ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Заглъхнало ухо

Модератори: админ, консултанти

Irina75

Re: Заглъхнало ухо

Мнение от Irina75 » 27 май 2012 19:34

Здравейте отново д-р Цончев
бях на преглед при доц. Лолов- извода е,че ухото ми е напълно здраво, а имам леко хлътнало тъпанче.Искам да Ви попитам - вдлъбнатото тъпанче резултат от заглъхването ли е и възможно ли е наистина проблема постепенно да отшуми. Честно казано сега ухото ми наистина е по-добре- вече не усещам все едно имам тапа в ухото.Искам и да попитам още нещо- т.к.четох,че при заглъхване на ухото започва да се събира течност,а при мен няма такова нещо - да съм спокойна ли ,че няма да се събира и занапред течност. Дай боже наистина ухото ми в скоро време да се оправи, но смятам профилактично да отида на преглед след месец-два.
Ще бъда благодарна на Вашия отговор.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2012 16:53

при заглъхване на ухото започва да се събира течност
- такова нещо за пръв път чувам, но не съм специалист по въпроса. Какво каза доцента за причината за това хлътване?

Irina75

Мнение от Irina75 » 28 май 2012 20:31

Ох, и аз не разбирам много, но т.к. изчетох доста в интернет по темата и цитирам-"При продължително неповлияване от посоченото лечение се прави терапевтична парацентеза (пробиване на тъпанчето с лечебна цел) за улесняване на изтичането на възпалителния ексудат."
Затова си мисля, че започва да се събира не точно течност, а ексудат, но при мен няма такова нещо.
Доц. Лолов каза, че вероятно евстахиевата тръба е по-тясна или нещо такова и може би при настинка от там идва проблема.Но нищо не ми предписа.За причината за хлътването нищо не каза. Налягането и в двете уши е нормално, аидиометрията е повече от нормална, затова от медицинска гледна точка всичко е наред, но аз все още усещам ухото си заглъхнало.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 май 2012 01:28

Не, няма повод за притеснение в такъв аспект - ако имаше такова натрупване на ексудат зад мембраната това няма как да не остане незабелязано при прегледа. Многото четене в интернет не винаги е от полза по отношение на спокойствието на човек за собственото му здраве, тъй като се пишат много, често безразборни или неправилни тълкувания.

Михаела12213

Мнение от Михаела12213 » 02 авг 2014 19:54

Моето ухо преди година или две беше запушено.Бях под душа и си сложих твърде много балсам.Докато се опитвах да го измия леко си наклоних главата и ми влезе в ухото (Маска за коса и вода).От тогава ухото ми шуми (и под шум имам предвид...Нали знаете когато се прозявате ушите ви всякаш се запушват) е докато аз се прозявам чувам някакъв шум, но мога да го правя и без да се прозявам...В смисъл не е от самосебе си, а аз го карам да прави така. И понякога се случва без да искам и много ме дразни, а с другото ухо не мога така. Някакви предложения???

Михаела12213

Мнение от Михаела12213 » 02 авг 2014 19:55

А и между другото ходих на лекар обаче не помага

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 авг 2014 19:52

На какъв лекар ходихте?

ina_hristova

Мнение от ina_hristova » 08 мар 2015 13:56

Здравейте, реших да пиша тук, тъй като темата съвпада с моя проблем. От 2 седмици имам запушени уши без болка - появи се изведнъж, не знам дали е защото си издухах носа, въпреки че винаги гледам да внимавам да не го правя максимално силно заради ушите. Ходих на лекар, казаха ми че нямам възпаление, нито запушване от ушна кал. Изписаха ми Ринолекс за 1 седмица и доктора ми каза, че най-вероятно съм имала някаква настинка, която не съм усещала. Мазах се 1 седмица с Ринолекс в носа, но ефект нямаше, същевременно реших да пробвам с малко затоплен зехтин и олио, опитах и двата варианта, но отново нямах успех. Нямам никакъв шум в ушите, единственото което ме притеснява е, че чувам пулса си на сърцето. Моля ви ако някой има някаква представа какво може да е или да даде съвет какво да направя ще съм ви много благодарна, не се издържа вече! :cry:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 мар 2015 12:50

Заглъхването на ушите налице ли е още?

1990ivanov

Мнение от 1990ivanov » 03 сеп 2017 05:36

Здравейте, значи получи ми се следния проблем. Понеже се появи някакво недуразомение в отношенията с приятелката ми тя поиска да прекратим взаимоотношенията си след 4 год. И явно много трудно го приех ми се получи нещо като нервна криза ли и аз не знам какво точно. Но тогава в този момент, ми изтръпнаха рязко и двете ръце и ушите почувствах се много отпаднал, взех един валидол и после помина. Но след около час и нещо ми писна леко дясното ухо на два пъти, за кратко а след това започна да заглъхва. Та въпросът ми е, възможно ли е от рязкия стрес да се е получило. Дори и не можех да заспя след това дълго време. Дори и след като взех седатиф пс за успокоение. Моля ви дайте ми някакъв съвет от какво може да е и как да се лекува. Като стоя примерно легнал на едната страна и не се забелязва но като стана седнал или се размърдам веднага се усеща. Помогнете ако е възможно.

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 03 сеп 2017 14:22

Здравейте! От колко време е така ухото Ви? От вчера или повече, има ли някаква промяна?

1990ivanov

Мнение от 1990ivanov » 03 сеп 2017 17:33

Здравейте, от вчера се получи но малко има подобрение сякаш. Сега е пак, леко като заглъхнало, но при по остър шум се чува като свистене. И има едно постоянно дразнещо бучене. Не знам в следствие от нервите ли се получи от голямото вълнение ли? Защото както казах, първо много рязко започна да ми изтръпва лявата ръка после и дясната, последваха и ушите. После взех валидол, малко се поуспокоих, но някъде час след това леко ми писна ухото на два пъти, и след това започна да заглъхва. Ако можете, ми дайте някакъв съвет как да си помогна. Благодаря предварително.

mafu

Мнение от mafu » 06 сеп 2017 19:16

Ще използвам тази тема, за да не правя нова.
От много вриме ми заглъхва дясното ухо и вече ми писна. Ходих на УНГ мислейки си че е заради ушна кал,но се оказа ,че не е. Какво да провя? Операция? Не съм карал никакви инфекции.

mafu

Мнение от mafu » 06 сеп 2017 19:42

Парацентеза може ли да се прави с местна упойка или без упойка и това ще реши ли скапания проблем?

mafu

Мнение от mafu » 06 сеп 2017 21:41

Това да се слага пълна упойка за едно пукване на тъпанчето, дори при деца е голяма глезотия. Стивън Кинг разказва в биографичната си книга,че като дете няколко пъти са му пукали тъпанчетата без упойка.
Могат ли да ми направят парецентеза в УНГ кабинета на кварталното ДКЦ?

Тъй като обичам да се правя на доктор се замислям дали да не си направя парецентеза сам с губерката на баба? Или да си спукам тъпанчето с пиратка?

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”