Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И как еволюира така, че да инфектира хора
Ваксина няма да бъде налична до края на годината
То ще се проведе на 25 октомври
Три стъпки при ситуации "под пара"
реклама

Запушен нос

Модератори: админ, консултанти

Запушен нос

Мнениеот nek0isi » 09 Юни 2009 10:57

Здравейте,от няколко години страдам от запушен нос.Не знам дали е синузит или нещо друго.Запушването е сухо,няма никаква слуз.Най-често едната ноздра е запушена,а другата отпушена и след известен период от време се сменят.Радко и двете са запушени.Не знам дали е някаква алергия,но не зависи от времето.Даже имам усещането,че когато е хладно проблема се проявява в по-лека форма.Лятото е най-тежко.
Ходих на лекар,който ме прегледа и ми каза,че нищо ми нямало,а ползвам капки за нос от дълго време.Правя си инхалации с лайка и използвам вода със сол,но почти никакъв ефект.Можете ли да ми дадете някакъв съвет,какво може да е и с какво се лекува?
nek0isi

Re: Запушен нос

Мнениеот goldbyrk » 09 Юни 2009 19:10

Здравей.И аз имам почти същият проблем , с малката разлика че винаги само едната страна е запушена , а от около година имам по често и секрет , който се стича по гърлото ми , но това е не винаги.Писал съм в темата за изкривената носна преграда , тъй като незнайно защо ми поставиха такава диагноза.И при мен клонеше към "нищо ти няма" , но тогава бях малък и ми казаха на 20 година да отида....Така ,че отговорите на въпросите които чакам с интерс и нетърпение зададени от мен , навярно ще са полезни и за двама ни!
goldbyrk

Мнениеот ladyLuck » 25 Юни 2009 10:47

здравей,

имах същия пробелм преди около 5 години. Отидох на УХГ лекар и тя ме изпрати на операция в Пловдив ( за съжанелие не помня името на клинкиата, но беше малко частна клиника само за УНГ). След операцията не съм имала повече проблеми, но доцента ми каза че е било голяма грешка това, че съм ползвала нон стоп капки за нос и ми забрани да ползвам такива повече от един ден. Всъщност спрях да си купувам какпки и минах изцяло на физиологичен разтвор, продават го по апреките. Ако хвана хмера , ползвам хомеопатични.
ladyLuck

Мнениеот zunio » 26 Юни 2009 12:42

Запушването на носа може да се дължи на възпаление,алергия,изкривена носна преграда,полипи в носа,хипертрофия на носните раковини,сраствания между носната преграда и външната носна стена,тумори.Така,че за да се разбере какво ви има-трябва задълбочено клинично изследване от специалист,койдо добре си разбира от работата,съчетано с рентгенова/рентгенови снимки или още по-добре-скенер :)
zunio

Мнениеот goldbyrk » 14 Ное 2009 20:27

Здравейте .Отидох на УНГ специалист с тези оплаквания (редуващо се запушване на едната от двете ноздри) , каза ми че имам хипертрофия на конхите.Искам да попитам , защо и на какъв принцип става запушването.Защо само едната ноздра се запушва редувайки се с другата?Дали диагнозата е адекватна?Когато потърсих информация , попаднах на симптомите на хроничният катарален ринит , които съвпадаха с моите оплаквания с малката разлика че нямам оплакване относно липсата на обоняние.Насрочиха ми дата за електрокоагулация , но се чудя дали да се подложа на това?
goldbyrk

Мнениеот goldbyrk » 19 Ное 2009 13:02

Защо тук никога не получавам отговор ?!
goldbyrk

Мнениеот zunio » 19 Ное 2009 19:05

ами аз бих ти предложил да се положиш.Ако това е диагнозата,по никакъв друг начин няма да се оправи
zunio

Мнениеот goldbyrk » 19 Ное 2009 19:17

Да известно ми е това , но въпросът е дали диагнозата е адекватна.Именно поради това се надявам някой да съумее да обясни механизма на запушването , което наподобява принципа на скачените съдове - от едната , в другата ноздра.Тъй като ринита е набъбнала лигавица , а в случая е налице не перманентно а редуващо ноздрите запущване.До този момент нито един специалист , било то поради една или друга неизвестни за мен причини не успя да ми обясни това!Дано все пак някой изясни на мен и на други имащи този проблем това!
goldbyrk

Мнениеот zunio » 20 Ное 2009 08:38

Не може да се напише по два симптома дали диагнозата е адекватна-това става след задълбочен преглед включващ предна риноскопия,задна риноскопия,мезофарингоскопия и рентгенова снимка :)
zunio

Мнениеот goldbyrk » 21 Ное 2009 00:43

В такъв случай след като така смятате , бихте ли ми отговорили освен при катарален ринит , в какъв друг случай е характерно запушването да се мени спрямо положението на тялото ? Аз поне не открих другаде такъв признак!Единствено ме интересува механизма на запушването.Електрокоагулация си направих вече , остава да чакам резултат, въпреки че съм скептично настроен.Разбрах , че и доста често се оказва че резултата е временен , както е възможно и манипулацията да се повтори!
goldbyrk

Мнениеот simonq » 04 Яну 2010 18:30

И аз го имам същия проблем и ту едната, ту другата ноздра е запушена. Капки не помагат, но последното което използвах е Назодрен. И доста ме облекчи. Отпушва ми се носа и дълго време нямам проблем. Това е фитопродукт. Има го по големите аптеки.
simonq

Мнениеот Mileto » 02 Фев 2010 14:29

Пробвах ги капките, много добри! Само след час вече нямах проблеми със
запушения нос. В началото малко неприятно усещане, но за сметка на това
носа ми беше като след продухване. А следващите пъти дори започна да ми
става приятно да си пръскам. Цикламата има много интересен вкус/мирис.
Принципно не трябва да слиза към гърлото но се случи веднъж. Благодаря
на simonq за инфото, забелязах че има и реклама по телевизията.
Mileto

Мнениеот Kostovaves » 15 Юни 2010 12:39

От 3 месеца имам проблем с носа.....изведнъж започвам да кихам и той теква...и се запушва направо изцяло. Ако имам някоя проходима ноздра, то тя е недостатъчно проходима за да дишам с нея. Сега лятото направо устата ми пресъхва от дишането. Вечер трудно заспивам, а няма да обяснявам колко е гадно да ядеш със запушен нос. Секретите са ми прозрачни. Понякога спират, но запушването си остава. Слагам си ксилометазолин, помага, но временно, след 2-3 часа пак същото.....После ми мина......1 месец си бях добре, докато не кихнах 2 пъти отново и всичко се повтори.....сега ми се случва за 3-ти път....започнах да се изнервям вече.
Кажете нещо хомеопатично. Тук в Пловдив има една лекарка много добра по ирисова диагностика и тя лекува с хомеопатични лекарства, но взима към 40 лв за преглед.....нямам толкова. Според мен е алергия към всякакъв вид прах!
Благодаря предварително
Kostovaves

Мнениеот goldbyrk » 19 Авг 2014 18:33

При мен след толкова години, мога да кажа, че проблемът ми, не се реши с електрокоагулация. Минаха 3 години, докато спре да ми кърви лигавицата на носа и да зарастне. Темата е от 2009г. сега сме 2014г. Така и никой не успя да ми обясни принципа на запушване и симптоматиката, като конкретно и точно заболяване. Вече съм се отказал да търся лечение и да набухвам излишни средства, защото съм минал през много неща, от 14 годишен го имам, а сега съм на 32. Никога обаче, не съм си позволил да ползвам капки, защото ми е ясен ефекта от дълготрайната им употреба! И така, мъча си се с тая гадост и явно ще е до гроб. Особено е гадно сега лятото, може би самата лигавица набъбва от топлото и затова проблема сега е по изявен, а в хладно време се свива и се овлажнява по - добре. Тия капки Назодрен, носят ли някаква потенциална вреда, при системна употреба? Някой може ли да препоръча нещо изпитано и безвредно за дълготрайна употреба, поне докато отшумят проблемните периоди на силни запушвания?
goldbyrk

Мнениеот vera.kirilova » 12 Окт 2014 01:03

Здравейте, малкана ми дъщеря е на 1 г и 10 м. Почти всеки месец, изключая няколкото летни месеца прави гадна задна хрема. Първо няколко дни преди да потече почва да хърка през наща, после започва да тече бистър воднист секрет и след това кашлица. Детето неможе да спи, дави се. Този път стана малко по-различно обаче. Мислех си че пак е хремата, почна както всеки път но с много кихане и зачервени очи, пихме бисептол сироп 7 дни и слагахме капки в нослито 3-4 дни. Изчистихме уж , но за много кратко, нямаше и седмица и носа се запуши плътно. Не се от пушваше и с ксилометазолин. Личния лекър ни прегледа и каза, че имаме подути лимфи и налепи по сливиците. Изписа ни Сумамед за 4 дни. Съответно не се оправихме, но каза, че гърлото е добре и носа да продължа с Куикс и Калиум бихромикум. На другия ден беше много капризна и реших аз да погледна гърлото. Там на едната сливица видях едно бяло зрънце, нещо като фуликул.Дакторката каза, че не е страшно. ПРЪСКАМ ТАНТУМ ВЕРДЕ. А детето в д
Същото време стана още по зле. Кашля ужасно. Носа не спира да тече. Въпреки, че слагам едни капси с гентамицин, които по рринцип ви помягат. Давам Ен Ти Тус и синекод даже. Никаква светлина в Тунела. А и някакъв крем мазах веднъж он билки на гръбчето и гърдите. Повръка дополи и вемоге за спи. Исмъчи се. Сажете ми за холикула ва гърлото и носа който вече втора седмица е запушен
vera.kirilova

Назад към Очи, уши, нос и гърло