ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

След операция от отосклероза

Модератори: админ, консултанти

КЕЙТ

Re: След операция от отосклероза

Мнение от КЕЙТ » 09 дек 2014 23:39

Здравейте!Искам да изразя,разбира се ,субективното си мнение за доктора,който ме оперира от отосклероза!Това е само информация,която никого не задължава!Аз също преди операцията ми сондирах различни мнения и чак след това се реших на нея!И така...,горещо препоръчвам на тези ,които им предстои такава операция,доц.д-р Руев от МБАЛ''Тракия"-гр.Стара Загора!Имах 60 децибела увреждане на слуха на дясното ухо,а лявото ми е със запазен слух.След операцията нямах болка,само лек световъртеж,но само при навеждане на главата надолу.Повърнах 3 пъти в първите часове след операцията и после започнах да се храня,можех и да ходя из стаята,бях по- сънлива,но това е нормално след упойка.На другия ден вече бях бодра,имаше световъртеж все още и единствено чувствах дискомфорт от превръзката,който междувпрочем се усеща през цялото време до сваляне на тампона вътре в ухото.Изписването е един ден след операцията,по-точно 2 нощи след нея.В деня на изписването д-р Руев отново подмени превръзката и направи проверка на слуха с камертон и остана доволен от резултата,така че,до сваляне на тампона не съм се съмнявала ,че операцията е минала успешно,защото с тампон в ухото нищо не чувах.Когато свали тампона,изведнъж започнах да чувам нереално силно,като с усилвател.Сега чувам звуци,които много време не съм можела да чуя,телевизора слушам като е слабо усилен.Благодаря много на доц.д-р Руев,че възвърна нормалния ми слух!

emdk@abv.bg

Мнение от emdk@abv.bg » 09 яну 2015 14:03

Здравейте! Искам да споделя с вас, че вчера ми оперираха дясното ухо от отосклероза, която беше установена преди 26 години.Лявото ухо не беше засегнато до преди 4 години и понеже нямах проблем с чуването, не съм се оперирала. Но положението корено се промени, когато и двете уши имаха този проблем. Мисля, че е излишно да ви разказвам как се асоциализирах и колко изтормозих близките си с телевизора и какво ли не още... Аз съм от София и след проучване, реших да се оперирам при проф. Лолов. Проблемът беше, че той оперираше само в Ст. Загора,б-ца "Тракия". Това ме накара да отложа за известно време операцията, докато най-накрая вчера ме оперира. Самата операция е продължила около 1,5-2 часа.Когато се събудих бях доста немощна :oops: , но нямаше нито повръщане, нито световъртеж.След 7-8 часа се почувствах по-добре. Сега за ухото. Нямам външна превръзка, но вътре е натъпкано с тампони и общата чуваемост не ми се е променила, т.е.,когато ми говорят пак имам проблем с разбирането на говора, усилвам телевизора и т.н. Странното е, че разни други шумове като отваряне на вратата, пускане на водата в тоалетната, вентилатора в банята, са много силни и неприятни. Включително шума от чаршафа при завиване, чувам като мачкащ се целофан :cry: . Та така, хем не чувам говор, хем другите шумове са стряскащи. Чакам утре да ме изпишат, а после другата седмица да свалят тампоните и ще ви пиша отново.

lieva

Мнение от lieva » 11 мар 2015 21:19

Здравейте, и мен ме оперира на 22.01.2015г. проф. Ценев. Притеснявам се , че все още не съм прочула чувам си като преди. На хората около мен им се налага да викат и повтарят. Някой може ли да ми каже дали е нормално да не чувам все още или операцията е неуспешна.

BaryFur

Мнение от BaryFur » 26 мар 2015 11:35

При минали повече от 5-6 седмици и липса на слухоподобрение, операцията не е успешна. Консултирайте се с друг специалист, защото повторната операция може да има много добър резултат.

karuzoo

Мнение от karuzoo » 07 юли 2015 07:14

здравейте!
следя темата отдавна и реших да напиша и моята случка.
направиха ми операцията на лявото ухо(дясното не е засегнато) през февруари при проф Цветков. Първите 2 седмици имах световъртеж, но само първия и втрория ден ми се гадеше. Друго си е да чуваш с две уши. Операцията е успешна! След операцията обаче загубих вкус на половината език и също там чувствам някакво изтръпване. Казаха че ще свикна. Вярно е започнах да не го забелязвам толкова, но все още си го няма вкуса. Но пък си чувам нормално с двете уши. От време навреме ми заглъхва оперираното ухо, но бързо се оправя. Импланта ми е от американските, които сами се захващали и затягали., непомня умето на фирмата. Та така засега малко е едното за сметка на другото, но чуването определено е добро, а вкуса на половина :)

често нямам достъп до интернет. Ако има въпроси мога да се забавя с отговора им.

bayacheva

Мнение от bayacheva » 14 авг 2015 13:02

Здравейте,
преди два месеца направих операция на лявото ухо при доц. Цветков. Колкото и странно да звучи след операцията нямах световъртеж, нямаше шумове и се чувствах много добре. Даже не знаех това дали е нормално. Усетих че ухото чува 4-5 дни преди да махнат тампона. Още не съм правила изследване на ухото, но аз виждам огромна разлика. Другата година планувам операция и на другото ухо да е живот и здраве само.
Ако някой има въпроси не се претиснявайте и питайте.

meryjane

Мнение от meryjane » 02 окт 2015 00:40

Здравейте.Поставиха ми диагноза Отосклероза преди близо 4 години.Болеста е двустранна като при поставянето на диагнозата лявото ухо беше много по засегнато от дясното.Преди три години оперирах първо него.Операцията беше около 2 часа с местна упойка.След оперативния период мина много леко.Пет дни след операцията ми махнаха превръзката и прочух прекрасно.Първите 3/4 месеца чувах много силно всеки шум но след това се нормализира.Сега на 03.08.2015г. оперирах и дясното ухо.Пак бях при същия хирург професор Ценев във ИСУЛ.Операцията мина добре горе долу за мен (защото аз все пак съм в съзнание тези 2 часа) но следоперативния период нямаше нищо общо с първия път беше ми много лошо повръщах и имах световъртеж.Световъртежа продължи близо месец след това започна да ми става добре.когато ми махна превръзката пак сякаш се отпуши и започнах да чувам мн силно както пурвия път но след около 30 минути започна да глъхне после пак се отпуши и пак глъхнеше и така продължи пак около месец време. Сега чувам добре обаче има пищене още в ухото.Също така още не мога да легна на него завива ми се свят незнам дали е нормално. Ако някой има подобен проблем или е минал по този път моля за мнение.До кога е нормално да продължи този световъртеж.Благодаря

Mengele

Мнение от Mengele » 07 окт 2015 09:30

Често при тази операция може да има световъртеж, но когато той продължава 2 месеца вероятността сам да отзвучи е малка. Ако сама съпоставите първата с втората операция става очевидно, че годинките на Ценев си казват своето. Добре е да се консултирате пак с Ценев или с друг хирург - понякога повторна операция може да отстрани световъртежа.

bayacheva

Мнение от bayacheva » 07 окт 2015 09:54

Привет, на мен ми беше изписан Бетасерк след операцията, който действа точно за световъртежа, въпреки че аз нямах такъв при втората операция. При първата, при проф. Ценев световъртежа мина за около месец. Пробвайте с Бетасерк

Dunche

Мнение от Dunche » 09 окт 2015 21:51

polar_bear написа:@Mengele, безкрайно ти благодаря за уточнението! Мислех да те питам дали не си лекар - но после прочетох по-горните ти постове, и разбрах, че си. Бих искал да те помоля да анализираш няколко симптома от текущото ми състояние (ако това разбира се не е проблем за теб), както и няколко допълнителни факта.

Малко предистория:

- Аз съм музикант от много години (всички лекари, при които съм ходил досега, веднага свързват частичната ми глухота с това и ме отписват с лека ръка, така да се каже); истината обаче е, че много преди проблема при мен да стане критичен, аз вече бях поръчал и имах специални музикантски тапи за уши (поръчах ги от Precision Laboratories - USA и ги изработиха специално за моите уши по силиконови отливки, за които предварително ми пратиха комплет със материали за да ги направя - двете тапи ми излязоха над 250 долара), които режат с -25 dB звуковото налягане, но еднакво в целия спектър, а не както би било ако сложиш обикновени тапи (би се чувало основно басовия спектър). Идеята ми е, че състоянието ми се влоши (въпреки, че ползвам "тапи"), а колегите ми от групата, които са изложени на същия шум - нямат подобни оплаквания;

- Чел съм, че отосклерозата се предава в поколението, а баща ми не чуваше добре, макар да нямаше никаква явна причина за това. Това ме навежда на мисълта, че при мен това се е предало наследствено и това е втори факт в подкрепа на предположението ми за отосклероза;

Текущото ми състояние може да бъде описано с няколко характерни неща, които те моля да коментираш.

- В банята си имам малък вентилатор, които работи тихо и по принцип едва го чувам при нормални условия. Но ако запуша носа си и вдишам дълбоко, така че да издуя тъпанчетата - тогава звуковата картина става доста по-силна, и по-интересното - по-богата. Появява се "окраска" по високите честоти, които при нормални условия не чувам. Възможно ли е в този случай ухото да заработва по-добре за момент, в следствие повишаването на налягането във вътрешното ухо?

- Друго много характерно нещо за моето състояние е, че когато се храня, особено със салата например - толкова силно чувам самото дъвкане, че буквално спирам да чувам всичко останало около мен. Ако някой ми говори, трябва да спра да дъвча, за до разбера. Това ме навежда на мисълта, че явно вътрешното ухо си работи нормално, но няма въздушна проводимост?

- И още един подобен симптом - в момента с лявото ухо чувам по-добре от дясното. Понякога когато почесвам пръстите на лявата ръка - едва чувам самото почесване по въздушна проводимост, но пък за сметка на това чувам почесването много силно по костна проводимост - сякаш ухото ми е в ръката. Това също ме навежда на мисълта, че наистина диагнозата ми е отосклероза.

Ако не ти е проблем, те моля да коментираш състочнието ми. Извини ме, че си позволявам да ти говоря на "ти" - дано това не е проблем!

Поздрави и безкрайно благодаря за отделеното време!

Dunche

Мнение от Dunche » 09 окт 2015 22:08

Здравейте,
Пиша Ви с притеснение, оперираха ме в ИСУЛ преди 10 дни от отосклероза на ляво ухо, но след като ми махнаха тампона и конците не чувах толкова добре, а напротив захлъхнали/задънени/и двете уши и оперираното и другото, което е също с намален слух - отосклероза. Имам някаква дразнеща микрофония, т.е. чувам сякаш ми говорят с микрофон в ухото, а в същото време и двете са задънени, сякаш съм хремава или по точно казано задънена със секрети? Въпраса ми, дали става въпрос за неуспешна операция или е рано още за да се каже и да се говори за изчисен слух /нормалночуван/ или просто няма да чуя повече. Искам да споделя, че преди протезирането на ухото чувах по-добре с него. Притеснена съм доста от състоянието си, а бях доста обнадеждена преди операцията. А да не говоря, че шумът в ушите също си остана. Интерено е , че и с дясното ухо по трудно и глухо чувам. МОЛЯ, ако някой от Вас може да сподели нещо или да даде съвет ще ви бъда много благодарна все пак съм само на 37 г. и имам нужда от слух :lol: ! Благодаря!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 окт 2015 09:12

Нямам никаква представа как да провериш дали са си свършили работата добре.,. Но когато много лекари ти кажат,че нищо повече не могат да направят хващаш някакъв инструмент,някои не са много скъпи и почваш да композираш. Питаш как да пазиш ухото включително да пееш ли... Ако мож3ш да си намериш качествен зъболекар....
За композирането...търся си лоялна конкуренция бе,а сериозно..,. Правя асоциации с "мързеливо око" как здравото се закрива,за да се разработи "мързеливото око,в случая ухо. Със сигурност композирането с акустично нещо,тоест неелектрическо не вреди.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Законодателна промяна!

Мнение от fantagiro » 10 окт 2015 09:40

Към епикризата упътване как да се пази органът и как да се подобри работата му... Да питаш по форуми,,когато лекаря е длъжен....? Казах.... Полуидиоти иидиоти масово. Москов.... Без подходящо образование... Мога да засрамя много народ...като се ядосам достатъчно.... Ограничете слушането със слушалки.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Mengele

Мнение от Mengele » 12 окт 2015 09:41

Dunche написа:Здравейте,
Пиша Ви с притеснение, оперираха ме в ИСУЛ преди 10 дни от отосклероза на ляво ухо, но след като ми махнаха тампона и конците не чувах толкова добре, а напротив захлъхнали/задънени/и двете уши и оперираното и другото, което е също с намален слух - отосклероза. Имам някаква дразнеща микрофония, т.е. чувам сякаш ми говорят с микрофон в ухото, а в същото време и двете са задънени, сякаш съм хремава или по точно казано задънена със секрети? Въпраса ми, дали става въпрос за неуспешна операция или е рано още за да се каже и да се говори за изчисен слух /нормалночуван/ или просто няма да чуя повече. Искам да споделя, че преди протезирането на ухото чувах по-добре с него. Притеснена съм доста от състоянието си, а бях доста обнадеждена преди операцията. А да не говоря, че шумът в ушите също си остана. Интерено е , че и с дясното ухо по трудно и глухо чувам. МОЛЯ, ако някой от Вас може да сподели нещо или да даде съвет ще ви бъда много благодарна все пак съм само на 37 г. и имам нужда от слух :lol: ! Благодаря!
Ако и двете уши са заглъхнали, а е оперирано само едното, напълно възможно е да сте развили т.нар. катар на евстахиевите тръби и той ще отзвучи сам. Това може да споходи всеки, независимо дали има отосклероза или не.

След операция при пациенти с двустранна отосклероза слуха се подобрява бързо, но при някои може да отнеме и месец. Изчакайте още. Ако няма видимо подобрение трябва да направите пак консултация. Като чета постовете, изглежда вече няма при кого да се отиде в ИСУЛ, което е много тъжно, защото когато преди години съм ходил там беше най-доброто място в България.

хитър петър

Мнение от хитър петър » 16 яну 2016 01:42

И на мен ми откриха отосклероза, винаги досега са ми писали невросензорна глухота.Но малко се притеснявам .Имам сериозана загуба на слуха и ми предложиха 3 варианта ;по-добър слухов апарат ,операция на стремето ,и трети вариант кохлеарен имплат или поне аз така го разбрах .Става на въпрос за нещо като електрод в третия и 2-4 месеца дока му свикна.Доктора ми предложи като наи добър вариант втория тоест операция със титанов(мисля) имплант.
Колебая се от една страна защото винаги са ми поставяли дигноза неврит ,а това значи че втория вариант е неудачен. и ако е отосклероза пък не е ли неудаяен третия тоест кохлеарния имплат?

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”