ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Деструкция на стъкловидното тяло

Модератори: админ, консултанти

almaro

Re: Деструкция на стъкловидното тяло

Мнение от almaro » 04 апр 2014 12:43

Здравейте!

За клиника Вижън мога да кажа противоречиви неща. Но наистина определено си въртят бизнес там. Когато преди 2 години ми се влоши зрението, започнах да виждам все по-размазано, засилваше ми се астигматизмът, което ме наведе на мисълта, че имам сериозен проблем. Ровейки се из нета установих, че е твърде възможно да имам Кератоконус, заболяване, което се развива обикновенно между 25-40 години и се оказа че на 2000 души един го има. Естествено, глупаво е само четейки от нета човек да си поставя диагнози, но при мен се случваше точно характерното за кератоконуса - постепенно и прогресивно нарастване на астигматизма, който на всичкото отгоре е и неправилен и не може да се коригира с очила, само с твърди лещи ... Доста се усъмних дали не е точно това заболяване при мен и ровейки се из сайта на клиника Вижън, видях, че точно същите дни има безплатен преглед дали си подходящ за лазерна корекция и дали имаш кератоконус, защото това всъщност те прави неподходящ. Казах си, че явно имам късмет и си записах час, но за съжаление не мога да си спомня името на докторката. Искам да добавя, че от година преди това страдах от влошено зрение, ходила съм на различни очни лекари, никой не можеше точно да ми определи диоптъра, не можеха да го коригират с очила, но никой не се досети, че може да е това заболяване. На прегледа във Вижън докторката ми сложи няколоко лупи и що годе подобряваха видимостта и за мое най-голяма очудване накрая тя ми заяви, че зрението ми е добро, на лявото съм имала към 0,5, на дясното към 0,25. Да ама на мен дясното око ми беше всъщност по-зле и навсякъде ми казваха, че имам 1,5 даже 2 диоптъра ... Казах, на докторката, че с него виждам по-размазано, неиният отговор беше : Няма значение как виждате.

!!!! Как да реагирам на това? И в крайна сметка прегледа продължи 5 мин и ми заявиха, че виждам сравнително добре и ме оставиха да си ходя. 3 дни по-късно изведнъж ми се появиха плаващите петна. Тогава се стреснах ужасно много и не знаех какво се случва. Направо отидох в клиника Вижън без записан час, казах какъв е проблемът и ме пратиха при д-р Минчев - просто случайно попаднах при него. Още при обикновения преглед на диоптри той установи, че има нещо нередно. Прегледа ме с апарат, който сканира роговицата и се оказа, че имам кератоконус ... Като цяло дори този лекар не обърна особено внимание на петната, каза нещата, които повечето лекари повтарят, че ще свикна, че е нормално това и тем подобни. Но поне откри какъв е другият проблем, който ме мъчеше от година ... След операции на очите този прочес на влошаване на роговиците престана и сега даже виждам по-добре от преди операциите. Но все пак ще отбележа, че операциите струваха 1000 лв на око ...

В крайна сметка единственият лекар, който се зае сериозно да установи причината за мътнините, беше д-р Маринова. Просто всеки лекар си специализира в дадена област и търси проблема там, което не е редно, защото е късмет да нацелиш правилния лекар. А пък когато отидеш безплатно, дори не ти обръщат достатъчно внимание... В крайна сметка сега за проблема с мътнините ходя при д-р Маринова, а за проблема с кератоконуса ходя при д-р Минчев и вече изобщо не му говоря за мътнини ...

А относно въпроса за токсоплазмозата. Тя не се премахва с антибиотици. Това е паразит, който се загнездва в организма. Може да си седи там без да прави проблем, все едно е заспал. Но може при стрес и нисък имунитет да се активира и да удари в органи по цялото тяло. Не рядко очите са засегнати. Затова при очни възпаления и това е добре да се провери. Трите антитела показват различни етапи от развититето на инфекцията. IgG показва отминала инфекция, т.е. която се е зазвила преди години, веднъж заразил се човек, IgG остава положително завинаги, може само да има лек спад. Но дори да е положително, най-вероятно няма сегашно развитие на инфекцията, просто паразитът се е капсулирал в тялото и си кротува. IgM и IgA показват скорошна и моментна инфекция, т.е. ако те са положителни, особено за IgA, значи че в момента паразитът е активен в организма и може да направи поразии. Доколкото разбрах от паразитолога, IgM e нещо средно между IgG и IgA. Важното е да се спре инфекцията, и антителата на IgA да спаднат. Точно това правят антибиотиците, с тях лекарите се опитват да прекратят моментната инфекция, но няма как да премахнат самия паразит от организма. Най-добре е дори да го има, да си кротува и да не прави поразии.

Незнам дали ясно го обясних, това е което съм разбрала от всички посещения по лекари. Сега предстои да си направя поредните изследвания за IgA, за да видя дали още има активна инфекция, защото преди 6 месеца все още ми бяха положителни тези антитела. Само да отбележа, че токсоплазмозата ми се реактивира прези около 2 години ... Изключително бавно спадат антителата и не може да се очакват бързи резултати.

Иначе както вече бях казала, 2 години след появата на петната те наистина са по-прозрачни, но да - все още ги има. Не ми пречат толкова както преди, но на моменти са ми много дразнещи. Все още вярвам, че ще избледненят напълно :)

Поздрави!

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 05 апр 2014 09:34

Благодаря Ви, Алмаро, добре го обяснихте. Но мен ме накараха да си направя само igg за токсоплазмоза, защо така не знам, и варицела Зостер(херпес Зостер). igm и igA за токсоплазмоза не ме накараха да си правя, това при д-р Маринова. Кажете, ако е възможно някой добър паразитолог, при когото сте ходили и сте доволна? И мислите ли, че благодарение на атнибиотиците, които сте пила и намалянето на антителата на IgA титера, са намалели мътнините? При мен е по-различно, няма мътнини, а мъгла и не е увеит, но е също така неприятно и дразнещо и обърква целия тти живот.
А на някой от Вас, установили ли са проблеми с Макулата, това е областта, която отговаря за централното зрение? Правили ли са Ви снимки(ангиография) и едно изследване, наречено OCT(скенер на око) и видяха някакъв проблем ?
А за МС ми го подхвърли един опитен лекар, но каза, че е малко вероятно, ама то само факта, че ти го споменават ти стига, да се психираш и аз си викам, ще си направя един ЯМР за всеки случай, защото имало и очен МС, който почва с очни възпаления, често увеити и разни други, но това не означава, че като имаш очно възпаление, трябва да си болен от МС, даже може би въобще няма вероятност, но колко му трябва на човек в нашето състояние, да си го втълпи. То се правело ЯМР на главен мозък и на гръбначен мозък, това е за МС, но ако се съмняват за очен МС правят ЯМР само на гл.мозък. Според мен няма смисъл да си правите ЯМР, щом не са ви казали, то и на мен така, просто ей така ми го подхръвлиха с лека ръка като казаха, че почти е изключено, ама реших да го направя, защото преди 3,4 г. една уж много добра лекарка ме прати на ЯМР, заради проблеми с очите, направих го, всичко беше ок, а после една професорка ми каза, че е нямало нужда и било пълен абсурд, и всички тези доктори са от София и са уж големи капацитети. Не знам какво да ви кажа, споделям личния си опит и не искам да втълпявам нищо. Аз вяра вече на никого нямам, тъжно звучи, но е така.

almaro

Мнение от almaro » 06 апр 2014 21:06

Здравейте Imaliznachenie,

Ами аз съм ходила само при един паразитолог в Националния център по заразни и паразитни болести. Бях при д-р Кафтанджиев. Точно той ми обясни за различните антитела какво показват. Само че според него вероятността токсоплазмозата да е причинила очния ми проблем е минимална, дори ми заяви да не търся проблема в нея. Първия път когато отидох при този доктор, ми направиха изследване на IgA антителата да се види дали имам инфекция в момента. Резултатите бяха положителни. Докторът ми каза, че трябва след 6 месеца пак да се изследвам, защото антителата се променят доста бавно и трябва да се изчака. Но беше убуден, че след време като си направя това изследване, то ще показва отрицателен резултат. След 6 месеца отново си направих изследване на IgA антителата, пак в Центъра по паразитни болести и наистина резултатът беше отрицателен. Д-р Кафтанджиев каза, че така и очаквал и да не търся повече проблем в токсоплазмозата. Да, но успоредно с тези изследвания, аз бях правила и изследвания в Цибалаб лаборатория. Там нещата бяха коренно различтни - IgA антителата ми бяха положителни. В такава ситуация на какво да вярваш? А и на мен ми се стори странно с каква убеденост д-р Кафтанджиев заяви, че изследванията ще са ми отрицателни ... 6 месеца по-късно пак правих изследване в Цибалаб и не само че IgA не беше намаляло, но и си беше увеличило още. А и до този момент откакто близо година преди това ми се бяха появили петната, отвреме навреме се случваше да виждам нови мътнини. Реших все пак да се придържам към съветите на д-р Маринова, която е специалист по очните възпаления. Всъщност при нея започнах да ходя 2 месеца след появата на първите мътнини. Тя ми изписа Далацин и имуностимулиращи лекарства, както и кортикостероидни капки. Не мисля, че нещо се промени след приема на антибиотика. Евентуално може да е повлиял върху наличието на антителата в огранизма, но върху мътнините нямаше абсолютно никакъв ефект. Реално антибиотикът няма как пряко да пречахне мътнините, той най-много може да спре причината за появата им, но мътнините който вече са влязли в стъкловидното тяло няма как да извади оттам ... Аз мисля, че по скоро се разчита на това, че ще спре процеса на възпаление и появилите се вече мътнини ще избледнеят с времето. Аз пих антибиотика само месец, след известно време ми се появи шум в ушите, който така и не се разбра точно какво го е причинило, но някои антибиотици можело да предизвикат шум. Моят шум беше по скоро резултат от съчетали се обстоятества, стреса от очния проблем, както и лека настинка. Откакто имам шум, не съм пила никакви антибиотици, само имуностимулиращи. Но не съм сигурна дали имаше някакъв ефект от тези лекарства. Мога да кажа само, че от месеци не съм виждала поява на нови петна и се надявам нещата да са утихнали. А и последно като ходих при д-р Маринова началото на октомври, тя ми каза, че скоро не е имало възпалителен процес и очите са спокойни. Скоро ще си направя отново изследване на IgA и IgG антитела да видим какви ще са резултатите. Мисля пак да посетя и д-р Маринова. Ще пиша тук като мине прегледа.

Поздрави!

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 07 апр 2014 09:43

Здравейте.
Интересно, и аз чувах шум в ушите след Далацина. Мислех че е на нервна почва, но щом и вие сте го чувала, значи може и антибиотика така да ни влияе, макар и да не е много силен. Вие колко време пихте Далацина като седмици за една терапия. Аз го пих 2 пъти по 10 дни, прези интервал от 3 месеца, като го пиех по 4 пъти дневно. А какви имуностимилатори ви изписаха? И според мен не токсоплазмозата е нашият проблем, пък и една професорка ми го каза същото, което са ви казали в центъра по паразитология, ама как да разберем в крайна сметка. И уж центъра по паразитология би трябвало да е мястото, където са най=вещи и компетентни в тези неща, а резултатите се разминават с Цибалаб, интересна работа. На кого да се доверим в крайна сметка???

almaro

Мнение от almaro » 07 апр 2014 11:11

Здравейте,

Ами аз пих антибиотика 2 пъти по две седмици през месец някъде, взимах по 3 таблетки дневно. Около 2-3 месеца след взимането на антибиотика ми се появи шума в ушите, незнам дали лекарството го е причинил. Шумът се появи внезапно след настинка, първите месеци беше толкова силен, че ме подлудяваше, чувах го в почти всякаква среда, а нощем в тишината се побърквах и не можех да спя. Вече година и половина откакто се появи и още го имам, но е доста по-поносим, с течение на времето отслабна, но все още има моменти в които се засилва и е ужасно. Мисля, че последните 2 години стреса, който преживях, подпомогна да ескалират всички тези проблеми със здравето. Само допреди 2-3 години ми нямаше абсолютно нищо, а от началото на 2012 се почна с поредица от проблеми. Мисля, че токсоплазмозата е възможно да е оказала влияние или поне със сигурност реактивацията се е получила вследствие от един много стресов период в живота ми. Сега гледам да не се ядосвам за глупости, защото разбрах колко ценно е здравето. Ежедневно отделям по няколко минути и си представем, че нещата се подобряват с всеки изминал ден и наистина вярвам, че е така.

Иначе, по отношение на лекарствата - имуностимолиращото, което взимах поне 3 пъти за по месец, е Изопринозин. Наистина не мога да кажа, че лекарствата повлияха, поне не усетих някаква особена промяна в състоянието си. Последните 2 години почти няма ден, в който да не съм взимала нещо - от успокоителни до имуностимулиращи. Заради шума също се тъпча с лекарства. Но мисля скоро да ги спра, мисля, че вече съм по-добре и дано се задържат така нещата и с шума и с очите и да няма ново влошаване.

prismeh

Мнение от prismeh » 24 апр 2014 14:14

Здравейте,
Малко са противоречиви чувствата, които изпитах, когато ви открих. Не искам никой да има подобни проблеми, но.. пък е някак обнадеждаващо, че не си сам. От около година-две имам мушички и петна, с времето са повече разбира се. Някак се научих ги приемам и да живея с тях, но ме плаши евентуалното появяване на повече. Много време отлагах да отида на лекар и преди месец се самошибнах в един сушилник за дрехи (да, по-нелепо не можеше да бъде) и нямаше как да избегна вече посещението. Някак... всяко зло за добро, защото най-накрая си обърнах внимание на зрението. Днес ми установиха катаракта церулея и микро фибрилерна деструкция. Прекрасно. Общо взето лекарката ми обясни за катарактата, че и тя има абсолютно същото заболяване, а вече е на възраст (аз съм на 27, пропуснах да споделя) и че няма повод за притеснение.. и ме заплаши на шега да не съм ходела да се оперирам. Честно казано аз не съм забелязала някакви отклонения породени от нея като че ли, със сигурност повече ме притесняват мътнините по стъкловидното тяло.
Благодаря ви, че споделяте проблемите си. И че мога и аз да изкажа моите си болки и страхове.
Вярвам, че трябва да се опитваме да гледаме на нещата от добрата им страна и да се радваме на това, което имаме. Е, може като гледам небето .. да съм в като дискотека, ама пък.. каквото, такова. Също така за себе си мисля, че в голяма степен причината е в главата ми. Когато запознах да ги виждам гадовете, бях в някакво състояние на безтегловност, апатия и разклатени нерви. Е, щом мога да си причиня подобно нещо.. само с мисълта си, би трябвало да мога и да го поправя по същия начин.
almaro, мога ли да ви помоля да споделите дали сте имали някакви симптоми извън изменението в състоянието на очите на токсоплазмоза?

Хубав ден желая на всички и... бъдете позитивни!

almaro

Мнение от almaro » 28 апр 2014 10:52

Здравейте prismeh,

За какви симтоми точно питате? За такива в очите или извън тях? Ами в периода след появата на първите петна очите си ги усещах доста раздразнени. Месеци наред виждах най-различни странни светлинни ефекти - светли петна, които постепенно избледняваха, примерно за около 20-30 мин. Също така вечер на тъмно виждах светлинни премигвания, все едно някй спира и пуска няккава лека светлина. Виждах и разни странни черни точки, които се появявяхя като премигвах. Всички тези симптоми според доктор Маринова са заради раздразнената от токсоплазмозата ретина. С течение на времето тези ефекти започнах да ги виждам все по-рядко, някои от тях дори вече не ги виждам. Иначе 2-3 месеца преди появата на мътнините бях започнала да получавам панически атаки, сърцебиене, тежест в гърдите, изпитвах неописуем страх да не умра. Според това, което съм чела в нета токсоплазмозата оказвала влияние на нервната система и е напълно възможно това да са били първите симптоми, че се случва нещо. Тези панически състояния също изчезнаха постепенно. Половин година след появата на петната пък ми се появи ужасен шум в двете уши. Повече от година и половина по-късно този шум още го има макар и да не е толкова силен, но често вечер ми пречи да спя. Посетих 5-6 лекаря и никой не можа да установи причина, нито да ми помогне осбено. Предполага се, че шумът се дължи на много силна нервна превъзбуденост. И отново почвам да се съмнявам в токсоплазмозата .... Мисля, че всички тези здравословни проблеми, появили се през последните 3 години са дълбоко свързани. За съжаление все още виждам мътнините, макар и по-бледи и все още чувам шума, макар и по-слаб. Остава ми надеждата нещата с времето още да се подобрят.

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 28 апр 2014 13:17

Здравейте.
Да се включа и аз. Аз се подобрявам, но бавно и пак с някакви появи на симптом, така че не е това, което трябва да бъде. И продължавам да мисля, че проблемът ни не е токсоплазмозата. Да, не съм лекар, но съм трезво мислещ човек, който като проследи логическата последователност на нещата..........е тази токсоплазмоза за всичко ли е причина, абсурдно е това. Четох и аз доста за нея, разпитвах и други лекари, не знам, не звучи логично. Вие знаете ли, че над 70% от хората имат завишени нива на титери на токсоплазмоза, това го четох в няколко немски сайта. По-скоро токсоплазмозата влияе при бременни жени на плода и изрично пише, че категорично не е доказано това, а само се предполага такава връзка последните изследвания показват, че май не тя е причинителя за увреди на плода в някои случаи, в които доскоро се е смятало, че тя ги причинява. Но ние сме зависими от лекарите и като ни кажат, че това е причината, какво да направим, правим си десетки изследвания, то като ти пуснат мухата, че е това, аз колкото и да не вярвам, правя изследвания, какво да направя. Вече се чудя кой титер е най-важен, един път казват направи и трите игг, игм и ига, друг път само игм, трети път дай пак и трите, четвърти път дай пак само единия..........еееееее, аман. Кой е по-важен в крайна сметка???? Може би някаква друга инфекция имаме в организма, знам ли и аз, трябва да има някаква причина, аз и заради това пия антибиотиците, но този Далацин Ц вече мисля че не е най-доброто решение, то по-добре някой по-силен да се взема и за по-кратко време, отколкото по 2,3 седмици да пия Далацина с неясен ефект. Абсурдно е това. Нямам възможност сега да отида до чужбина за преглед, но като имам ще го направя, писна ми да се занимавам с нашите големи специалисти тук, които на всеки едно и също говорят и накрая малцина се излекуват по неведоми пътища.
Простете раздразнението ми, но предполагам и вие се чувствате така, за което искрено съжалявам, че са ни докарали до тук.

almaro

Мнение от almaro » 28 апр 2014 14:56

Imaliznachenie,

Ами да ви кажа и аз понякога си мисля, че лекарите нищо не разбират, но не е съвсем така. Просто явно причините за тези проблеми може да са десетки, а в същото време е трудно да бъдат доказани... На лекарите им остава да стрелят на сляпо, което на мен ми е малко абсурдно в днешно време. Уж медицината е напреднала, но последните 2 години си дадох сметка, че всъщност не е така. Щом едни прости петна не могат да бъдат премахнати по елементарен начин ... Но другото според мен е, че явно ние сме от малкото хора, за които петната са проблем, явно при голям процент от хората с такова оплакване, не им е толкова проблебно да им се размотават такива неща в очите или просто при тях мътнинте са съвсем бледи и не ги забелязват. Когато за пръв път ми се появиха в очите, бях изпаднала в тотален ужас и не доумявах защо няма безопасно и елементарно лечение на такива петна. Просто медицината не прави нищо по въпроса, защото повечето хора явно свикват с петната, които имат и не се смята за нещо фатално ... Проблемът, който имам с шума в ушите, е подобен - никой лекар не успя да ми даде ефективно лечение. Общо взето пръснах сума ти пари, а ефектът беше минимален. И така - сега 2 години вече съм друг човек, неща, които преди с удоволствие правех, сега са ми неприятни. Почти няма момент, в който да не мисля за някой от проблемите си, защото те са постоянно пред очите ми или звучат в главата ми. Почти нямам покой и вече ми е трудно да си правя планове за бъдещето, защото незнам утре как ще съм. Е, нещата вървят към подобрение, но толкова бавно, че понякога се чудя дали не си внушавам, че е така. Не искам да обезнадеждавам никого, но трябва да имате безкрайно търпение и здрави нерви, за да не изпаднете в отчаяние.

dada166

Мнение от dada166 » 28 апр 2014 17:52

Здравейте на всички,

Някой от вас правил ли е ядрено-магнитен резонанс на глава?

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 28 апр 2014 20:23

Аз си правих ЯМР. Нищо не показа, слава богу. Може да има някакви плаки, които да причиняват временно влошаване на зрение, може да се касае за начален очен МС в някои редки случаи, но не мога да кажа, в кои случаи се препоръчва ЯМР и в кои не, това вече трябва да питате вашите лекуващи лекари, но като ги гледам как ни лекуват.........не ми се говори направо. Това стреляне на сляпо мен взе да ме дразни и нервите ми вече са на привършване.

nacional85

Мнение от nacional85 » 29 май 2014 17:07

Здравейте на всички с власинки в очите . И аз за съжаление съм в клуба . Преди два месеца се появи голямата черна в лявото , сега имам и други по малки и няколко прозрачни . Започнах да си правя сок от червено цвекло моркови и ябълки , но от скоро . Не мога да опиша как се чуствам имам нервен стомах , не ми се яде не ми се излиза , напуснах работа . Моля се ако някои открие някакав лек , лекарство билка хапчета процедура , каквото и да е да сподели . Просто как да свикнеш с нещо което вижда мозакът ти постоянно , особено човек с по лабилна психика ...И ако мога да помогна на някой .. всичко това дойде от стресс , не се притеснявайте хора намерете баланса . Аз се опитвам но явно трябва доста време . Успех на всички !!

almaro

Мнение от almaro » 30 май 2014 09:18

Здравейте nacional85,

Много съжалявам, че и вие имате този проблем ... Но не трябваше да напускате работа, трябва доста време и търпение и тези неща в очите може да се изчистят. От 2 години имам тези петна и многократно съм си мислела да напусна работа, защото наистина е ужасно мъчително на моменти. Особено в началото ми беше много трудно, просто беше абсурд да не ги забелязвам, в лявото око имам огромна мътнина, която се мержелее постоянно пред погледа ... Лека полека големите мътнини се изместиха в страни и леко се утаиха и пречат малко по-малко, освен това леко избледняха. Може би около половин година и повече почти не ги забелязвах, незнам дали не беше заради по-тъмните зимни дни. Но последния месец пак ми се появиха пред очите и някак по резки ги виждам ... Незнам дали има поява на нови петна или просто заради по-светлото време ги виждам повече. Все се каня да отида пак при д-р Маринова и трябва да го направя най-накрая. Все пак искам да ви кажа да не се отчайвате така, защото най-лошото е да сте постоянно в стрес ... Нещата постепенно ще си дойдат на мястото.

dada166

Мнение от dada166 » 01 юни 2014 01:17

Здравейте на всички от клуб "Гадни твари в очите ми",
Преди 1 седмица бях на преглед при проф.Гугучкова...Събраха се четири офталмолози да ме гледат...Почувствах се като в серия на "Д-р Хаус"...Само цъкане,вайкане и предположения...Не мога да се оплача...напротив...както написах по-горе обърнаха ми голямо внимание.Според проф.Гугучкова не става дума за увеит,а по-споро за съдов проблем в главата ми...Каза ми да направя ЯМР с контраст на съдов проблем и за множествена склероза (малко вероятно,но все пак)...Явно нещо е минало през мен (възп.процес) което е уплътнило естествените структури на ст.тела...Но всичко е само предположение...дори накрая ми вики "Вие наистина ни затруднихте..."
Така общо взето...иначе нещата за сега са в покой...не че са избледнели гадовете...просто не ме болят толкова очите...Предписаха ми "Nevanac" (нестероидни противовъзпалителни) да си капя два месеца...
Колкото до цвеклото... nacional85...Не се мъчете...няма да постигнете нищо...Иначе е изключително полезно...Ако ви дразни стомаха не го пийте на сок...правете си салата...не го правете за да Ви оздравеят очите (защото няма)...Яжте го защото е изключително полезно...9/10 източника го посочват като най-полезния плод/зеленчук или там каквото е.
Сега докато сте още в началото се прегледайте...най-добре при д-р Маринова...Прегледайте форума там съм описал всички изследвания които съм си правил...Пригответе около 1000лв. и почвайте...Можете да изтървете Бруцелоза и Листериоза...почти невероятно е да сте болна от това...Ако не можете да откриете списъка с изследванията, пишете ще го напиша отново...Разбира се ако се окаже че става дума за увеит...За това на първо време се прегледайте (Голдман)...Успех и дано напуснете "клуба" ни рано рано...За преглед Ви препоръчвам следните офталмолози...
1.д-р Маринова (София, бул. Христо Ботев 144)
2.проф. Гугучкова (мед.център "Зрение" гр.София)
3.д-р Даскалов(мед.център "Пентаграм" гр.София)
4.доц.Илиева(гр.София...Не знам къде работи)

Не ходете в клиника "Вижън" или "Св.Петка" във Варна...Във "Вижън" може само при проф.Чернинкова (ако имате нужда от невроофталмолог).

ПП.Преди да се потвърди че имате някакво заболяване НЕ ВЛИЗАЙТЕ ВЪВ ФИЛМ-А.Така наречените мътнини може да са в следствие на естественото старение на ст.тяло...Също така ако не се множат или оплътняват най-вероятно ще избледнеят...С две думи има много варианти за които не си заслужава да се притеснявате...Запазете спокойствие...Стресът няма да Ви помогне...точно обратното!Казва Ви го човек който изпотроши що има икона вкъщи...Не помага!Отидете на преглед...отидете на два ако трябва...Успех.

Imaliznachenie

Мнение от Imaliznachenie » 02 юни 2014 17:53

Здравейте, dada166,

понеже аз си правих ЯМР на главен мозък, и на мен ми бяха казали в началото да го правя с контраст, но на място ми казаха, че няма смисъл от контраст, само ако видели нещо в началото, тогава преценяли за контраста, защото той струва допълнително около 120 лв., ако не се лъжа. Мога да ви кажа аз къде ходих, там уж поне доскоро беше най-новият апарат в България, доволен съм, в Пирогов на 1вия етаж. Иначе сега са докарали в Софиямед, ако не се лъжа, най-ново поколение апарат, четох го наскоро из интернет, потърсете ако искате. Но не се притеснявайте, и на мен ми бяха споменали МС, въобще не излезе това, но си го направете за всеки случай, за собствено успокоение. Без направление е между 300 и 400 лв. Шумно е изследването, но не е страшно, около 20,30 мин. е, пускат ти и музика да слушаш даже :) Ако имате въпроси, питайте.
Иначе споделете за проф. Гугучкова, че и аз мислех при нея да ходя. В Люлин ли преглежда, в един център, че така бях чул? Бързо ли си уредихте час, колко пари струваше, ако не е тайна? Доволен ли сте от професорката, струва ли си и там да пробваме, че и аз искам да отида. Чудех се, дали и в тази испанската клиника в София да не отидем, там уж работили и с испанци при по-сложни неща. А за Вижън ми препоръчаха една млада докторка, Ани Петкова мисля че беше, много внимателна била, ако трябва и при нея ще отида аз, трябва да има избавление, не може така.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”