ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

След операция от отосклероза

Модератори: админ, консултанти

Garffilda

Re: След операция от отосклероза

Мнение от Garffilda » 10 фев 2016 13:47

Утре влизам в болница, така че ще пиша... поне да съм в полза на други в моето положение!

Gabz

Мнение от Gabz » 17 фев 2016 10:30

Garffilda , как си? Как мина операцията?
Аз в понеделник ходих на контролен преглед. Слуха ми е възстановен на 50%. От 60-70дб загуба съм паднала на 20-30. Все още ми е трудно например да слушам музика. Доктора каза, че ще мине време да се адаптирам. Та след месец пак на преглед и ще видим тогава как ще е и да коментираме другото ухо кога ще е готово за операция.

Garffilda

Мнение от Garffilda » 18 фев 2016 11:05

Здравейте, операцията ми мина по- леко от първия път. Казаха, че съм имала някакво срастване около протезата. Утре ще ходя да ми махна конците. Имам страшен шум и леко ми е заглъхнало ухото, но предполагам или по- скоро се надявам, че с времето ще отмине... Въпросът ми е дават ли ТЕЛК след две такива операции и какви са условията? ...Хубав ден на всички!

Gabz

Мнение от Gabz » 19 фев 2016 15:26

И аз разбрах, че въпреки операцията може пак да има срастване, а би трябвало след операцията проблема да се реши. Радвам се, че втората е минала по-леко.

Milast

Мнение от Milast » 28 фев 2016 12:58

Здравейте! И на мен ми предстои операция от отосклероза. Изчетох всичко във форума. Реших да се оперирам и да не отлагам във времето. Някой може ли да сподели,колко време продължава възстановяването и кога човек може да се върне на работа?

Garffilda

Мнение от Garffilda » 07 мар 2016 14:20

Здравейте, мен ме оперираха в ИСУЛ, дец. Спиридон Тодоров. По принцип болничният, заедно с престоя в болницата е около месец. До пълно възстановяване се стига чак след месец-два (ако операцията е успешна), тъй като раната на вътре е в ухото. Трябва да се махнат тампони, конци, да спре секрета и а излязат всички кори. В началото ще си мислиш, че няма ефект, дори е по-зле, но с времето ще се оправи. След втората операция, дори исках по-малко болнични и вече съм на работа... Успех!

Gabz

Мнение от Gabz » 06 май 2016 08:53

А дали въпреки операцията след години може пак да се получи същия проблем и да се наложи нова?

Dori85

Мнение от Dori85 » 13 юли 2016 14:27

Здравейте! Не знам дали някой ще ми отговори, но все пак да споделя и да попитам. На 01.07. ми оперираха лявото ухо от отосклероза. Преди операцията загубата на слуха не беше голяма, по-скоро ме дразнеше това, че все недочувах нещо и трябваше да подпитвам "Какво?", "Извинете, не чух", "Не разбрах" и така. Имаше и шум, от който исках да се отърва.
Обаче, вече 12ти ден след операцията и не само, че нямам подобрение, а съм по-зле и от преди да се оперирам. Шумът и пищенето в ухото ужасно се засилиха след като ми махнаха тампона на контролния преглед. Слухът си е на същото ниво. Освен това, през повечето време си чувам пулсирането на сърцето, а като преглъщам нещо все ми пука в ухото. Лекарят каза, че ще мине, но аз вече не знам какво да мисля. Не чувствам някакво подобрение и от Бетасерка и Кавинтона. Въобще не знам как ще спре този шум. След като операцията не ми помогна, а ми навреди какво ще може да помогне? И наистина възможно ли е тази операция да влоши положинието, спрямо това, което е било или аз се шашкам повече? Но просто така го чувствам. Иначе лекаря каза, че протезата е зарастнала добре. Не ме боли, не ми се вие свят, но шумът е ужасен.
Някой друг чувствал ли се е толкова прецакан след тази тъпа операция??

BaryFur

Мнение от BaryFur » 14 юли 2016 10:00

Операцията при отосклероза, както всяка друга оперативна интервенция може да има усложнения и "да влоши положинието", но това е изключение, а не правило, и повечето пациенти се чувстват добре, чуват и в никакъв случай не се касае за "тъпа операция".

Има допуснати няколко неточности от вас, хирурга или от двамата:
- "Преди операцията загубата на слуха не беше голяма"
Вероятно не е трябвало да се оперирате;
- "Иначе лекаря каза, че протезата е зарастнала добре."
Протезата никога не зараства. Зараства само разреза.
- "Слухът си е на същото ниво. Освен това, през повечето време си чувам пулсирането на сърцето, а като преглъщам нещо все ми пука в ухото. ... шумът е ужасен." - възможно е до 20-тина дни след операцията да има подобни оплаквания - може да се спори дали да пиете Бетасерк, но Кавинтон със сигурност не трябва да приемате - много често от него се засилва шума. Ако са минали повече от 20 дни е добре да се консултирате с друг хирург.

Нели2605

Мнение от Нели2605 » 06 дек 2016 20:30

Здравейте :-) аз вече съм оперирана от отосклероза и съм още с тампон който ще ми го махат другата седмица. Нормално ли е тампона да е твърд. Втвърди се и не знам дали при всички вас е било така :?:

Петров456

Мнение от Петров456 » 20 дек 2016 10:55

Здравей Нели2605,
Отговорът ми закъснява, но все пак - да, моят също беше втвърден и ми причиняваше болка. Аз бях опериран преди два месеца. Ваденето на тампонът беше болезнено при мен.
Как се чувстваш сега, има ли нещо, което те притеснява? При мен все още липсва вкус от страната на оперираното ухо. При прозяване или преглъщане (по-продължително) чувствам трептене и издуване на тъпанчето навън.
Слухът ми се подобри значително, но все още аудиограма не ми е направена. Казаха ми, че трябва да изминат три месеца.
Според хирургът е задължително да оперирам и другото си ухо, също болно, но аз се колебая. Какво е мнението на всички вас за това?

Нели2605

Мнение от Нели2605 » 26 дек 2016 00:04

Петров456 може ли имейл или фейсбук за да те питам някои неща лично... Благодаря предварително

Dori85

Мнение от Dori85 » 06 фев 2017 08:27

Здравейте,
оперираха ме от отосклероза преди 7 месеца. За щастие оплакванията ми след операцията отшумяха и слуха ми се подобри. За което имах известни съмнения отначало. Отне време, може би 2-3 месеца, но вече всичко е наред. След операцията питах лекаря от какво трябва да се пазя, някакви по-специални грижи трябва ли да полагам за оперираното ухо и ми беше отговорено, че не трябва. Изрично попитах мога ли да ходя на солариум, да спортувам, има ли някакви рискове - нямало. Понеже по-нагоре във форума някой беше споменал, че този вид протеза, който аз имам - от титаний и никел, не трябвало да се нагрява или нещо подобно. Та затова искам да попитам и тук - някой, който има информация или от опит знае - има ли някакви ограничения за хора, които имат такава протеза и какъв е риска? Мога ли да ползвам солариум или не и мога ли да се натоварвам физически със спорт?

Mengele

Мнение от Mengele » 07 фев 2017 12:35

Протезите от нитинол сами променят формата си при нагряване от 55-60 градуса, а това е трудно да го постигнете в сауна. Различават се от останалите протези единствено по леснотата с която се закрепват (препоръчват се за неопитни хирурзи) и по цената си (струват неколкократно повече от останалите и хирурга взима неколкократно по-висока комисионна). Иначе нямат абсолютно никакви предимства или недостатъци пред протезите от тефлон, от тефлон-платина или от титан.

Ако една съвременна протеза е закрепена добре, а това зависи само от обстановката в ухото и от хирурга, форми на физично въздействие, които не разрушават тялото ви няма да я откачат.

Dori85

Мнение от Dori85 » 07 фев 2017 22:03

Много благодаря за отговора :)

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”