ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Деструкция на стъкловидното тяло

Модератори: админ, консултанти

ivadim

Re: Деструкция на стъкловидното тяло

Мнение от ivadim » 05 сеп 2014 17:08

здравейте, от пет години, за съжаление, стават все повече, въпреки че още в началото лекарите казаха, че просто да си свикна с тях и че нямало да се променят

ivadim

Мнение от ivadim » 07 сеп 2014 16:16

вижте какво открих, супер е дано помогне на повече хора
http://youryoga.org/med/eyes_med.htm

kniga

Мнение от kniga » 02 окт 2014 12:47

Здравейте имам същите оплаквания бихте ли ми препоръчали къде във варна да отида за първичен преглед по здравна каса. Благодаря предварително

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 02 окт 2014 14:20

Здравейте, аз бих препоръчала д-р Нешкинска! Много е добра и спокойна, ще ви направи обстоен преглед. Не е тесен специалист по стъкловидното тяло, но определено е професионалист в нейната област, има необходимата апаратура, отделя нужното внимание на всеки пациент и не нагрубява и омаловажава оплакванията.....както повечето лекари при такива оплаквания изобщо не ти обръщат внимание! Мен лично ме прати при една доц.в очна болница, която се занимава именно с проблеми в стъкловидното тяло, която също е добър специалист. Т.е. д-р Нешкинска работи по здравна каса и като се налага дава направление за друг специалист, дори и изследвания ми пусна! Аз лично съм страшно доволна от нея....след цялото ми обикаляне по кои ли не светила във Варна, именно при нея срещнах професионално и човешко отношение!
В интернет има информация за кабинета й и телефони за връзка - работи в Мед.център "Дария" (ако не се лъжа) - на центъра под "Валентина".....в момента ги нямам налични! Ако срещате затруднения при откриването им, пишете ми отново!

nickhr1

Мнение от nickhr1 » 10 юни 2015 10:58

Здравйте, и аз имам проблем с мътнина в стъкловидното тяло и моля за малко информация ако някой може да ми даде за д-р.Трошев и клиниката в гр.Стара Загора , мисля да ходя на прегед за тази мътнина при него но нямм информация що за специалист е .Благодаря

Vityaz

Мнение от Vityaz » 13 юли 2015 16:07

Същата диагноза - "деструкция на стъкловидно тяло" ми постави моят очен лекар - д-р Емил Николов, офталмолог в очна клиника "Униклиник", Велико Търново. Обясни ми, че е безобидно, но ме прегледа с очен скенер и ехограф и ми препоръча определени таблетки и витамини, които за момента дават ефект. Периодически трябвало да се проверява да нямам отлепване на ретината, иначе нямало проблем. Много се бях изплашил в началото но сега се поуспокоих. Д-р Емил Николов е очен лекар на семейството ми отдавна и е голям диагностик и му вярвам. Осмелявам се и да спортувам, но засега не усещам нови оплаквания, освен единични малки точици и се надявам това да остане така.

nickhr1

Мнение от nickhr1 » 14 юли 2015 19:24

Може ли да споделиш какви таблетки ти е препоръчал този лекар .

M_G 77

Мнение от M_G 77 » 29 окт 2015 13:42

Здравейте на всички.
Повдигам темата с надеждата някой да сподели нещо ново или просто кой докъде е стигнал.
Опитах се да пратя ЛС на Dada,Almaro и ya_anna 1.
Успях само да изпратя на Dada.
Дано се отзове.

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 30 окт 2015 16:26

Здравейте, M_G 77!
Получих съобщението и Ви отговорих на лични!
Vityaz - ще споделите ли какви таблетки сте пили и как е положението при Вас сега? Ще бъде полезно за всички във форума!
Благодаря Ви предварително!
Поздрави :)

almaro

Мнение от almaro » 05 ное 2015 09:54

Здравейте!

При мен нещата са стабилизирани. Чувствам се доста по-добре. Ако питате за мътнините - все още ги има, но просто са доста по-прозрачни. До такава степен свикнах, че просто не ги забелязвам ... Преди 3 години не вярвах, че е възможно, но наистина е така :) Мътнините избледняват, но изключително бавно, затова за да има някакъв шанс да се махнат без да се налага операция, просто трябва да се спре процесът на поява.

M_G 77, получих съобщението ви и наистина съчувствам на вас и на мъжа ви. Проблемът е, че при всеки причината за поява на мътнини може да е различна - някакво възпаление, алергия, травма, дори напрежение. При мен установиха, че е реактивация на токсоплазмоза - няма истински доказателства, но изследванията общо взето водеха до този извод. Не мога да кажа, че някакви лекарства ми помогнаха - пих Далацин, който да се справи с токсоплазмозата, но иначе за разтварянето на мътнините не мисля, че нещо помогна. Известно време пих сок от цвекло, но не мисля, че имаше ефект. Имах късмет, че няколко месеца след появата на първите мътнини, спряха да се появяват нови - според мен това е ключът към избледняването. Просто са страшно упорити петната, особено ако са по-плътни, както аз имам във всяко от очите едно две такива и им отнема години, за да избледнеят. Затова според мен е важно за да се спре появата им, да се намери причината. Предполагам, че сте ходили по куп лекари, много добре разбирам какво е чувството никой да не може да ти помогне - аз всъщнот го изпитах това заради един друг здравословен проблем, който се появи месеци след петната - ужасен шум в ушите, който не се повлияваше от никакво лечение. Мисля, че е напълно възможно да има връзка и с мътнините ми - просто онази година имах куп здравословни проблеми, а всичко е свързано по някакъв начин. Съветвам ви да търсите причината навсякъде в тялото, дори ако ще и в минали заболявания и травми. Всяко нещо може да окаже влияние. Очевидно е, че стандартните очни прегледи, на които сте ходили, не са помогнали. Търсете други специалисти, защото настина причината може да е не в самите очи.

Знам, че едва ли ви помогнах много, но ви разбирам как се чувствате и искрено ви желая да намерите причината и да я лекувате. Аз пак ще ви кажа, мътнините избледняват, но много, много бавно. И все пак, не ми пречат изобщо както преди. Толкова съм свикнала, че дори, когато ги забележа, просто забравям почти моментално. А те са все пак сравнително забележими - просто мозъкът има невероятната способност да игнорира неща, които не му трябват :)

Yoanna, dada, вие как сте ? Има ли подобрение? Аз отдавна не съм влизала тук и вече не съм в течение какво се случва.

yanitsa.87

Мнение от yanitsa.87 » 13 апр 2016 10:50

Здравейте, аз имам същия проблем от близо година. Ходих на всякакви лекари и всевъзможни изследвания. В крайна сметка започнах да пия Витроген и имам ефект. Искам да попитам, ако някой друг от форума използва продукта дали има наблюдения как влияе върху килограмите. При мен лично има покачване, но не знам дали е от Витрогена :). И все пак препоръчвам използването му! Бъдете здрави и позитивни. Това не е толкова страшно и животозастрашаващо! :)

ivadim

Мнение от ivadim » 19 май 2016 15:03

здравейте, някой има ли резултат в лечението на мътнините, нещо, което е помогнало да намалеят или изчезнат? моля, пишете!!

Дафина Мончева

Мнение от Дафина Мончева » 26 май 2016 15:02

Тепърва се сблъсквам с този проблем и нямам мнение по въпроса, но това, което изчетох до тук е малко депресиращо. Едва сега ще започне ходенето по мъките, предвид здравната ни система' която по никакъв начин не ни облекчава. Но искрено вярвам в самата вяра, че за всяко изпитание има изходен път, само трябва да си съберем мислите, да ги подредим, да разделим проблема на етапи и приоритетно да ги извървим. Аз лично, без препоръка от лекар, реших да започна с Витроген-просто докато се ориентирам в обстановката. Разбира се, първоначалният стрес от случващото се, е ужасен-така човек разбира истинското значение на здравето, което Господ ни е дал. Но Той ще ни даде изходен път-трябва да вярваме. За момента мисля да се консултирам с поне още един специалист, за да сверя информацията и да отсея най-важното като за начало. За това сега не мога да кажа нищо, просто исках да се включа във форума и да бъдем заедно в този път. Искрено се надявам тези, които вече са извървяли този дълъг път да ми пишат и да ми дадат своята кратка препоръка за това! Бъдете благословени в това, което правите!

teraform

Мнение от teraform » 18 юни 2016 22:30

Най-важното е бързо да се видите с правилния/те офталмолози- специално при увеитите- а тези така изведнъж появили се мътнини са най-често или от отлепване на ретина или увеити. Мога да препоръчам, разбира се д-р Маринова, както и д-р Георги Марков. Почти винаги причината е в имунната система- или твърде слаба(дава възможност на т.нар. опотюрнистични заболявания- токсоплазмоза и др. да се развият) или твърде "силна/объркана"(автоимунни заболявания, 20% от българите са носители на HLA B5 и др.). Много е важно да се определи точната причина, затова и не бързайте с имуностимулантите, като изопринозин/биозин и пр. а оставете лекаря да прецени. Поради спецификата на тези заболявания и нуждата от цялостен поглед в/у проблема директно се насочете към тези офталмолози. От опит, това което може да вземете, без значение какво предизвиква вътреочното възпаление, е да започнете куркумин фосфолипид( не просто куркума, тъй като тя се усвоява много слабо)- Мерива е една от компаниите държаща патент за фосфолипидна куркума- много фирми произвеждат под неин патент лекарства- в българия има Аронта, но излиза скъпо, затова аз си поръчвам по интернет от чужбина.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”