ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Деструкция на стъкловидното тяло

Модератори: админ, консултанти

dada166

Re: Деструкция на стъкловидното тяло

Мнение от dada166 » 02 юни 2014 19:31

Здравейте Imaliznachenie,
При мен се съмняват за съдов проблем, поради тази причина контрастът е задължителен...Колкото до проф.Гугучкова...Как да Ви кажа...Тя е светило в Офталмологията, но винаги 1/10 мнения отностно светилата е негативно (по различни причини).Аз лично съм доволен от вниманието което ми обърна.Бих я препоръчал със сигурност.Ако не е най-добрата (както много хора казват) със сигурност е в ТОП 5.Цената на прегледа е 40лв.Аз лично се записах и следващата седница бях на преглед (не по здр.каса).Предварително трябва да Ви предупредя...клиниката не е лъскава като "Вижън" на пример...има значителен хаос...най-вероятно ако часът Ви е примерно за 14:00 часа може да Ви приемат 2 часа по-късно.Според мен се късае за лош мениджмънт...аз лично се изнервих в началото...около мен обикаляха бабички които все нещо не са разбрали и като че ли нямаше кой да им обясни...Но в крайна сметка останах доволен от прегледа...Направи ми силно впечатление, че не ми предписаха класиката Калиев йодит + хр.добавки...Едната от офталмоложките ги предложи...Гугучкова реагира подобаващо "За какво са му???"...
Както съм писал не веднъж клиника "Вижън" ТВЪРДО НЕ!!!, освен Чернинкова...Не стига че са некомпетентни, а и те вкарват в схеми добавки,очила,безмислени изследвания...На мен лично посещението във "Вижън" ми струваше около 650-700лв.До сега съм ходил поне при 10-12 различни офталмолози (повечето светила) и всички реагират по един и същ начин "Тези изследвания защо са ти ги правили!?Тези очила защо си ги купил!?А защо не са ти направили Голдман???".

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 03 юни 2014 09:08

Здравейте отново dada166,

дано се всичко е наред на ЯМР. А иначе проф. Гугучкова в Люлин ли приема? Гледа ли ви на Голдман? Настояваше ли за снимки или скенер? Или си донесохте предните изследвания и ги разгледа. Видях екипа й в интернет, пише че даже и операции правели, така че явно са добри специалисти, колебая се и аз дали да не отида, моят проблем е по-скоро ретинален. И мен са ми изписвали всевъзможни хранителни добавки и хапове, явно работят с различни представители и вземат пари от това, аз поне така си го обяснявам, защото при мен няма ефект от тези неща, а като слушам и при други хора е така. Иначе лично аз единствено при акад. Василева и проф. Гугучкова не съм ходил, почти всички други съм ги обиколил, и във дори Варна ходих, потвърждавам вашето мнение за св.Петка. И за акад. Василева чувам противоречиви мнения и мисля да не ходя там. Но при Гугучкова мисля и аз да отида, не е лошо и още едно мнение на опитен доктор, а по вашите думи, явно обръщат и внимание, а това си е доста важно. Тя май е доста възрастна вече, дано това не й се е отразило на компетентността.

dada166

Мнение от dada166 » 03 юни 2014 10:43

Това е адресът https://www.google.bg/maps/place/Zrenie ... ece0cb5fc0
Клиника "Зрение" София, ул.Балша N5, тел: 9531574.Записванията стават сряда и петък...но може вече да записват всеки ден...Не знам.
Щом проблемът е свързан с ретината проф.Гугучкова е правилният избор.Мисля че 99,99% ще Ви прегледа с Голдман.Аз лично си носих всички изследвания...те са около 10см дебели...Носете си и Вие всички изследвания.Моят личен съвет е да си запазите час от сега защото може да Ви вземе след 1 месец.Колкото до възрастта й...според мен е напълно в кондиция...изглежда на около 60г.,но май е по-възрастна...с други думи напълно си е в час.

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 03 юни 2014 12:33

Благодаря Ви за отговора, dada. Извенявайте за многото въпроси, но просто вече толкова сме се напатили от тези лекари, че към всеки подхождаме с леко недоверие. Вие скоро ли ходихте при проф. Гугучкова? И моите са вече 2 папки с изследвания и ще ги нося всичките. Хубавото е, че явно не кара хората наново да ги правят, за да им вземе парите. Вие нали за 1,2 седмици сте успели да си уредите час, ще звънна и аз да питам, може и при мен да стане, ако не, ще чакам, няма начин. Аз евентуално юли ще отида, ще разкажа после, какво е станало. И аз знам, че е един от най-добрите ретинални специалистки и по макулните проблеми, моето е нещо свързано с ретината и макулата. Явно е и внимателна и обяснява, поне във вашия случай, дано и при мен е така, така че може и аз да опитам при нея. Тя пита ли ви при кои други други лекари сте ходили? Аз разбрах, че и в някакъв център в лин преглеждала с още няколко лекари, евентуално и там ще звънна.

dada166

Мнение от dada166 » 04 юни 2014 11:48

Не се извинявайте за въпросите...Нали сме се събрали тук за да си обменяме информация и ако можем да си помагаме...Ходих при Гугучкова преди около 2 седмици +- няколко дена.Не ме е питала къде съм ходил...Аз си споменах за д-р Маринова и че ме лекува, но до там.Искрено се надявам да Ви помогне и да оздравеете т.е. на всички го пожелавам...Трябва най-накрая този "клуб" да се разтури...Дано Ви обърне необходимото внимание.
Успех.Пишете...надявам се да се похвалите...

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 05 юни 2014 10:23

Здравейте отново dada166,

Като ходихте при д-р Даскалов, той каза ли Ви нещо различно и изписа ли ви някакви хранителни добавки или нови лекарства? И има ли смисъл, ако отида при проф. Гугучкова, да ходя и при Даскалов? Мен досега, какви ли не добавки и хапчета ми изписаха и не виждам, особен ефект да има, всеки лекар хвали неговите си медикаменти и казва, остави ги тези другите. Аз оставам с впечатлението, че всеки работи с определени мед. представители и изписват техните лекарства. Същата работа мисля че е и с тези изследвания за токсоплазмози, бруцелози, херпеси и какви ли не други глупости, които сме си правили. Но като сме болни, какво да направим, правим каквото ни кажат, с надеждата да се оправим.

almaro

Мнение от almaro » 05 юни 2014 16:36

Здравейте!

Аз най-после отидох да се изследвам за токсоплазмоза (за н-ти път) и най накрая IGM антителата са ми отрицателни ... Това не се беше случвало откато преди 2 години се установи, че имам токсоплазмоза. От друга страна има още спад на IGG антителата, което е добре и предполагам, че е показателно, че нещата са се успокоили. Другата седмица съм на преглед при д-р Маринова и ще видим какво ще каже тя. Дано всичко е ок, въпреки че дали от по-светлите дни последния месец пак виждам по-ясно гадинките ... Най-интересното е, че просто виждам предишните петна по-резки и отчетливи. Дано няма нови, но като цяло пак почнаха да ми пречат доста, може би защото им обърнах внимание. Надявам се, че и това ще отмине :) Ще пиша как е минал прегледа.

Поздрави!

yo_anna1

Мнение от yo_anna1 » 06 юни 2014 13:10

Здравейте, Алмаро!
Много се радвам за отрицателните резултати за токсоплазмозата, би трябвало нещата да вървят само към подобрение вече :) А за по-яркото виждате на мътнините - и при мен е така! Забелязала съм, че при смяната на сезоните започвам да ги виждам повече....Сега и аз от по-яркото слънце и светлина ги виждам по-отчетливо....но окото свиква и после отшумява....На есен отново ми се случва доста осезателно и после пак отшумява! Аз поне на това го отдавам, защото после нещата се нормализират....Дано и при Вас да е така!
Успех при д-р Маринова! :)

dada166

Мнение от dada166 » 06 юни 2014 17:31

Здравейте,
Алмаро много се радвам за Вас...Дано добрият резултат от изследванията даде и добър резултат в очите! Imaliznachenie аз лично бих избрал по-скоро проф.Гугучкова...Мисля че Даскалов беше ми предписал някакви добавки с уговорката ако искам да ги пия...Не съм сигурен...

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 09 юни 2014 08:48

Здравейте,

вчера гледах по тв (Кеворякн) за един български офталмолог, за 1ви път го чувам, казва се проф. Петровски, работил е дълги години в чужбина и от 2г. се е прибрал в България, специалисти е по стъкловидно тяло и ретина. Сега преглежда в правителствена болница "Лозенец". Ако трябва и при нещо ще отидам, никога не е излишно още 1 компетентно мнение.
Dada, а да ви питам, при д-р Даскалов бързо ли си уредихте час и на личния ли телефон му звъняхте или там в център "Пентаграм", където преглежда>

dada166

Мнение от dada166 » 09 юни 2014 11:44

За д-р Даскалов си запазих час мисля че в клиниката (телефона на сайта)...Доколкото си спомням бързо ме взе...Аз също гледах (към края) Кеворк вчера...и аз също си мисля да ли да не отида...Може би първо трябва да разбера може ли да се запазва час при него и как...Още едно мнение не е излишно...

ПП.Все пак Ви препоръчвам първо да пробвате да си запазите час при проф.Гугучкова...

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 09 юни 2014 16:08

Здравейте отново. Уж, нямало проблеми за проф. Петровски, можело да се запише час най-спокойно. Аз намерих и мобилния му телефон, ако искате мога да ви го дам на лично, и аз мисля да отида и при него, и при проф. Гугучкова, но понататък, че сега и без това провеждам една терапия и трябва да изчакам до края на юни и тогава да почвам пак да обикалям.

dada166

Мнение от dada166 » 10 юни 2014 09:58

Браво на Вас...Бихте ли ми пратили телефонът му на ЛС.
Благодаря.

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 11 юни 2014 08:28

Dada, изпратих Ви номерът на ЛС, не знам дали сте го получили. Кажете ако не сте, да го изпратя пак. Успех и разкажете, какво е станало после.

dada166

Мнение от dada166 » 12 юни 2014 09:09

Получих номера, благодаря Ви.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”