ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

След операция от отосклероза

Модератори: админ, консултанти

Mengele

Re: След операция от отосклероза

Мнение от Mengele » 17 яну 2016 06:03

Ако сте разбрали правилно какво са ви казали и ако точно сте го предали:

Описаното звучи като т.нар. смесена отосклероза, която засяга както вътрешното ухо (невросензорно засягане), така и стремето (зкукопроводно засягане). Какво да се направи зависи от това кое от двете увреждания е по-изразено, но в някои случаи е трудно да се избере. Поставяне на титанова протеза на стремето е много по-леко за пациента и ако вашия лекар го е препоръчал вероятно е по-доброто. Ако резултата не ви е достатъчен или ако след години невросензорното спадане продължи можете да минете към по-тежкия вариант (електрод във вътрешното ухо), но обратното не е възможно.

Смесената отосклероза често започва само с увреждане на вътрешното ухо и има много пациенти, които с години смятат, че имат неврит.

хитър петър

Мнение от хитър петър » 17 яну 2016 15:40

Благодаря ти Mengele ,жив и здрав да си .Да, мисля точно така го обясни . За резултата каказа, че ще ми е нужен по- слаб апарат дори и че някои се оправят и без него с толкоз слух ,предполагам това е именно защото ще ми върне евентуално онази загуба причинена от стремето
Понеже си навътре в материята ,можеш ли да ми кажеш нещо повече за тази болест ,досега за неврита са ми казвали че наи доброто е да се пазя от студ ,шум и вибрации ,и лечението е невробекс и съдоразширяващи .Не знам дали си втълпявам ,но все си мисля ,че губя слуха си на ухото на което спя даже и започна да ми побелява косата от там.имах цял кичур дока на другото тук там някои бял косъм ,със съдоразширяващите продължава ли се понеже имам и невросензорно засягане?
Мисля на 99 процената ,че ще се оперирам,но все пак отлагането носи ли вреда ? Отново ти благодаря .

Mengele

Мнение от Mengele » 18 яну 2016 05:31

Отлагането не носи вреда, но забавя ползата от по-добър слух.

Сензоневроналната загуба на слуха вероятно се засилва при излагане на по-силен звук. Ефекта на всичко останало (студ, вибрации, съдоразширяващи, витамини) е недоказан.

elise

Мнение от elise » 21 яну 2016 11:05

Здравейте,
преди три месеца си направих операция за свиване на лигавицата в ИСУЛ. Имах интензивно непрекъснато отделяне на храчки, подуто лице, заглъхване на ушите.Заглъхването беше слабо и лесно преодолимо с Ксизал и антихистам. препарати. Но от месец и половина храчките се отключиха, носът продължава да секретира, а ушите се редуват в заглъхването. На моменти е болезнено, сякаш половината ми глава е отнесена, пълна с олово. В момента в който едното се оправи, другото ухо веднага хлътва. Ксизалът не помага. Означава ли ,че операцията е напразна? На вас какви медикаменти ви помагат? Много ви моля да споделите. Всеки ден взимам от аптеката различни неща( без ефект) На 24 съм, в сесия съм, след една седмица ще отида отново в София.
Кой УНГ специалист да потърся? Моля да ми дадете съвет!!

Gabz

Мнение от Gabz » 25 яну 2016 00:17

Здравейте, от приблизително 8 години имам шум в ушите, след множество ходения по лекари никой не ми постави вярна диагноза. Първо беше неврит. След заглъхване на ушите без причина и влошаване на слуха ми откриха алергия. Друг лекар отрече да е неврит и бил със съмнения за множествена склероза. Така най-накрая ми поставиха диагнозата отосклероза.
Преди 2 седмици ме оперира доц. Цветков. Операцията е успешна, но чувам много странно, хем силно, хем глухо, хем речта е малко нечленоразделна. Доктора каза, че ще минат 2-3 месеца на адаптация.
Самата операция е минала мн бързо за около час, а ми казаха че ще е около 2ч и половина. Просто самото вкостяване докато го е бутнал и се е отлепило. Протезата не я запомних - била американска. Не е нито титаниева, нито тефлонова, нито платинена. Но той твърди, че за момента са най-добрите и давали най-добри резултати. Иначе след операцията имах нормалния световъртеж, изтръпване на езика и все още нямам много вкус в устата си. Сега 3 месеца ще пия Вестибо и чак тогава ще се прави контролна аудиометрия. Загубата на оперираното ухо достигаше над 60дб за някои честоти. Дясното неоперирано ухо и то е с отосклероза но не било готово още за операция.
Сега ми трябва много търпение, докато ми свикне мозъка да си ползва пак лявото ухо.

Gabz

Мнение от Gabz » 25 яну 2016 00:22

Пропуснах да кажа, че операцията беше във ВМА-София с пълна упойка. Страхотен екип и много добри условия.

zlat

Мнение от zlat » 25 яну 2016 13:24

Здравейте, утре и на мен ми предстои операция отосклероза, надявам се всички да мине добре. Избрах ВМА, доц Цветков. Не успях да се видя с доктора предварително и не знам каква ще е протезата, знам само че струва 2500лв. ....надявам се наистина да е добра, че като чета други протези са в пъти по-евтини. Gabz, радвам се, че всичко е минало добре при вас, надявам се и при мен да е така. Моля те сподели каква е твоята протеза.

Gabz

Мнение от Gabz » 25 яну 2016 14:20

zlat, щом доц. Цветков ще те оперира ще е същата като моята, американска от някакъв особен материал беше. Аз се видях с него преди самата операция - много сърдечен човек! Обясни, че тези протези сами се захващали и си помнели мястото, не били като едновремешните. В добри ръце си. Аз много леко излязох от упойката - без гадене, повръщане, само ми се спеше и ми беше студено-втрисаше ме, но това било нормално. Ще ти дадат после кутийката от протезата. Поне на мен ми я дадоха. Фирмата е Grace Medical и пише nitinol/fluoroplastic ако това е материала.
Успех ти желая!

DTE1964

Мнение от DTE1964 » 26 яну 2016 12:12

Писаното от Gabz въпрос ли е или реклама? След набързо направена операция за отосклероза три месеца ще пие Вестибо!

Zlat: "Едновремешните" протези наистина са в пъти по-евтини (само на нашия пазар!) и продължават да се слагат най-често не само в Германия и Франция, а и в САЩ. Няма нищо лошо някой да вземе сериозна комисионна, но е добре да се обяснява на пациентите, че протезите nitinol/fluoroplastic не си помнят мястото, а след леко нагряване сами се стягат и понякога за нещастие сами се откачват!

Gabz

Мнение от Gabz » 26 яну 2016 14:07

DTE1964,
Първо - не е нито въпрос, нито реклама, а споделяне на опит.
Второ при мен по-осезаема загуба на слух има от около 7 години и явно ми трябва време, при всеки е индивидуално и щом така е преценил лекаря така ще бъде - ще пия лекарството, колкото трябва. Аз се уча наново да чувам в момента.
Трето - постарах се да бъда подробна за нещата, това че другите не са споменали лекарства, не значи, че не са им били изписани!
Четвърто - какво искате да кажете с "набързо направена операция"? Казах каква е била причината да мине по-леко и бързо от останалите.

Gabz

Мнение от Gabz » 26 яну 2016 14:14

DTE1964, вие всъщност какъв сте? Лекар ли сте? Правите ли такива операции? Нали се сещате, че нещата са ми обяснени по възможно най-елементарния начин за човек, който няма медицинско образование? Все пак всеки си има право на мнение и да подлага на съмнение чуждата работа, за което не ви виня. Аз се спрях на доц, Цветков защото ми бе препоръчан от други лекари и нищо лошо не прочетох за него. Това, което е най важно за мен е, че операцията е успешна.
Като ви гледам коментарите тук - това е вторият ви тук и то за да оплюете друг лекар ми се струва. Не сте взели отношение като останалите от форума.
Но да не задълбаваме, че разводняваме темата.

Garffilda

Мнение от Garffilda » 04 фев 2016 13:11

Здравейте, на някой правили ли са му повторна операция от отосклероза.
Преди три години ми правиха в ИСУЛ на дясното ухо. Странно по време на душ оперираното ухо заглъхна. Ходих на преглед и ми казаха, че се налага повторна операция... Може би протезата се била разместила?! Как става така, че да се размести 3 години по-късно и то без всякакво физическо натоварване. И така, за следващата седмица имам планувана втора операция... И тъй като първата ми беше кошмар много се притеснявам за втората. Дали някой вече е минал по моя път?...

BaryFur

Мнение от BaryFur » 09 фев 2016 11:22

Повторна операция при отосклероза се прави рядко, но се прави. Ако нещо в ИСУЛ не са направили като хората, което при тях често се случва (първата ми беше кошмар) защо отивате пак там?

Garffilda

Мнение от Garffilda » 09 фев 2016 15:26

Първо отидох в Спешния кабинет на ИСУЛ и там като чуха, че съм оперирана, директно ми казаха в работно време да търся доц. Тодоров. Той ми прави първата операция. Да, беше кошмар, но той беше много отзивчив и внимателен към мен. Така че , не бих искала да търся друг, а и обикновено никой лекар не иска да оправя бакийте на друг... И вие ли имате повторна операция на същото ухо? Ще съм благодарна да споделите причините и впечатленията от нея. Благодаря Ви!

BaryFur

Мнение от BaryFur » 09 фев 2016 18:48

Не съм пациент, а лекар, но не оперирам.

Моят енорийски свещенник също е "много отзивчив и внимателен". Права сте, че "никой лекар не иска да оправя бакийте на друг", но тези които оправят бакии, радко правят такива, защото знаят как се получават.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”