Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лекари ще могат да си купуват лечебни заведения
Тежките форми на състоянието може да доведат до изолация
Ползите се дължат на съдържанието на важни вещества
Това съобщиха от болницата Вал д'Хеброн в Барселона
реклама

Подут горен клепач след ечемик

Модератори: админ, консултанти

kiro

Подут горен клепач след ечемик

Мнениеот kiro » 27 сеп 2010 13:49

Здравейте надявам се тук да получа някакъв отговор различен от отговорите на 3784583-те лекари през които минах... :shock:

Преди 2 месеца ми влезе нещо в окото.... мн гадно........ не издържах търках го..... мих го.... мигах във вода....повдигах клепача и го търках отдоло с клечица за уши(тук вече прекалих :roll: ) . На другия ден вече стабилно си ме болеше може би повече от това, че го търках. Отидох на лекар и тя ми каза, че ако е имало нещо в окото вече го няма но има гнойна пъпчица с връх. Слагах капки и всичко се оправи за 2-3 дни освен това, че клепача ми беше леко подут. Седмица след това отидох пак и тя ми го обърна и съвсем леко поразрови с една игла връхчето на пъпката ..........и така на другия ден вече не беше подут. НО СЕДМИЦА ПО КЪСНО СЕ ПОДУ и оттам пак на същия лекар.. казах и пак да го "отпуши" с игличка, но не го направи, изписа ми мазило - не мина. Ходих на друг лекар изписа ми други капки - не мина. Днес пак ходих на друг лекар и ми каза че нищо ми няма да не си мисля глупости :cry: ..... а аз си го виждам ... в огледалото ....... и най-вече като погледна на горе го усещам как ми подпира...... и нз какво да правя ??? ТАКА ЛИ ЩЕ съм ЦЯЛ ЖИВОТ :?:?

д-р Цончев

Re: Подут горен клепач след ечемик

Мнениеот д-р Цончев » 01 окт 2010 09:47

Така както го описвате не е отшумяло възпалението. Имайте търпение, добре е да капете някакви очни капки с антибиотик или антисептик

kiro

Мнениеот kiro » 11 окт 2010 17:41

така ... ходих на лекар... разказах му всичко и той отново ми изписа капки ( надявах се на някакъв по бърз вариант но уви) и сега капя ТОБРАДЕКС 4 пъти по 1-2 капки .... каза ми да капя докато не мине, а аз наистина силно се съмнявам, че ще мине :( . От няколко дни чувствам нещо в окото си , което е или чуждо тяло или някакъва подута жлеза но мисля, че си променя мястото ... въпроса ми е: Освен да капя капки как мога да подпомогна заздравяването.... има ли смисъл от топки компреси и тн.

П.П: Доктора каза, че вижда под конюктивата ми някакви плаващи секрети :shock: :shock: :shock:

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 12 окт 2010 21:31

Тези усещания се предизвикват от хордеолума. Капете тобрекса докато мине.

kiro

Мнениеот kiro » 30 апр 2011 15:55

Здравейте отново!

Мина доста време откакто се боря с моя проблем... и така и не намирам решение ... изчел съм всичко в интернет а лекарите ми казват, че нищо ми няма. От последния ми пост до сега минах през още 2-3 лекари които ми изписват все някакви капки .. общо взето всичко съм капал в окото си вече, но безрезултатно за жалост.

Правил съм изследваия за бактерии...чисто е, топли компреси не помагат, студени също,краставици,картофи. Просто имам нещо в клепача, което не иска да излезе .. предполагам някаква течност защото е подут целия... няма топченца...не е удебелен мигления ръб, не ми се зачервява окото, не сърби, не боли. Преди година когато ми се получи ечемика, както казах по-горе.... лекарката с една игла махна върха на ечемика и за 1-2 часа отока спадна(тоест течноста изтече) .........!!!?!?!...но уви .. ечемичето изчезна а отока пак се появи. Ходих при сумати лекари и ги карах да ме бодат с игри, но никой не искаше....капи капки и това е..... Доста е гадно, от естетична гледна точка ........ срам ме е да гледам хората в очите

Бих бил много благодарен ако получа някаква по-свежа :) идея.

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 05 май 2011 11:56

Къде са ви гледали до сега?

kiro

Мнениеот kiro » 06 май 2011 22:06

До сега са ме гледали - 3-4 различни офтолмолога , 1 хирург.

Само да кажа, че миналата година като ходих един път на плаж и се пекох по гръб... от директната слънчева светлина в/у лицето ми ... като се прибрах забелязах, че отока беше спаднал ( направо си се беше изпарила течността ) но ден по-късно пак се появи.....

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 07 май 2011 21:34

Мога да препоръчам в София офталмолог..

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”