Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
За някои некомфортни състояния в женската част на месеца
Над 100 000 души у нас страдат от ревматични заболявания
Той влияе както на здравето, така и на външния вид
От кого може да се приема и от кого не билката?
реклама

Запушен нос

Модератори: админ, консултанти

Запушен нос

Мнениеот nek0isi » 09 Юни 2009 10:57

Здравейте,от няколко години страдам от запушен нос.Не знам дали е синузит или нещо друго.Запушването е сухо,няма никаква слуз.Най-често едната ноздра е запушена,а другата отпушена и след известен период от време се сменят.Радко и двете са запушени.Не знам дали е някаква алергия,но не зависи от времето.Даже имам усещането,че когато е хладно проблема се проявява в по-лека форма.Лятото е най-тежко.
Ходих на лекар,който ме прегледа и ми каза,че нищо ми нямало,а ползвам капки за нос от дълго време.Правя си инхалации с лайка и използвам вода със сол,но почти никакъв ефект.Можете ли да ми дадете някакъв съвет,какво може да е и с какво се лекува?
nek0isi

Re: Запушен нос

Мнениеот goldbyrk » 09 Юни 2009 19:10

Здравей.И аз имам почти същият проблем , с малката разлика че винаги само едната страна е запушена , а от около година имам по често и секрет , който се стича по гърлото ми , но това е не винаги.Писал съм в темата за изкривената носна преграда , тъй като незнайно защо ми поставиха такава диагноза.И при мен клонеше към "нищо ти няма" , но тогава бях малък и ми казаха на 20 година да отида....Така ,че отговорите на въпросите които чакам с интерс и нетърпение зададени от мен , навярно ще са полезни и за двама ни!
goldbyrk

Мнениеот ladyLuck » 25 Юни 2009 10:47

здравей,

имах същия пробелм преди около 5 години. Отидох на УХГ лекар и тя ме изпрати на операция в Пловдив ( за съжанелие не помня името на клинкиата, но беше малко частна клиника само за УНГ). След операцията не съм имала повече проблеми, но доцента ми каза че е било голяма грешка това, че съм ползвала нон стоп капки за нос и ми забрани да ползвам такива повече от един ден. Всъщност спрях да си купувам какпки и минах изцяло на физиологичен разтвор, продават го по апреките. Ако хвана хмера , ползвам хомеопатични.
ladyLuck

Мнениеот zunio » 26 Юни 2009 12:42

Запушването на носа може да се дължи на възпаление,алергия,изкривена носна преграда,полипи в носа,хипертрофия на носните раковини,сраствания между носната преграда и външната носна стена,тумори.Така,че за да се разбере какво ви има-трябва задълбочено клинично изследване от специалист,койдо добре си разбира от работата,съчетано с рентгенова/рентгенови снимки или още по-добре-скенер :)
zunio

Мнениеот goldbyrk » 14 Ное 2009 20:27

Здравейте .Отидох на УНГ специалист с тези оплаквания (редуващо се запушване на едната от двете ноздри) , каза ми че имам хипертрофия на конхите.Искам да попитам , защо и на какъв принцип става запушването.Защо само едната ноздра се запушва редувайки се с другата?Дали диагнозата е адекватна?Когато потърсих информация , попаднах на симптомите на хроничният катарален ринит , които съвпадаха с моите оплаквания с малката разлика че нямам оплакване относно липсата на обоняние.Насрочиха ми дата за електрокоагулация , но се чудя дали да се подложа на това?
goldbyrk

Мнениеот goldbyrk » 19 Ное 2009 13:02

Защо тук никога не получавам отговор ?!
goldbyrk

Мнениеот zunio » 19 Ное 2009 19:05

ами аз бих ти предложил да се положиш.Ако това е диагнозата,по никакъв друг начин няма да се оправи
zunio

Мнениеот goldbyrk » 19 Ное 2009 19:17

Да известно ми е това , но въпросът е дали диагнозата е адекватна.Именно поради това се надявам някой да съумее да обясни механизма на запушването , което наподобява принципа на скачените съдове - от едната , в другата ноздра.Тъй като ринита е набъбнала лигавица , а в случая е налице не перманентно а редуващо ноздрите запущване.До този момент нито един специалист , било то поради една или друга неизвестни за мен причини не успя да ми обясни това!Дано все пак някой изясни на мен и на други имащи този проблем това!
goldbyrk

Мнениеот zunio » 20 Ное 2009 08:38

Не може да се напише по два симптома дали диагнозата е адекватна-това става след задълбочен преглед включващ предна риноскопия,задна риноскопия,мезофарингоскопия и рентгенова снимка :)
zunio

Мнениеот goldbyrk » 21 Ное 2009 00:43

В такъв случай след като така смятате , бихте ли ми отговорили освен при катарален ринит , в какъв друг случай е характерно запушването да се мени спрямо положението на тялото ? Аз поне не открих другаде такъв признак!Единствено ме интересува механизма на запушването.Електрокоагулация си направих вече , остава да чакам резултат, въпреки че съм скептично настроен.Разбрах , че и доста често се оказва че резултата е временен , както е възможно и манипулацията да се повтори!
goldbyrk

Мнениеот simonq » 04 Яну 2010 18:30

И аз го имам същия проблем и ту едната, ту другата ноздра е запушена. Капки не помагат, но последното което използвах е Назодрен. И доста ме облекчи. Отпушва ми се носа и дълго време нямам проблем. Това е фитопродукт. Има го по големите аптеки.
simonq

Мнениеот Mileto » 02 Фев 2010 14:29

Пробвах ги капките, много добри! Само след час вече нямах проблеми със
запушения нос. В началото малко неприятно усещане, но за сметка на това
носа ми беше като след продухване. А следващите пъти дори започна да ми
става приятно да си пръскам. Цикламата има много интересен вкус/мирис.
Принципно не трябва да слиза към гърлото но се случи веднъж. Благодаря
на simonq за инфото, забелязах че има и реклама по телевизията.
Mileto

Мнениеот Kostovaves » 15 Юни 2010 12:39

От 3 месеца имам проблем с носа.....изведнъж започвам да кихам и той теква...и се запушва направо изцяло. Ако имам някоя проходима ноздра, то тя е недостатъчно проходима за да дишам с нея. Сега лятото направо устата ми пресъхва от дишането. Вечер трудно заспивам, а няма да обяснявам колко е гадно да ядеш със запушен нос. Секретите са ми прозрачни. Понякога спират, но запушването си остава. Слагам си ксилометазолин, помага, но временно, след 2-3 часа пак същото.....После ми мина......1 месец си бях добре, докато не кихнах 2 пъти отново и всичко се повтори.....сега ми се случва за 3-ти път....започнах да се изнервям вече.
Кажете нещо хомеопатично. Тук в Пловдив има една лекарка много добра по ирисова диагностика и тя лекува с хомеопатични лекарства, но взима към 40 лв за преглед.....нямам толкова. Според мен е алергия към всякакъв вид прах!
Благодаря предварително
Kostovaves

Мнениеот goldbyrk » 19 Авг 2014 18:33

При мен след толкова години, мога да кажа, че проблемът ми, не се реши с електрокоагулация. Минаха 3 години, докато спре да ми кърви лигавицата на носа и да зарастне. Темата е от 2009г. сега сме 2014г. Така и никой не успя да ми обясни принципа на запушване и симптоматиката, като конкретно и точно заболяване. Вече съм се отказал да търся лечение и да набухвам излишни средства, защото съм минал през много неща, от 14 годишен го имам, а сега съм на 32. Никога обаче, не съм си позволил да ползвам капки, защото ми е ясен ефекта от дълготрайната им употреба! И така, мъча си се с тая гадост и явно ще е до гроб. Особено е гадно сега лятото, може би самата лигавица набъбва от топлото и затова проблема сега е по изявен, а в хладно време се свива и се овлажнява по - добре. Тия капки Назодрен, носят ли някаква потенциална вреда, при системна употреба? Някой може ли да препоръча нещо изпитано и безвредно за дълготрайна употреба, поне докато отшумят проблемните периоди на силни запушвания?
goldbyrk

Назад към Очи, уши, нос и гърло