Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И кои са тези, които никога не бива да консумираме?
Оказва се, че нивата на естрогена са показателни
Какво може да означава неприятната миризма?
реклама

Подут горен клепач след ечемик

Модератори: админ, консултанти

Подут горен клепач след ечемик

Мнениеот kiro » 27 Сеп 2010 13:49

Здравейте надявам се тук да получа някакъв отговор различен от отговорите на 3784583-те лекари през които минах... :shock:

Преди 2 месеца ми влезе нещо в окото.... мн гадно........ не издържах търках го..... мих го.... мигах във вода....повдигах клепача и го търках отдоло с клечица за уши(тук вече прекалих :roll: ) . На другия ден вече стабилно си ме болеше може би повече от това, че го търках. Отидох на лекар и тя ми каза, че ако е имало нещо в окото вече го няма но има гнойна пъпчица с връх. Слагах капки и всичко се оправи за 2-3 дни освен това, че клепача ми беше леко подут. Седмица след това отидох пак и тя ми го обърна и съвсем леко поразрови с една игла връхчето на пъпката ..........и така на другия ден вече не беше подут. НО СЕДМИЦА ПО КЪСНО СЕ ПОДУ и оттам пак на същия лекар.. казах и пак да го "отпуши" с игличка, но не го направи, изписа ми мазило - не мина. Ходих на друг лекар изписа ми други капки - не мина. Днес пак ходих на друг лекар и ми каза че нищо ми няма да не си мисля глупости :cry: ..... а аз си го виждам ... в огледалото ....... и най-вече като погледна на горе го усещам как ми подпира...... и нз какво да правя ??? ТАКА ЛИ ЩЕ съм ЦЯЛ ЖИВОТ :?:?
kiro

Re: Подут горен клепач след ечемик

Мнениеот д-р Цончев » 01 Окт 2010 09:47

Така както го описвате не е отшумяло възпалението. Имайте търпение, добре е да капете някакви очни капки с антибиотик или антисептик
д-р Цончев

Мнениеот kiro » 11 Окт 2010 17:41

така ... ходих на лекар... разказах му всичко и той отново ми изписа капки ( надявах се на някакъв по бърз вариант но уви) и сега капя ТОБРАДЕКС 4 пъти по 1-2 капки .... каза ми да капя докато не мине, а аз наистина силно се съмнявам, че ще мине :( . От няколко дни чувствам нещо в окото си , което е или чуждо тяло или някакъва подута жлеза но мисля, че си променя мястото ... въпроса ми е: Освен да капя капки как мога да подпомогна заздравяването.... има ли смисъл от топки компреси и тн.

П.П: Доктора каза, че вижда под конюктивата ми някакви плаващи секрети :shock: :shock: :shock:
kiro

Мнениеот д-р Цончев » 12 Окт 2010 21:31

Тези усещания се предизвикват от хордеолума. Капете тобрекса докато мине.
д-р Цончев

Мнениеот kiro » 30 Апр 2011 15:55

Здравейте отново!

Мина доста време откакто се боря с моя проблем... и така и не намирам решение ... изчел съм всичко в интернет а лекарите ми казват, че нищо ми няма. От последния ми пост до сега минах през още 2-3 лекари които ми изписват все някакви капки .. общо взето всичко съм капал в окото си вече, но безрезултатно за жалост.

Правил съм изследваия за бактерии...чисто е, топли компреси не помагат, студени също,краставици,картофи. Просто имам нещо в клепача, което не иска да излезе .. предполагам някаква течност защото е подут целия... няма топченца...не е удебелен мигления ръб, не ми се зачервява окото, не сърби, не боли. Преди година когато ми се получи ечемика, както казах по-горе.... лекарката с една игла махна върха на ечемика и за 1-2 часа отока спадна(тоест течноста изтече) .........!!!?!?!...но уви .. ечемичето изчезна а отока пак се появи. Ходих при сумати лекари и ги карах да ме бодат с игри, но никой не искаше....капи капки и това е..... Доста е гадно, от естетична гледна точка ........ срам ме е да гледам хората в очите

Бих бил много благодарен ако получа някаква по-свежа :) идея.
kiro

Мнениеот д-р Цончев » 05 Май 2011 11:56

Къде са ви гледали до сега?
д-р Цончев

Мнениеот kiro » 06 Май 2011 22:06

До сега са ме гледали - 3-4 различни офтолмолога , 1 хирург.

Само да кажа, че миналата година като ходих един път на плаж и се пекох по гръб... от директната слънчева светлина в/у лицето ми ... като се прибрах забелязах, че отока беше спаднал ( направо си се беше изпарила течността ) но ден по-късно пак се появи.....
kiro

Мнениеот д-р Цончев » 07 Май 2011 21:34

Мога да препоръчам в София офталмолог..
д-р Цончев

Назад към Очи, уши, нос и гърло