ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Деструкция на стъкловидното тяло

Модератори: админ, консултанти

Дафина Мончева

Re: Деструкция на стъкловидното тяло

Мнение от Дафина Мончева » 30 юни 2016 12:51

Вече ходих при Маринова. След назначените от нея изследвания, се установи, че имам инфекциозна мононуклеоза. Изписа ми изопринозин, но след направена квантова диагностика-съвсем случайно, се установяват завишени нива на пикочната киселина, което е противопоказно за вземането на изопринозин. Ходих и на УНГ специалист, който установи хроничен фарингит-атрофичен и ми изписа респигард за 10 дни. Сега ще пия него, но нещо съм обезверена... Каза също, че мононуклеозата не може да се има като диагноза, без специално изследване. И вече се обърках. А и като чета неща из интернет за заболяванията, направо се психясах. Този проблем май е най-голям. Вече месец и половина съм в психически стрес и след всяко ново нещо, което научавам, се притеснявам все повече, а и гледам бебе на три месеца, и още две деца, които имат нужда от нормална майка. Не минава ден, без да си поплача стабилно. На моменти изпадам в паника и силен страх. При квантовата диагностика се установи и повишено ниво на мазнини в черния дроб и слаба функция на детоксикация. Сега и за това се притеснявам. Ще трябва да си пусна и тези изследвания. Въобще пълна каша. Благодаря Ви за информацията. Как може да се поръча това с куркумата, ще чакам информация. А как се справихте спсихологическия момент.Да, всеки трябва сам да намери начина, но все пак...

teraform

Мнение от teraform » 18 авг 2016 16:45

Хм, малко странно- какви са били симптомите ви, освен увеита? За инфекциозната мононуклеоза би трябвало изследванията ви да за показали и EBV нова инфекция или реактивация- последното се доказва главно с по-скъпо днк изследване. EBV доста по-рядко е причина за увеит и ако наистина това е причината бъдете по-спокойна- при подтискане на вируса се достига пълно възстановяване. По принцип изопринозин се понася доста добре, така че може да пуснете още едно изследване на пикочната киселина за повторна проверка. Може да повлияете на вируса и като подсилите имунната система като цяло- има прекалено много материали по темата. Иначе за Мерива куркумата- аз лично ползвам сайта iherb.com. При мен справянето с психологичния момент започна с намирането на причината, което си е повече от половината битка. Афти в устата получавате ли?

silvaki

Мнение от silvaki » 25 авг 2016 09:33

Здравейте,аз съм с глаукома по принцип само на дясното око.Обаче от известно време насам виждам на лявото ситни черни точици.виждат се най-изразено на дневна светлина/като погледна към небето ,стена .../ на близко като гледам не се виждат.Ходих на прегледи ,понеже целта ми е да запазя зрението си на лявото око,лекарят ми каза ,че нямам нищо /нямам глаукома на лявото око/ ,но тея точки ме карат да си мисля ,че има нещо притеснително.Тогава ми заговори ,че имам такива неща в стъкловидното тяло на окото.Изписа ми витроген да пия 4 месеца,днес ми е едва 3 ден.Обаче ме притеснява ,че може би не са такива неща,защото при вас ги описвате като ''мушици'' ,които се движат.А аз ги виждам по друг начин като черни точки,силно изразени,все едно филмче с лошо качество :/ Някой има ли ,който вижда по същия начин?Дали ме е диагностицирал правилно?

teraform

Мнение от teraform » 25 авг 2016 09:45

Здравейте, ако изведнъж сте почнали да ги виждате то вероятноста да е от деструкция е по-малка. И на мен сумати офталмолози ми говориха за това преди да открия истината. Ако все още имате притеснения консултирайте се с д-р Маринова. Колко витроген и оксибио напразно се е изпил от хора със съвсем други проблеми.....

silvaki

Мнение от silvaki » 25 авг 2016 15:14

Не е от изведнъж ,постепенно се засилиха тези точки.А и аз не съм от София ,така че ще ми е трудно да се консултирам с д-р Маринова.

Krissu

Мнение от Krissu » 03 сеп 2016 18:55

Здравейте, за съжаление и аз от скоро съм с този проблем... При мен започна също изведнъж- работя като козметик и една вечер по невнимание се осветих с апарат за фотоепилация. Няколко дни по-късно започнаха да се появяват моите мътини като към днешна дата (месец и половина от осветяването) са вече непоносимо много. Виждам ги на всякакъф фон при всякакво осветление. Ходих при двама офталмолози- казват ми че няма увреждане от осветяването, няма проблеми с ретината, а диагнозата ми е именно деструкция на стъкловидното тяло. Късогледа съм от малка и според докторите това е причината. Но на мен не ми е ясно как пък така изведнъж и то след осветяването се появиха и то в такова огромно количество. Моля да ме насочите към друг специалист ( аз ходих в Токуда при д-р Топов) защото не мога да свикна да живея така. :(

teraform

Мнение от teraform » 15 сеп 2016 20:49

При прегледите разшириха ли ви зениците? OCT правиха ли ви? В тази тема май препоръките към д-р Маринова стават "банални", но аз бих се консултирал и с нея.

Lenn

Мнение от Lenn » 20 окт 2016 15:25

teraform написа:При прегледите разшириха ли ви зениците? OCT правиха ли ви? В тази тема май препоръките към д-р Маринова стават "банални", но аз бих се консултирал и с нея.
teraform, какво означава ОСТ? Бихте ли споделили каква причина откриха при Вас за проблема? Не видях да е споменато в предишните постове.

teraform

Мнение от teraform » 23 окт 2016 12:32

OCT- оптична кохерентна томография- показва и най-малките изменения на очното дъно- напр. ако увеита засяга задната част на окото и др. изменения. А иначе при мен проблема е от авто-имунно естество, както съществена част от увеитите.

silvaki

Мнение от silvaki » 17 ное 2016 12:41

Здавейе.Никакво раздвижване няма ,което ме навежда на мисълта,че явно сте добре.Дано е така ..
та ,аз съм с глаукома,имам операция на дясното око,слагам всяка сутрин и вечер капки.Нося контактни лещи като съм навън,защото виждам по-добре с тях.Аз съм с много висок диоптър.След операцията за глаукома ми се образува перде на негго око,последва и на другото ,но там се развивало много бавно.Април месец си направих операцията за катаракта.От -9 ми смъкнаха диоптъра на -2.До сега винагги съм ходила в Св.Петка във Варна.Казаха ми да не бързам и колкото се може повече да изчакам с операцията на другото ,уж здравото око.Обаче март,февруари,една сутрин станах и изведнъж ми се появи едно черно петно пред окото ,изплаших се страшно много ,помислих че е глаукома и на здравото око.След около 10 мин то се ''пръсна'' .Оттидох при тази при която съм диспансеризирана/ама в моя град лекарите за нищо не стават ,говоря за очните/ и ми каза ,че било от кръвното.като последва операцията за каттаракта в Св .Петка винаги правят много обстойни прегледи.Казаха ми ,че нямам глаукома на здравото око.Но и нищо повече.ПОбаче продължих да си виждам тази черни точки из цялото зрително поле.КАкто съм ви писала по-горе все едно филмче с лошо качество.Пак отидох на преглед и тогава докито ми каза ,че имам диструкция на стъкловидното тяло.Пия Витроген от края на август,не виждам никакво подобрение.Каза да ги пия 4 месеца.Все си виждам гадните черни точки.Не съм си правила никави по различни изследвания от кръв и урина.И всички очни ,които ми напрравиха в Св.Петка.Последно ми правиха това мисля че е голдман - първо ти разширяват зениците,после ти слагат обезболяващи капки,някакъв гел на едно като лупа ли какво е ,слагат ти го в окото и ти свети с ужассна светлина насреща..При вас просто с времето ли избледняха?.Имам невероятен страх с тези очи.Толкова съм се паникьосала.Постоянно мисля за тях.Пия и антидепресанти ,уж лека форма ,сега ги намалям с цел да ги спра,ама страха ми е огромен.

problem s ochite

Мнение от problem s ochite » 03 яну 2017 16:52

Здравейте!
От юли месец миналата година започна при мен проблем в едното око. Един ден забелязах в лявото си око,в лявата периферия, нещо като петно, паяжинка, която изглежда като съвкупност от малки точици. Отидох на преглед и след прегледа офталмолога не успя да установи нищо. Не успя да ми направи изследването с лупата, въпреки упойката окото ми се затваряше. Реши да ме прати на цветна снимка за по прецизна диагностика. Направиха ми тази снимка и ми казаха, че най -вероятно е спукан кръвоносен съд. Изписаха пефлавит ц и хранителни добавки за нерви. Това петно изчезна след около 2 месеца, след което забелязах подобно и в дясното си око, в дясната периферия. Мести се заедно с погледа ми, но не се утаява, нито продължава да се движи след като фиксирам поглед в нещо. Вече ми е много притеснено. Не знам дали е като мътнините, които повечето тук описват, виждам го на дневна светлина, на светъл фон- стена, бял лист, небе. Когато съм в стая, дори и светлината на лампата да е силна- не го виждам. Това, второто петно, ми е вече от половин година. След първия преглед повече не съм ходила, но смятам в скоро време да отида.

katence_vn

Мнение от katence_vn » 30 май 2017 13:47

Здравейте приятели, преди няколко дена забялязах че имам черни точки в ириса и на двете си очи обаче на дясното око са повече 5-6 черни точки, на какво може да се дължи това, че се притесних много, имам и мушички пред очите особено когато гледам бял фон се появяват повече :roll: :roll:

katence_vn

Мнение от katence_vn » 30 май 2017 14:17

Здравейте приятели, преди няколко дена забялязах че имам черни точки в ириса и на двете си очи обаче на дясното око са повече 5-6 черни точки, на какво може да се дължи това, че се притесних много, имам и мушички пред очите особено когато гледам бял фон се появяват повече :roll: :roll:

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”