Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Учените обаче смятат, че има ваксина
Енергоспестяващото строителство води до натрупване на радон
Назалният спрей е препоръчителен за децата
За красива и здрава коса
реклама

Моля ви за помощ :(

Модератори: админ, консултанти

Моля ви за помощ :(

Мнениеот playhard » 16 Май 2012 21:55

Здравейте уважаеми читатели и преди съм публикувал тук , но си забравих паролата .
Та на 20 години съм и 4-5 години насам не спирам да боледувам .
1-во беше сърцебиене , лежах в болница 3 дни всички видове изследвания ми направиха , резултатите ми бяха отлични цитирам доктора "Здрав си като бик" и ми поставиха диагноза вегетативна дистония . Мина време оправи се това сърцебиене .
Появи се уртикария , пак на стресова основа , с чай от коприва оправям я някак си не е толкова голям проблема при нея .
След това пък се откри гастродуоденит , големи киселини около 1 година се тъпках с хапчета , но разбрах че без диета няма да стане , та диета , никакъв алкохол иии да чукна на дърво се пооправих и от това .
Сега обаче , декември имах допир с болна от ангина , и не по късно от 3 дни ме фана гърлото , точно на нова година . ЛК ми изписа антибиотик , аз не го пих заради гастрита , но ми отмина гърлото . На 14 Февруари , реших да пийна , прекалих наистина , на сутринта беше ужасно кървави храчки от носа , странен мирис отново в носа отшумя чат пат . Обаче явно тази нелекувана ангина си даде резултата . 1,2 месеца гърлото ми беше червено , ту се надуваше ту спадаше(по-точно лявата сливица) постоянно имах чувство за чуждо тяло в гърлото . ЛК ми изписа Дурацеф , 5 дена пих го гърлото се пооправи , но след 3 дена пак се наду . Отново ЛК ми даде някакво листче за гърлен секрет , откриха ми златист стафилокок . В антибиограмата нали да се види на какво е податлив тоя микроб от около 15 антибиотика имаше само S , и едно R(което знам че е добре) Днеска приключих със антибиотика Клацид СР, който ЛК ми беше предписала , 7 дена го пих , но пак ме дразни гърлото . По-малко е от преди но си го има дискомфорта . Искам да ви попитам възможно ли е да имам от тоя бацил и в нослето , защото от време на време има кръв във пипитата , предимно сутрин . А също така сутрин имам и болки в ухото не са силни но ги има , точно от страната на проблемната сливица , която се надува . Сега ще изкачаме 2,3 дена и пак ще направим гърлен секрет , но мисля да си заплатя и за носен , ако ЛК не ми даде бележка . Препоръчайте ми как да се справя с тия стафилококи или въобще ме насочете в правилната посока за премахването им . Честно казано на 20 г. съм и писна от болести ,дори вече ми е неудобно да ходя при ЛК . На външен вид нямам вид на болнав човек , смея да кажа , че съм добре изглеждащо момче и въпреки тия проблеми спортувам , но все се намира нещо да ми стане . Искам и сериозна приятелка да си намеря , но заради тия стафилококи не смея да поемам инициативи , за да не заразя някой . Лятото ще ходя и на стаж в чужбина , но как да тръгна , като знам , че не съм здрав :( .
Благодаря за търпение , ако сте стигнали до тук и благодаря за евентуалните ви бъдещи отговори .
playhard

Re: Моля ви за помощ :(

Мнениеот jerrymaguire » 16 Май 2012 22:23

Изчакайте поне (най-малко) 10 дни от последният изпит антибиотик. Според мен по-добре да посетите направо специалист по уши, нос и гърло - поискайте си направление.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот playhard » 17 Май 2012 13:56

Ще взема направление от личния си лекар за специалист УНГ , препоръчайте ми такъв във В.Търново . Гледах за д-р Иринков има противоречи мнения , но пък баща ми е ходил при него заради синузит и е останал доволен .
playhard

Мнениеот д-р Цончев » 17 Май 2012 18:08

Аз лично не мога да препоръчам в Търново, но щом имате добри отзиви за този лекар - посетете го.
д-р Цончев

Мнениеот playhard » 17 Май 2012 21:21

Така , понеже най вероятно утре ще си пусна изследвания от носа и гърлото . Понеделник или Вторник ще са готови резултатите , но искам да попитам защото ми е адски любопитно . Има ли смисъл в моите съждения , че бактерията е в носа ми и се стича в гърлото , а от там то да се възпалява . За хората които имат сходен с моя проблем , след като отида на УНГ ще уведомя какви са резултатите , за да си ги съпоставят с техните проблеми , защото знам какво е да ви в неведение и никой нищо да не ти казва , та поне взаимно да си помагаме :lol:
playhard

Мнениеот д-р Цончев » 18 Май 2012 22:14

Възможно е, но в конкретния случай е трудно да се прецени дали това е причината.
д-р Цончев

Мнениеот playhard » 19 Май 2012 11:22

Добър ден . Резултатите очудващо излязоха по -рано , а пък обслужващия персонал в лабораторията беше изключително любезен с мен . Личния ми лекар малко се противи да ми даде направление за УНГ защото нямало смисъл и незнам какво ще правя , но ето ги и резултатите , като искам да кажа че антибиотик не съм приемал от сряда .
гърлен - Не се изолират патогенни микроорганизми - това е прекрасно нали така ?
носен - Масово S.aureus
И може би тука моята теория се оказа правилна и е жалко , че за това се сеща пациента , а не лекуващия лекар , но все пак от лекар до лекар има разлика .
Д-р Цончев предполагам , че вие не можете да изписвате лечение , но бих ви замоллил , след като личния ми лекар ми назначи лечение на стафилокока в носа , аз ще кажа какво , а вие да ми кажете дали е правилно . А вие хора които имате подобни оплаквания , ако не сте си пускали , пуснете си и носно секретче .Аз в момента съм страшно доволен от разбраното , защото най-накрая ще се назначи компетентно лечение . :idea:
playhard

Мнениеот jerrymaguire » 19 Май 2012 11:44

Добре де, а антибиограма има ли?
Какво точно пише MRSA или MSSA?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот playhard » 19 Май 2012 12:06

Тези резултати са от онлайн проверка . Трябва да отида лично до лабораторията , за да ми дадат антибиограмата , което ще направя в понеделник .
playhard

Мнениеот playhard » 19 Май 2012 13:22

Така сега прочетох внимателно
Забележка: НЕ Е НАЗНАЧЕНА АНТИБИОГРАМА В НАПРАВЛЕНИЕТО.
И сега ще отида при любимия ми личен лекар отново , да ми даде отново листче за изследване , за да ми направят антибиограма . :oops: :evil:
playhard

Мнениеот д-р Цончев » 19 Май 2012 19:18

Не е задължително при такъв резултат да се пуска антибиограма.
д-р Цончев

Мнениеот playhard » 22 Май 2012 16:19

Здравейте личния ми лекар ми изписа мазило за нос Бактробан , без да сме правили антибиограма . След като приключа с цялото лекарство , пак ще се направят изследвания . Добър ли е избора на лекарството според вас ?
playhard

Мнениеот д-р Цончев » 22 Май 2012 23:12

Да, точно за това се използва, конкретно за този щам.
д-р Цончев

Мнениеот playhard » 06 Юни 2012 00:16

Таа реших да се включа не съм давал информация . Все още се мажа с Бактробан .
Гърлото имам си дразнене като , все едно слюнка има като ъъъкам се оправя , и след време се появява пак . Има моменти като не имсля за гърлото не усещам нищо , но трябва психически да се преборя със стреса който преживях . Сливицата не знам дали е надута от както спрях антибиотика не се е надувала все си седи на едно ниво може би леко подута , не ме боли . Направих си тест , пих бира , пуших и цигари , защото все някога това щеше да се случи , но пак сливицата нито се наду нито нищо , но като цяло лекия дискомфорт си е от ляво от дясната страна всичко е добре .
playhard

Мнениеот д-р Цончев » 06 Юни 2012 17:10

Значи нещата вървят на оправяне, това е добре.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Очи, уши, нос и гърло