ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Необходимо е при всички жени със СПЯ да се провежда ОГТТ.
5 съвета за предпазване на устните и зъбите през горещите летн...
На какво още да разчитаме, освен опъната кожа?

След операция от отосклероза

Модератори: админ, консултанти

Yanina_

Re: След операция от отосклероза

Мнение от Yanina_ » 19 апр 2017 22:44

Вече чувам. Чувството е прекрасно.
Професор Лолов е велик, обичам този доктор.
На 7 април ми беше операцията мина леко , не съм имала нито гадене , нито виене на свят или повръщане. Не съм пила и никакви лекарства .
На 10 ден ми измериха от 52дб на 30 дб.
След няколко месеца планирам да оперираме и другото ухо.
За всички който им предстой няма място за притеснение .

freshideas

Мнение от freshideas » 23 май 2017 23:17

Здравейте!
Някой оперирал ли се е при д-р Орлин Стоянов в ИСУЛ? На майка ми и предстои операция от отосклероза при него, но не мога да открия никакви мнения за лекаря.
Благодаря!

Gabz

Мнение от Gabz » 27 май 2017 21:14

Включвам се доста късно и след втората ми операция. Отново беше при вече прод. Цветков във София. Този път ме оперира в болница Европа, аме във ВМА,, както предния път. Важното е, че докторът беше същия. Ами какво да ви кажа. Втората операция мина отново за по-малко от час. Този път нямах никакъв световъртеж. Може би защото ухото не беше толкова зле, като при първата операция. Не мога да говоря и за процес на възстановяване, защото нямаше от какво. Чувам си много добре и съм безкрайно щастлива, че се подложих на тези операции.

teddiss

Мнение от teddiss » 21 юли 2017 00:42

Здравейте!от доста време следя темата и набирах кураж за операцията.Сега,след като тя вече е факт реших,че е редно да споделя и моя опит.Мен ме оперира доц.Руев в болница Тракия,Стара Загора.Изключително съм впечатлена от професионализма на доцента,както и на служителите в болницата.А и не мога да не отбележа,че не съм подозирала,че има такава болница в БГ-чудесни условия и добро отношение.Операцията ми се оказа успешна,след като преди 2 дни доцента ми махна тампона, започнах да чувам както никога досега.Много съм щастлива,че най-после чувам нормално.Бих искала да посъветвам всички,които се колебаят за операцията да не се страхуват и да не я отлагат във времето.Операцията не е никак страшна,по страшно е да си глух.Исках само да попитам оперираните колко време пазихте ухото от вода,защото миенето на косата е доста сложна процедура,когато трябва да се пази ухото?

DVVD

Мнение от DVVD » 30 авг 2017 22:35

Здравейте,
Диагностицираха ме с двустранна несиметрична отосклероза 2015 г. Оперирах си дясното ухо преди 6 дни в Стара Загора при проф. Лолов. Впечатлена съм от професионалното му отношение и времето, което отделя на пациентите си. Чакам да ми махнат тампоните от ухото, за да усетя резултата. Професорът каза, че операцията е минала успешно.
И сега пиша, за да ми споделите опит след операцията, докато съм с тампони почти нищо не чувам. Попаднах на няколко мнения, че пациенти дори с тампони чуват по- добре от преди интервенцията и започвам да се чудя как е възможно? И второ знам че е маловажно, но не издържам да не си омия косата дайте съвет как да стане( мислех си с водонепрокоема лепенка и малко помощ)?
Мерси предварително!

DVVD

Мнение от DVVD » 09 сеп 2017 10:08

Здравейте отново,
Онзи ден ми махнаха тампоните от ухото след операция от отосклероза. Прекрасно е пак да чуваш, възвърнала съм слух от високите честоти ( които са показни за възприемане на говор) от -40 dB на -15, -20. Оперира ме проф. Лолов, адмирации и благодарности! Професионалист и много внимателен, и в работата си, и в отношението си към пациентите!
Споделям опитът си, защото минах през повече от 7 УНГ, докато стигна до правилният! Един от УНГ-та, който ме диагностира с отосклероза беше Тодоров, ИСУЛ, но той ми каза че ще си оглушея и няма с какво да ми помогне, защото проблемът ми бил във вътрешното ухо. Слава Бого оказа се, че всичко е в средното ухо и е поправимо, но дори и да беше вътрешното ухо отново има варианти ( естествено това ми го обясни проф.Лолов). С две думи не се чудете, ако сте стигнали прагът на неадекватно комуникиране, поради загуба на слух. Изобщо не ме е боляло след операцията, малко виене на свят няколко дена и това е. Важното е да имате доверие на оператора!
Поздрави!

elena_bg

Мнение от elena_bg » 05 окт 2017 20:47

Здравейте! Може ли някой да ми даде координати да си запиша час при д-р Цветков от ВМА? Аз съм с отосклероза от 99та година и вече имам 3 операции. Искам този път да пробвам при него

Gabz

Мнение от Gabz » 06 ное 2017 17:55

Медицински център "Св. Георги Софийски" - поликлиниката на ВМА - кабинет 023. Тел. 0887290566 - мед. сестра Чернева. Тя записва часове на вече проф. Цветков.

192837465

Мнение от 192837465 » 06 дек 2017 14:41

Здравейте,
На 01.12.2017г бях оперирана от отосклероза.
Операцията се извърши в Стара Загора от професор Лолов.
На същият ден след операцията установих, че чувам по- добре с оперираното ухо, отколкото със здравото и бях супер щастлива. Но това продължи до вечерта, когато спрях да чувам с оперираното ухо. Лекарят ми каза, че трябва да е от тампоните, които са ми в ухото, които всъщност май са много на вътре, защото от вън не се вижда нищо. Най- вероятно са се напълнили с течност и това е причината да не чувам. Надявам се да е така. На 11.12.2017 ще ми маха тампоните лекарят и се надявам да чувам, така, както след операцията, преди да се напълнят тампоните с течност.
Имам и друго притеснение. От деня на операцията съм замаяна със световъртеж. На легло съм, защото когато ставам започва да ми се вие свят и оперираното ухо заглъхва и направо ми става зле. В първите 1-2 дни се изправях с чужда помощ. Днес ми е 6-ти ден, мога да се изправям сама за около час, но замайването си го има, дори само като си местя главата на ляво или на дясно. Имах постоянно заглъхване в ухото, което отшумя, но се появява пак щом се изправя и седя така около час.
Моля тези от вас, които са се оперирали, да споделят как се чувстваха след операцията имали ли са такова замайване, кога отшумя?

skylarkvesi

Мнение от skylarkvesi » 19 мар 2018 22:04

Здравейте! Оперирана съм от отосклероза в дясното ухо през 2012 г. и ми предстои операция на лявото. Ще се радвам, ако някой има знания или опит по следните три въпроса, да изкаже мнение.
1) Предишна стапедектомия може ли да бъде контраиндикация за естествено раждане и да наложи секцио?
2) Колко време след раждане и кърмене може да се проведе операция?
3) Колко време след операцията не трябва да се вдига тежко (над 4 кг)?
Благодаря предварително.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”