Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Сигурността на лекарите е проблем и за пациентите
Малигненият мезотелиом е агресивно раково заболяване
реклама

Увеличен лимфен възел в областта на шията

Модератори: админ, консултанти

Увеличен лимфен възел в областта на шията

Мнениеот Geri85 » 24 Авг 2010 13:55

Здравейте на всички тук.Искам да попитам за увеличен лимфен възел на какво може да се дължи защото съм притеснена.От около 14 дена имам увеличен лимфен възел в областта на шията.Болезнен е на пипане.Ходих при личния лекар.Веднага ми пуснаха пкк и изследване за хормони за щитовидната жлеза защото беше доста увеличен и се беше подула шията от страната на лимфния възел.Пкк нищо не показа а хормоните са ми в границата.За около една седмица лимфния възел започна да спада.Като не пиех нищо.Подутината и тя спадна.На следващия преглед личната лекарка каза ,че е намалял много и ми изписа Klacar.Oтделно си пия и витамини Герикапс /а+е/ пия ги всеки месец 10 дена.Сега лимфния възел почти не се усеща но все още си е там.На 3 септември съм отново на преглед и ще полудея до тогава.Забравих да спомена ,че първия път имах леко зачервено гърло а втория път сливицата ми се беше уголемила доста и ме болеше гърлото.Възможно ли е да е от сливицата всичко това или се дължи на нещо друго.Нещата който прочетох в интернет ме наплашиха доста.Мерси предварително.
Geri85

Re: Увеличен лимфен възел в областта на шията

Мнениеот Lidi » 24 Авг 2010 18:04

Възможно е да се подуе от възпалено гърло , сливица, слюнчени жлези, проблем с някой зъб, проблем с ухо и т.н.
Аз също като теб бях в паника. Моя възел се поду миналата година септември. Писах много тук във форума. Ходих на стоматолог, лекувах зъб, който беше наистина за лечение, но болки нямаше в него. След като стоматолога каза, че е възможно да е от зъба, но и да не е от него, посетих и УНГ. Изписа ми Оспамокс май беше, който не ми помогна за възела, но го изпих така или иначе. Пуснах няколко кръвни картини, изследвах хормони и всичко беше в норма. УНГ каза, че лимфните възли спадат много бавно. И така, спрях да го мисля. Пр леки настинки пак се подуваше, ама леко.
Преди месец-два, не помня точно, пак се поду и ме болеше и гърлото. Пуснах пак кръвна картина с диференциално броене на левкоцити и пак беше в норма, но си записах час за хематолог. След прегледа - палпиране - той установи, че болката не е от въпросния възел, според него даже нямах подут възел, а увеличена щитовидна жлеза - 2 степен. Насочи ме към ендокринолог и ми препоръча да посетя стоматолога и да извадя зъба.
Ендокринолога ме прегледа на ехограф и заключи, увеличена щитовидна жлеза - каза ми лека гушавост, леко подути лимфни възли, но без никакви други промени. Освен старите изследвания, които имах на хормони, ме накара да пусна още един хормон, който се оказа извън граница, но нямам назначено лечение, а съм на преглед края на годината, да се види, какви ще са изследванията зимно време, че имало разлика.
От както го посетих съм много спокойна, нямам болки, нямам подувания в тази област и като цяло притеснението изчезна, а с него и симптомите. Мисля, че емоцията в голяма степен е допринесла за състоянието ми по него време.
Затова, хубаво е при подут лимфен възел, причините да се търсят в няколко посоки в зависимост от това, къде е възела. Както във вашия случай - пълна кръвна картина с диференциално броене на левкоцити, посещение на стоматолог- макар да няма видими проблеми със зъб(че аз съм си патила и от невидими), УНГ-да отхвърли проблем с гърло, уши и последно хематолог (към който се отнасят именно лимфните възли).

Като споменах за невидимия проблем със зъб, мога да дам себе си за пример. Преди много години имах сковаване на челюста - болките бяха на всяки две минути. Болката беше внезапна, остра и притихваща. Беше кошмар. Ходих при какви ли не доктори, но най-вече невролози и пиех хапчета от които тя изчезваше, докато един ден и те спряха да действат. Съмняваха се за фациалис и не знам , какво друго беше. В крайна сметка последно ме пратиха на стоматолог, който също отхвърли причината да е при него, но все пак ми направиха снимка на зъбите от болната страна и тогава откриха проблема. Затворен зъб, който по никакъв начин не даваше признаци да е болен, нито при почукване с инструменти, нито видимо!
Lidi

Мнениеот Geri85 » 24 Авг 2010 18:57

Lidi благодаря много за отговора.Подейства ми малко успокояващо.На 3 съм на доктор и ще видим какво ще каже лекарката.Дали е спаднал или ще се наложи да ходя на други лекари.Надявам се,че след като спада и се влия е от антибиотика да се дължи на сливицата :)
Geri85

Мнениеот Lidi » 24 Авг 2010 19:25

Най-вероятно е така! Не се притеснявай, дори и спадането да се проточи!:)
Успех и скорошно оздравяване и пиши, какво става! :)
Lidi

Мнениеот Venny93 » 24 Авг 2010 21:47

Да не би да имаш котка, която наскоро да те е одраскала/ухапала?
Venny93

Мнениеот Gerinka85 » 19 Окт 2010 09:08

Здравейте отново съм аз.Само ,че с друго потребителско име тъй като си забравих паролата за старато.Ходих на УНГ доктора ми каза ,че нищо не става от сливицата ми и най вероятно лимфния възел е от нея.Каза ,че като се махне лимфния възел ще спадне чак тогава.Иначе през останалото време ще си стои там ще се прибира по малко , после пак ще се увеличава тъй като имам хронични болни сливици.Ходих и на друг УНГ той пък ми каза ,че лимфния възел е много малък и се намира точно до мускулите на шията.Според него на този етап трябва да изчакам и след един месец ме вика отново напреглед.Също така ми каза ,че лимфния възел спадал много бавно.Можело да се проточи с месеци.Това така ли е наистина?Все още си го имам като много малко е намалял да търся ли и други доктори?Много съм объркана вече
Gerinka85

Мнениеот taniya » 19 Окт 2010 11:00

не се притеснявай излишно и да си докарваш нерви сама казваш че имаш хронично болни сливици и лимфния възел е от това но наистина лимфните възли спадат много бавно дъщеря ми имаше като теб и спаднаха след около 3 месеца затова не мисля че имаш повод за притеснение и успех
taniya

Мнениеот Lidi » 31 Яну 2011 18:21

Моя лимфен спадна за година. Доста време отне. :)
Lidi

Мнениеот eli_silistra » 03 Фев 2011 20:30

ЗДРАВЕЙТЕ АЗ ОТ 5 МЕСЕЦА ИМАМ ПОДУТИ ЛИМФНИ ВЪЗЛИ КОИТО СА УВЕЛИЧЕНИ ПОНЯКОГА СПАДАТ ИМАМ СЪЩО ПОДУТИ СЛИВИЦИ И БОЛКИ В ГЪРЛОТО В МОМЕНТА СЕ ЛЕКУВАМ С ХОМЕОПАТИЯ ПРАВЕНИ МИ СА ИЗСЛЕДВАНИЯ НЕ ПОКАЗВАТ НИЩО НЯМА ВЪЗПАЛИТЕЛЕН ПРОЦЕС НО ПОСТОЯННО МИ ОТКРИВАТ ГЪБИЧКИ НЕЗНАМ ДАЛИ СЕ ДЪЛЖИ НА ТОВАИ ИЗОБЩО ДАЛИ ЩЕ СЕ ОПРАВЯ НЯКОГА НА ВАС КАКВО ЛЕЧЕНИЕ ВИ ПРАВЯТ ЗА СЛИВИЦИТЕ НА МЕНЕ ЕДИН ЛЕКАР БЕШЕ МИ ПРЕДЛОЖИЛ ДА ГИ МАХНА А ДРУГ НЕ ПОНЕЖЕ Е БИЛО ОПАСНО ДА ГИ МАХНА НА МОЙТА ВЪЗРАСТ А КАТО ЧУХ КАКВО СТАНА С МОМИЧЕНЦЕТО ЕДВАЛИ ЩЕ СЕ СЪГЛАСЯ ИНАЧЕ НЯМАМ ГНОЙ И НАЛЕПИ НО Е ПОДУТО
eli_silistra

Мнениеот д-р Цончев » 04 Фев 2011 08:01

Гърлен секрет пускан ли е за изследване?
д-р Цончев

Мнениеот eli_silistra » 05 Фев 2011 16:09

здравейте др цонев аз съм писала доста тука за моя проблем гърлен секрет скоро не съм пускала понеже последния път като ходих при един лекар каза че няма смисъл понеже съм имала гъбички много месеци минаха и аз все се надявах че ще се оправя но все съм тъй подута и с болки макар че болките почнаха да намаляват понякога въобще нямам но съм притеснена защото от доста време съм тъй и това ме тревожи имам подути сливици без гной и налепи под челюста ми е подуто нима това е ангина нямам температура ако имам ангина цяла година ли трябва да боли искам да кажа че имам и хроничен фарингит незнам вече какво да мисля моля ви помогнете ми
eli_silistra

Мнениеот д-р Цончев » 06 Фев 2011 12:10

Ако има възпаление в гърлото е нормално да има и подути лимфни възли.
д-р Цончев

Мнениеот eli_silistra » 11 Фев 2011 18:31

пак съм аз искам да попитам възможно ли е от 5 месеца да имам подути сливици зачервено гърло това не е ли опасно има ли начин да се свият тези сливици моля ви пишете
eli_silistra

Мнениеот eli_silistra » 12 Фев 2011 20:26

искам да кажа че имам и болки това на какво се дължи от сливиците ли или от фарингита който имам може ли някой да ми отговори
eli_silistra

Мнениеот д-р Цончев » 13 Фев 2011 00:23

Това вероятно е затегнато протичащ фарингит, така, че е нормално и лимфните възли да реагират.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Очи, уши, нос и гърло