ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

След операция от отосклероза

Модератори: админ, консултанти

MinMel

Re: След операция от отосклероза

Мнение от MinMel » 07 апр 2014 09:16

Добре е бързо да направите консултация и изследване на слуха, защото вътрешното ухо може постепенно да загуби функция.

Едрев беше един от най-добрите, но вече е на 70 г. Мислите ли, че има достатъчно точни движения?

Когато говорите с хирурга гледайте го в ръцете и ако треперят (алкохолик, възрастен) трябва да бягате.
Ако при разговора е нервен или стеснителен трябва пак да се откажете от него, защото при операция има напрежение и на неврастениците ръцете тогава започват да играят.
Операцията за отосклероза изисква много финни движения и тези, които я правят успешно са "специални хирурзи".

Yanina_

Мнение от Yanina_ » 30 апр 2014 13:53

И на мен вчера ми поставиха диагноза Отосклероза. Диагнозата ми е поставена в Токуда , днес ходих при доц. Върбанова в Исул тя потвърди , и ми препоръча за операцията доктор Стоянов от Исул.
Някой има ли мнения за този доктор. Вие лесно ли се решихте на тази операция , аз си умирам от страх

GeneralFranco

Мнение от GeneralFranco » 07 май 2014 08:34

Диагнозата ми е поставена в Токуда , днес ходих при доц. Върбанова в Исул тя потвърди
ДОБРЕ
Някой има ли мнения за този доктор.
ДА
препоръча за операцията
ДА
доктор Стоянов
НЕ

nikol8333

Мнение от nikol8333 » 12 юли 2014 10:23

Здравейте! Реших и аз де се включа в тема. Накратко за мен на 31г съм -поставиха ми диагнозата 2008г малко след което след мое проучване реших да се консултирам с прочутия проф.Едрев.Каза ми направление +2000лв и те оперирам -платих оказа се че не ме е оперирал той а Лолов.Питате се как разбрах в епикризата ми най-нахално фигурираше Лолов а не Едрев. Това е целта и на пълната упойка с която се работи виждаш които ти трябва а като заспиш не си наясно какво се случва-това е лошото. Операцията разбира се беше неуспешна-те са знаели от самото начало но ме убеждаваха че до 6 месеца ще получа подобрение.. И така последваха две бременности 2010,2012 а аз усещах че слуха ми спада докато през май месец 2014 г не реших да се консултирам отново с проф. Едрев с надеждата и да не ми е правил операцията той поне е бил и е запознат какво се е случило. В продължение на 1 месец всеки четвъртък висях пред кабинета му в Правителствена болница и всеки път като представех всички документи намираше за нещо да ме върне докато не ме изпрати за аудиограма в ИСУЛ -там бях чувала добри отзиви за проф. Ценев-поисках среща. Консултира ме насрочи ми изследвания и края на юни вече лежах в ИСУЛ за операция. Оперира ме с местна упойка през цялото време си говорих с него с изключение на леките неразположения -като гадене повръщане световъртеж бях добре на 3 ден ме изписа. Следващата седмица чаках с нетърпение махането на превръзката и останах приятно изненадана че чувам - чувам и на разстояние гледам нормално телевизия без да се напрягам и да се притеснявам дали няма да ме чуят съседите. Е не е идеално, или поне не така както ми се иска но чувам телевизора , в нормален разговор и на малко разстояние което си е добре . Операцията тук ми беше двойно по евтина -410лв протеза и 450лв за екип или платих 860лв и мисля че си заслужаваше..
Дано съм била полезна на всички които се колебаят при кои да се оперират...

DTE1964

Мнение от DTE1964 » 14 юли 2014 10:58

Несправедливо обвинявате проф. Едрев в лъжа и измама. Винаги може да има неуспешни операции. Когато оперираше активно абсолютно винаги е работил от свое име и не позволяваше на другите да го ползват, за да не му страда имиджа (както се опитвате да внушавате). Медицинската документация е copy-paste, a за времето което говорите беше директор на НМТБ и нямаше юридическо право да оперира с направления - в епикризите често човека е друг.

nikol8333

Мнение от nikol8333 » 14 юли 2014 21:33

Може би трябваше да го запиша в изблик на признания че не той ме е оперирал? Хайде да не ме обвинявате като не сте запознат/а аз си знам какво преживях и колко пари трябваше да набутам за въпросната операция ... Тогава бихте ли ми отговорили защо навсякъде другаде тази операция не се прави с пълна упойка?! Прави я с пълна проф. Едрев колкото да намери поредното опитно зайче?
Писала съм моите впечатление никого не задължам с тях но просто искам да съм полезна къде има смисъл да се направи защото всеки ще ти вземе парите но резултата е друго нещо! Да въпросния проф.Едрев е един от сочените за светила в областта също бих възпитаник на ИСУЛ но с достатъчно развалено реноме.. Било е някога когато е правил той операциите и наистина са били успешни -скоро не съм чувала за подобен случай!
Проф.Ценев е този които заслужава похвала -също възрастен и опитен лекар -вземаш 1 двойно по малко и 2 вършеш работа ...

BaryFur

Мнение от BaryFur » 15 юли 2014 09:43

Интересна дискусия се оформя, изглежда пак не в полза на търсещите информация, а по-скоро с рекламен х-р

Ще се опитам да направя няколко неутрални коментара:

1. Няма оперативно лечение без рискове, а при отосклерозата вероятността за неуспех дори при опитен хирург е около 10%. За този на когото обаче се случи е 100%.
Не смятам, че Едрев е по-лош хирург от Ценев, даже обратното. И двамата обаче са възрастни и през последните години неуспехите им се увеличават много. Добре е човек да се откаже когато е на върха на славата си, а не когато се ... Вие сте имали добър късмет с Ценев (поздравявам ви), но не правите услуга на другите пациенти, когато им препоръчвате хирург над 70 г.

2. Едрев е постъпил неетично, като не ви е предложил повторна безплатна операция, каквато очевидно е била възможна, след като Ценев е успял. Защо, обаче мислите, че Ценев е постъпил етично, като ви подлага на по-голям риск, при условие, че е напълно наясно, че вече допуска прекалено много грешки и някои колеги са по-добри от него и оперират повторно негови пациенти? Рисковете и сложността на повторната операция са по-големи.

3. В последния пост 3 пъти се говори за цена. Да, тя е от значение. Макар да не е хубаво да се съпоставят колеги с жени с по-свободно поведение, аналогията е доста точна. В зависимост от цената е и качеството, и удоволствието, но резултата в крайна сметка е един и същи. Рисковете от усложнение (напр. инфекция) не са едни и същи (но винаги съществуват едни 10%) и някои после скъпо си плащат за икономията. Ако човек може да си позволи нещо по-качествено нека да не икономисва. Междувпрочем, някои си купуват маркови дрехи, а други - втора ръка. Ако държите повече на дрехите от здравето си...

4. И общата и местната упойка имат предимства и недостатъци, които няма да коментирам. Ако някой иска да изиграе пациента, може да го направи и с местна! Когато пациента лежи неподвижно (често завит със стерилно "парцалче"), кой говори и кой пипа не се знае. И аз обаче считам, че нито Едрев, нито Ценев са ви пуснали на друг - прекалено самолюбиви са. По отношение на упойката - в цял свят преобладават хирурзите, които работят с обща.

Деян

Мнение от Деян » 22 юли 2014 13:18

Здравейте! В началото на месеца ми поставиха диагноза отосклероза. До 1-2 месеца съм решил да се подложа на операция. Моля за информация отностно към кой хирург да се насоча. Из форума се споменава за няколко хирурга, но за съжаление някои са на възраст, а за други мнението е различно. В начолото на форума се рабира че част от операцията се покрива от здравната каса - все още ли е така? Благодаря Ви много. Поздрави: Деян

bayacheva

Мнение от bayacheva » 06 авг 2014 18:38

Здравейте , моята история е подобна на Nikol8333 с тази разлика че аз преди 10 години съм оперирана от проф. Ценев в Исул без никакъв резултат и без никакви обяснения, но нямам и имплантант не знам и аз какво прави тогава в ухото ми, но факт е че нямам подобрение на слуха дори аз смятам че нещата са по зле. Вече имам две деца и според мен нещата са се задълбочили. Сега след 10 години тръгвам пак да си търся слуха този път при доц. Цветков от ВМА, някои, ако е минал през операция при него моля да пише определено след ужаса в Исул се нуждая от кураж, тук виждам че имам много сродни души. А за проф. Ценев не мога да кажа нищо добро, тогава не съм давала пари, но не са ми и искани, не ми беше споменавано за имплантант просто се човърка в главата ми, просто се чувствах като опитно зайче, а професора и тогава беше възрастен не мога да си го представя след 10 години да прави още тези операции. Мога много да пиша но стига, вие си имате вашата история.

jozi111

Мнение от jozi111 » 13 авг 2014 00:15

здравейте на всички.Отдавна не бях влизала във форума и сега останах потресена от постовете които прочетох.Направо е ужас.Как изобщо човек може да вземе решение дали да се оперира или не в нашата Родна България?
Аз "излишък"нямам,но предпочитам няколко години да заделям от "закуската" и да се подложа на операция в чужбина...
Поздрави и късмет на всички.

jozi111

Мнение от jozi111 » 13 авг 2014 00:34

и още един позакъснял отговор към "HouseMD:
лично аз не виждам причина да спомена името на един добър доктор който ми постави диагнозата,По този начин мисля,че мога да помогна на много хора.Аз ходих при всички некадърни доктори във Варна до преди няколко години и спрях поради факта,че никой не успя да ми каже каква е причината за прогресивното ми оглушаване.За съжаление от 2-3 години доста напредна и се наложи отново да тръгна по мъките,но приятел ми каза за въпросният доктор(между другото той Не оперира отосклероза,може би поради факта,че не иска да се"учи"на хора) и предпочетох да опитам при него а не при някой като Миткова!И много ясно,че не съм споменавала името му пред доктора към който той ме насочи.
Факт е обаче,че докато въпросните "Американчета" оперират и поставят импланти още докато стажуват, тук в България въпросните доктори и професори се учат...Нищо лично към никой и дано не засегна никой,но смятам ,че не е правилно.
Поздрави

Занди

Мнение от Занди » 10 окт 2014 14:02

Здравейте! Следя форума от много време, тъй като самата аз съм с този проблем от почти 20 години (в момента съм на 38). Минала съм на преглед при повечето от изброените тук светила, но не се решавах на операция. Страхувах се, отлагах, успокоявах се, че така или иначе с другото ухо чувам перфектно и не е нищо належащо... И така докато се преместихме наскоро да живеем в Германия. Първо - отосклерозата на едното ухо ми пречеше по отношение на разбирането на новия език (с българския е лесно, но когато не си на "ти" с чуждия език, всяка загуба на звук в думата или изречението се оказва проблем) и второ - реших, че тук е по-надеждна такава интервенция по отношение на резултатността. Попаднах с препоръки на страхотен хирург, който ме прегледа и ме окуражи за операция. В момента ви пиша вече от вкъщи, ден след като ме изписаха от болницата. Операцията е продължила час и половина, масивна отосклероза (всичко е било вкостенено, на топче едва ли не, обясни после лекарят), поставен ми е платинено-тефлонов имплант. На антибиотично лечение съм все още, както и медикаменти срещу виенето на свят, което продължава, уви. Два дни в болницата бях с много стегната превръзка на цялата глава, като менгеме почти, и трябваше да се движа изключително внимателно и плавно. След два дни я махнаха, но остана тази на ухото. Тампоните ще извадят след седмица и сигурно тогава ще разбера дали наистина чувам, защото все още съм объркана. Всичко е заглъхнало, натъпкано с марли и тампони, дори и да чувам, не мога да го разбера на този етап. Ще пиша как съм и след изваждането на тампоните, засега просто исках да споделя, че и аз съм в "отбора" на отосклерозиралите и оперираните. ;)

venenaaa

Мнение от venenaaa » 31 окт 2014 23:57

Здравейте!
Преди 2 дни на съпруга ми поставиха диагноза отосклероза в дясното ухо и го насочиха към София за оперативно лечение. Но ние искаме да се насочм към правилния специалист и след това да мислим за операция. Молим за съдействие от ваша страна за да можем правилно да се насочим,къде да ходим, кого да търсим? Все пак този, който е минал по този път има по- реална представа за всичко.

borissova

Мнение от borissova » 04 ное 2014 12:23

Здравейте отново,

съжалявам, че не съм влизала след операцията тук, но нали знаете - човек пише и чете, когато го интересува и му стигне до главата. Искам да Ви кажа, че вече минаха 9 месеца от моята операция на дясното ухо и се чувствам перфектно, чувам си с него идеално, нямам забележки към този страхотен човек, към този Бог за мен - Доц. Цветков ( ВМА). За съжаление обаче неговата прогноза се сбъдна и сега и с лявото ухо вече почти не чувам, но добре, че има доктори, като него. Другата седмица ми е операцията и на лявото ухо. Сигурна съм, че всичко ще е наред, както с предната операция. Ако някой се интересува нека ми пише мейл на - malina.borissova@yahoo.com. Влизам много рядко тук.

Бъдете здрави!

С поздрав,
Малина

BaryFur

Мнение от BaryFur » 04 ное 2014 15:18

Информацията, която ще получите от други пациенти е силно субективна и не е задължително да съвпадне с резултата при вас. Информацията от един лекар за друг често е спекулативна. Най-добре е да посетите поне трима специалисти преди да направите избор.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”