ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Деструкция на стъкловидното тяло

Модератори: админ, консултанти

almaro

Re: Деструкция на стъкловидното тяло

Мнение от almaro » 14 юни 2014 10:26

Здравейте!

Вчера бях на преглед при д-р Маринова и новините са добри! След обстоен преглед докторката установи, че няма нови възпалителни процеси, всички следи са стари и очите са спокойни. За пръв път не ми предписа никакво лечение. Каза ми другата пролет отново да си направя изследване за токсоплазмозата, защото често в този период от годината спада имунитетът на организма и е възможно тогава да се получат реактивации. Всъщност преди 2 години точно в края на април ми се появиха и петната, и тогава и изследваниата бяха положителни... Докторката потвърди, че сега в по-светлия сезон е възможно да виждам по-ясно мътнините и не значи, че са се появили нови, а просто някои са били скрити в по-тъмните дни. Каза, че мътнините изглеждали доста по-прозрачни отколкото в началото и че лека полека избледняват, но просто това става много бавно. Попитах я за метода на премахване на мътнини с лазер. Тя ми каза, че се правело за по-големи и плътни мътнини и че не било препоръчително в моя случай, защото при този вид премахване може да се наруши структурата на стъкловидното тяло и крайният резултат да е по-лош. Важното е, че засега нещата са спокойни, само трябва повече търпение, за да избледнеят тези неприятни плуващи неща.

Продължавам да следя темата тук и желая бързо оздравяване на всички!

Поздрави! :)

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 16 юни 2014 11:24

Здравейте, Алмаро!
Поздравления за чудесните новини!!!!!! Оттук нататък Ви пожелавам само подобрение и бързо избледняване на мътнините! Щом вече няма възп. процес предполагам, че бързо ще стане това избледняване - около 4-5 месеца и ще има осезаема разлика, поне при мен беше така...а с течение на времето и още и още......
Пожелавам Ви никога повече да няма реактивация на този паразит и дано все по-често чуваме добри новини в този форум ;)

Поздрави :)

almaro

Мнение от almaro » 16 юни 2014 14:45

Благодаря ви yo_anna1!

Наистина дано се махнат тези неща, не се свиква много с тях, вече минаха 2 години, но не мога напълно да ги пренебрегна. Все пак наистита са по-бледи. А вие как сте? Все още ли ги виждате или вече се махнаха напълно?

mia1985

Мнение от mia1985 » 17 юни 2014 16:14

Здравейте,изчетох внимателно всичко което сте писали и реших да се включа.Аз съм на 28 години,преди 7 години претърпях катастрофа в която изгубих зрението на едното си око,а на другото имам травми но до скоро водех нормален живот.От 2 месеца започнах да виждам и аз тези гадинки,след продължителен конюнктивит без изяснен произход въпреки всички изследвания и след доста силен стрес.Оказа се че и травматичната ми катаракта на здравото око е почнала да се развива:( Притеснява ме че постоянно се увеличават и се сързват помежду си,изпадам постоянно в паника,понеже за мен това око е единственият шанс да виждам :*( Запазих сега час във Варна при д-р Хубанов в Свети Николай Чудотворец,някой ходил ли е при него?В момента единственото което вземам е Неовиста и ми изписаха капки калиев йодид но вече ме е страх да сложа каквото и да е.Имам чувството,че ще полудея,не ми се контактува с никой,опитвам се да приема нещата но не мога :(

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 18 юни 2014 14:50

Здравейте, Алмаро!
Разбира се, че ги виждам, отърване няма! :) Но са многократно по-прозрачни и сякаш в по-умалени размери. Но така вече в ежедневните ми занимания ми пречат много по-малко, почти не ги забелязвам....като си движа окото ги усещам като сенки как преминават или леко размазват.....но общо взето толкова съм свикнала, че не го забелязвам....иначе на светли пространства доста си изплуват, но както казах мнооогоо прозрачни и по-умалени и не ми пречат....просто вече не ме плашат както в началото и затова не ме дразнят толкова! Иначе отново са навсякъде - и върху лицата на хората ги виждам.....даже мисля, че са много повече от преди - просто няма празно пространство, ама никакво!!!!! При мен са като решетка свързани и разни завъртяни във всякакви странни форми...едни са по-напред, едни са по-назад..... И при мен минаха две години и половина вече......дано и по-добре да става :)
Здравейте и на вас Миа1985 - иска ми се да ви вдъхна кураж, защото знам колко е плашещо в началото, особено във вашия случай! Но ако става въпрос само за мътнини в стъкл.тяло - от тях категорично не се ослепява! Повярвайте в това! Много пречат, адски дразнещи са...но трябва време, за да ги възприеме мозъка и да свикнете с тях...Много хора си живеят с тях, както виждате....освен нас има още многооо. И обикновено всички се оплакват, че са се появили след силен стрес, психическо напрежение.....При вас наистина е много по-деликатен случая, би било добре да минете доста обстоен преглед, за да сте сигурен в състоянието на окото - ако всичко друго е ОК и няма възпалителни процеси, изобщо не ги мислете тия гадини - само от тях няма да ослепеете, а с времето ще избледнеят на 100%!!!!!!!!!!! Вярвайте! :) Аз пих хран.добавки и съм много доволна от тях - сега не се сещам за името, но съм ги споменавала във форума. Относно чувството, че ще полудеете - и аз бях така, общо взето май при всички е било така!!!!! И това ще отмине! Но според мен не е добре да се затваряте и да не контактувате.....напротив, старайте се да си водите досегашния начин на живот, това помага много!
Не съм ходила при д-р Хубанов, но ходих при д-р Мерсинков в Н.Чудотворец - от който изобщо не съм доволна!!!!!!!!! Нито като отношение, нито като специалист, така че не го препоръчвам. Но за Хубанов съм чувала добри отзиви! Дано ви помогне! Успех!

vesi6

Мнение от vesi6 » 18 юни 2014 22:19

Здравейте, търсейки информация за д-р Дорина Маринова попаднах на темата, която е много актуална и за мене. В понеделник 23.06 ни предстои преглед /проблем с очите има дъщеря ми, която е на 15 год./, но ми беше неудобно по телефона да попитам лекарката колко струва прегледа :oops: Та моля, който е ходил скоро да сподели цената, за да имам някаква представа, защото пътувам от 200 км. Благодаря предварително :)

dada166

Мнение от dada166 » 19 юни 2014 00:06

Здравейте,
Прегледът струва 40лв.Желая на дъщеричката Ви пълно излекуване...

mia1985

Мнение от mia1985 » 19 юни 2014 09:47

yo_anna1 ,благодаря ти много за отговора.В понеделник съм на преглед и ще пиша какво е казал д-р Хубанов.Засега си пия добавките и цвеклото и чакам резултатите от микробиология на очен секрет,за да разбера откъде е този ужасен конюнктивит който имам вече 3 месеца.И между другото точно когато ми се появиха бях на Ясмин,за който се натъкнах че е чест причинител за появата на тези клетки.Така че препоръчвам ако някоя от вас е на противозачатъчни да е по-внимателна.Аз ги спрях преди 2 седмици,просто за да изключа този фактор,но засега не виждам промяна.

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 19 юни 2014 11:17

Здравей, mia1985,
И аз съм на мнение, че тия мътнини до голяма степен /или поне в някои от случаите/ се получават от разни препарати, лекарства, хапчета, които имат адски токсичен ефект и не винаги поразяват очите, но в нашия случай явно така е подействало......защото като съм чела по темата, деструктивните промени в организма са на база оксидативния стрес на клетката, който е в следствие на свободните радикали, натрупани в организма от борбата с различните токсини, които поглъщаме - най-грубо казано! Аз четох в тази насока, понеже и при мен се появиха в момент, когато пиех антивирусен препарат (а той, ако не е токсичен!!!).....а и в не малко хапчета пише, че имат страничен ефект върху очите - но обръщаме внимание какво пише едва след като има последствия, защото, разбира се, не винаги се проявяват страничните ефекти! А и като добавим естественото стареене на организма още от раждането ни......деструктивните промени в организма (не само в очите) са на лице....при някои на 20, при други на 30.....40 и т.н.
Успех с прегледа, дано открият причинителя за този конюнктивит и да се излекувате и всичко друго да е ОК!
Поздрави :)

vesi6

Мнение от vesi6 » 19 юни 2014 22:52

dada166, благодаря за отговора. И аз се надявам тази лекарка да ни помогне за бързото оздравяване.

almaro

Мнение от almaro » 04 сеп 2014 08:40

Здравейте всички!

Отдавна никой не е писал в темата. Как сте, имате ли подобрения? Аз съм сравнително добре, явно петната още са избледнели, защото си давам сметка, че все по-рядко ги забелязвам :) Тия седмици често бях навън и понякога просто се сещах, че всъщност почти не виждам мътнини. Разбира се, на едноцветни и светли фонове, все още ги виждам, но наистина вече не са толкова дразнещи, по-скоро от дразнещи минаха на етап - малко досадни :)

Пишете, ако има нещо ново при вас.

ivadim

Мнение от ivadim » 04 сеп 2014 15:19

Здравейте на всички, искам да споделя, че при мен нещата не вървят на добре и разбрах за Витроген - ампули, днес купих две опаковки, ще се постарая да пия поне 3-6 месеца, както пише, ако ще и постоянно, само дано ми помогнат, моля, някой ако има опит или информация за тази добавка, нека пише. Също искам да питам някой дали има отзиви за клиниката във Варна, в която има апарат за премахването на тези гадости от стъкловидното тяло /обадих се, казаха, че д-р Мерсинков извърша тези манипулации./ Моля, ако някой има актуална информация, да ми каже.
Мила Миа1985, да знаете как до болка ми е ясно какво чувствате, понякога просто не знаеш как ще изкараш още един ден, най-ужасно е като установиш, че има нови чернилки, тогава паниката е огромна. Не се отчайвайте, търсете помощ и правете всичко, което ви отпуска и ви действа добре. Много е трудно някой, който не знае за какво става въпрос, да ви разбере, като му обяснявате. Факт е, че животът ми много се промени и аз вече гледам на всичко по различен начин...Пробвайте също с този Витроген, както и течното алое екстракт - също по една ампула, може на вас да помогне повече, при всички случаи няма да навреди. Между другото, тези добавки, които са особено важни за очите, до момента не са ми предписвани от лекари, а все си ги намирам случайно след ровене в интернет...

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 04 сеп 2014 16:20

Здравейте, ivadim,
Аз започнах да пия витроген след около месец и нещо след като ми се появиха мътнините. Лично аз останах много доволна от тях и смятам, че ми помогнаха значително! Подобрението идва бавно....трябва упоритост, но след два месеца прием има подобрение.....след това подобрението продължава да се усеща. Аз ги пих 2 месеца...половин месец почивка и после пак изпих 2 опаковки и спрях, после пих мулти-витамини и това е. Може би е важно да се изясни и причината, поради която са се появили и ако има някаква действаща инфекция да се отстрани. При мен, може би, нямаше такава инфекция и затова нещата тръгнаха бързо да се оправят (сравнително бързо....все пак едва след 6 месеца почнах да се чувствам значително по-добре, мътнините да избледняват, да не се появяват нови.....и с течение на времето става все по-добре). Нужно е спокойствие и да не се вглъбявате в тях!
Аз лично бях при Мерсинков тази пролет, изключително зле ми направи прегледа с Голдман (писала съм във форума след прегледа)! Но лично при мен тези изменения в стъкл.тяло са с много рехава структура и няма как да се обработят с тоя нов апарат....все пак при мен тия мътнини вече бяха избледнели много и може би затова той дори почти не ги забеляза и каза, че са твърде невидими и няма как да се обработят!
Аз твърдо препоръчвам витроген! Няма да навреди в никакъв случай!
Успех! :)

ivadim

Мнение от ivadim » 04 сеп 2014 17:34

здравейте, при мен мътнините започнаха от 2009 година, над пет години, като са много повече от началото, трябвало е сигурно по-рано да почна тези неща, но все пак вярвам, че може да има полза

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 05 сеп 2014 13:35

Ivadim, при Вас от 5 години само влошаване ли има? На колко години бяхте тогава? Изведнъж ли се появиха тези мътнини или постепенно малко по малко се увеличават с всяка година? Нямали ли сте период на подобрение, на избледняване? Тези, които са се появили в началото преди 5 год. вече не са ли по-бледи и незабележими? Питам Ви, понеже тук по-голямата част споделят, че имат проблема от по-скоро, а тези, които отдавна се борят с проблема са имали период, когато нещата са били спокойни!
Наистина няма да е зле все пак да пробвате и дано и при Вас да има добри резултати!

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”