ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Зачервени очи на бебе

Модератори: админ, консултанти

sh1k3ra

Зачервени очи на бебе

Мнение от sh1k3ra » 11 авг 2016 10:26

Здравейте, дъщеря ми е на 10 месеца в момента. Преди два месеца (когато започнаха да цъфтят липите) очичките й започнаха да се зачервяват, бяха кървясали, особено лявото. Няма гурли, няма сълзене, не се чеше и явно не я сърби. Изписаха ни капки за очи Тобрадекс и още на следващия ден очичките се избистриха, ползвах ги 3 дни. След 10-тина дни пак се зачервиха, пак ползвах Тобрадекс 3 дни, пак отшумя, но след седмица пак се зачервиха, като на лявото око се образува нещо като налепче (не знам как се нарича). Личната лекарка на детето ни даде направление за очен. Тя огледа очите и след като разбра, че се повлиява добре от Тобрадекса, ни каза да ги ползваме поне 7 дни. Зачервеното намаля, налепа изчезна. Отидохме на контролен и очната каза да слагам още седмица Тобрадекс. След седмица каза да ги ползваме още седмица (общо 3 седмица) + Лакримила. Аз отказах да ги слагам трета седмица, защото детето ми няма диагноза, не се знае алергия ли е, бактерия ли е...Толкова дълго време да се използва антибиотик с кортикостероиди на малко бебе ми се стори много. Слагах й само Лакримила, от тях нямаше никакво подобрение. Отидохме пак при докторката, този път изписа да слагам седмица Макситрол. Пак се оправиха, но два дни без да слагам капки пак се зачервяват. Вчера най-накрая си изпросих взимане на секрет с антибиограма, като ще си го заплатя, защото нямала направление, както и да е. Утре ще излезе резултата и ще стане ясно дали е бактерия, но очите й с всеки изминал ден, да не кажа час, стават по-червени.
Искам да попитам, тъй като тя се повлиява добре от Тобрадекс и Макситрол, но при спирането им пак се влошава, възможно ли е да е алергия? Алергиите лекуват ли се с въпросните капки?
В нас имаме котка, чудя се дали не проявява алергии към нея, но пък ние я имаме още преди да се роди детето и в началото не е имало проблеми. Ако сега секрета излезе чист и няма бактерии какво изследване можем да направим, за да се разбере към какво е алергична?

Forum admin

Re: Зачервени очи на бебе

Мнение от Forum admin » 11 авг 2016 11:22

Детето Ви досега лекувано ли е от пневмония? Ако да - кога се е случило, на колко месеца е било?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

sh1k3ra

Мнение от sh1k3ra » 11 авг 2016 15:55

Не е. Но седмица преди да получи зачервяването прекара някакъв вирус с висока температура, без други симптоми и за ден и половина отшумя. Не знам това дали има някакво значение

Forum admin

Мнение от Forum admin » 11 авг 2016 23:02

Как родихте бебето си, секцио или нормално?

sh1k3ra

Мнение от sh1k3ra » 12 авг 2016 00:11

Нормално раждане

Forum admin

Мнение от Forum admin » 12 авг 2016 09:41

Само хипотетично изказвам мнение.
Чел съм, че ако майката има хламидиална инфекция, то при нормално раждане хламидията попада в белите дробове или в очите на детето. Може да причини пневмония или в последствие при срив на имунитета да причини възпаление на конюктивита. Това е само предположение, към което също можете да се насочите, да обърнете внимание и евентуално да изключите след нужните изследнвания. Изисквайте от офталмолога изследване на ДНК на хламидия трахоматис от окото на бебето.

sh1k3ra

Мнение от sh1k3ra » 12 авг 2016 23:17

Ужас! Оказа се, че детето има Ешерихия коли - умерено количество...в очите :shock:
На профилактичния преглед при гинеколога излезе, че имам тази бактерия във влагалищен секрет, а преди да родя гинеколожката не ми назначи изследване на секрет, просто ми изписа глобули за изчистване на влагалището, дали е възможно, както казвате, да съм я заразила с това при раждането? Попитах очната и тя каза, че тези инфекции се проявявали при новородените, а не на 9-10 месечно бебе. Сега ще лекуваме с капки Вигамокс, според антибиограмата към това е чувствителна, дано се повлияе добре!!!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 26 авг 2016 19:50

Как върви лечението на бебенцето?
Оправиха ли се очичките?

sh1k3ra

Мнение от sh1k3ra » 27 сеп 2016 23:31

Чак сега виждам, че сте попитали как сме - благодаря! Слагах 10 дни капки Вигамокс 3х1 капка в око и имаше ефект, но от Тобрадекса беше мигновен, а с тия капки по-бавно се избистряха. След това ги спрях и на 10-я ден отново се зачервиха много. Пак започнах да слагам Вигамокс, но нямаше никакъв ефект 4 дни и отидохме на очен. Лекарката искаше да пуснем нов секрет, но да спра за няколко дни всякакви капки, за да е реално изследването. През това време реших да пробвам с отвара от лайка и още вечерта имаше облекчение. И така, за няколко дни с лайка детето се оправи нацяло. Дано не рецидивира повече! Според мен капките са си свършили работата, но донякъде, не мога да си обясня как билката помогна по-бързо от капките :shock: Но важното е детето да е добре!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 30 сеп 2016 14:03

Понякога и аз се чудя как народната медицина помага повече.
Радвам се за вас!
Бъдете здрави :)!

didipinka

Мнение от didipinka » 30 авг 2017 00:56

Здравейте, много моля, ако авторката на тази тема случайно види коментара ми, което много се надявам, да отговори!
Имаме със сина ми абсолютно същата случка, симптоми и драми! Моля Ви, споделета отварата от лайка как я приготвяте, в окото ли я слагате и по колко пъти!

Ще съм Ви безкрайно благодарна!

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”