ме боли гърло,нямам температура...Дали е възможно да е секрета от носа да преминава по-трудно или от това,че изведнъж след близо година пропуших пак..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2011 22:59

По-скоро се придържайте към съветите на УНГ. Но ако оплакванията се засилят е добре пак да го посетите.

roxxx

Мнение от roxxx » 19 сеп 2011 08:53

От снощи съм по-добре.Благодаря ви още веднъж.Надявам се да се оправям вече..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 сеп 2011 13:34

Моля, успех!

bilqna_253

Мнение от bilqna_253 » 30 ное 2011 16:56

Predvaritelno se izvinqvam,4e ne pi6a na balgarski,no imam problemi s komputara..Bqh pisala predi mesec ,no ne poly4ih nikakav otgovor.Imam bolki v garloto i karvavi hra4ki sytrin.Pih antibiotici,strepsils ni6to ne mi pomogna.Sega zapo4nah da ka6lqm ot vreme na vreme,imam i hra4ki postoqnno,po nqkoi pat mi se gybi i glasa.izleze mi edno top4e tvardo pod yhoto.Sega napipvam i ot dvete strani edni malki top4eta kato sa4mi,koito se mestqt tova v dqsno e po podvijno ot drygoto i dneska cql den mi e gadno na garloto boli me i imam 4yvstvoto,4e imam byca koqto mi pre4i da pregla6tam.Izlqzoha mi i edni 4erveni papki po ezika ne me bolqt nito me draznqt.Imam vazpaleni limfni vazli ne znam dali e ot tqh.Dali e vazmojno da imam rak na garloto ?

Iordanova95

Мнение от Iordanova95 » 30 юни 2015 16:04

Здравейте,аз съм на 20 години и имам подобен проблем. Имам усещане за буца в гърлото(все едно е пълно) от няколко дена е така. Преди 2-3 седмици много ме боля гърлото ,имах и кашлица уж се излекувах но до сега си кихам и понякога ми се запушва носа ,а и ми е съвсем леко зачервено гърлото(от 2 дена смуча Стрепсилс мед и лимон но няма особен ефект). Въпроса ми е да се притеснявам ли ,да посетя ли личната си лекарка(която сигурно и писна от мен в последно време). ??? :| :| :| :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юли 2015 21:53

Ако това усещане не изчезне спонтанно до няколко дни е добре да ви види УНГ, вероятно е от прекараното възпаление.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”