ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

шум в ушите

Модератори: админ, консултанти

dani_plh

Re: шум в ушите

Мнение от dani_plh » 13 яну 2015 13:43

Здраяейте пак съм аз , но нещото за което най-много се претиснявам да нямам развит неярит и от цял месец не хпдене на доктор да съм загубила част от слуха си ... А ако имаш неврит наистина ли те вкарват в болница ?? :cry: Иии ако има отговор и от изспитал тава или лекар по - добре , колкото може по-рано .. Благодаря ви !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 яну 2015 16:05

Невритът трябва да се лекува. Дали ще е в болница или не - зависи от тежестта на заболяването.

dani_plh

Мнение от dani_plh » 16 яну 2015 12:09

Добре...аз сега спрях да пия антибиотици и вече минаха 3 дена откакто не чувствам този шум...да ходя ли на лекар или да смятам че ми е минало? Понякога усещам че ми е заглъхнало но се оправя и доста рядко се случва вече...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 яну 2015 20:11

Ако нямате оплаквания не виждам нужда да ходите...

dani_plh

Мнение от dani_plh » 18 яну 2015 11:11

Добре.. Мерси :-)

AngelG

Мнение от AngelG » 27 сеп 2015 12:46

Аз просто преди 1 седмица, една сутрин се събудих с ужасен шум в ушите....
Предистория: Преди 1.5 месеца бях на море - Св.Влас. Влизаше ми вода в ушите, носа, навсякъде, мислех че е безопасно, морска вода - почиства, дезинфекцира. Ходихме на дискотека, където получих звукова травма, на 2рия ден почнах да пия кавинтон + милгама-н самостоятелно. На 4тия ден отидох на лекар, вече в София. Бях със заглъхване на лявото ухо, което отглъхвах с преглъщане. на което лекарката не обърна особено внимание, т.к. аудиограмите ми бяха почти перфектни. Пих 20 дни кавинтон+милгама-н. Заглухването остана и ме тревожеше, затова пих аспирин+витаминЦ за да преборъ възпалението. Не стана. Отидох на 2ри лекар, който ми намери течност в евст.тръба на заглъхналото ухо. Лекуваме с аериус+смучещи за гърло+муконазал. Аудиограми-напълно перфектни, на 3тия ден дойде Шума.Побърква. Понякога е толкова силен, че не мога да чета. Снощи беше изчезнал почти, след 2.5 часа сън, стана толкова силен, че направо ме събуди!!! Вече не смея да заспя. Заглухването продължава, пия още аериус но изглежда организма почна да свиква и заглъхването се връща. Смених муконазал с кортикостероид по мнение на втори лекар.Не ми тече носа, но сутрин започнах да усещам лигавицата вътре набъбнала.Ходих пак на лекаря, той ме изпрати на отоневролог-професор. Според професора ми е засегнато вътрешното ухо и ми изписа ноотропил+милгамата+кавинтон. Никакви антибиотици.Това не обяснява нито постоянното заглъхване от втори месец вече, нито защо докато спя, шума се увеличава до такава степен че ме събужда. Събуждам се обливам се в пот, после ми е студено до сутринта.
Аз се страхувам, че това е някаква супер устойчива бактерия която съм хванал на морето и сега се размножава в главата ми. Не ми се умира, но безсънието за няколко години ще ме умори. Много лекари като видят перфектната аудиограма решават, че това не е проблем.
Има вероятност и да е нещо свързано с прешлените на врата, но това не обяснява заглъхването. Отчитам вероятност възпалението да докарва някакво хъркане през нощта, което от своя страна да травматизира през евстахиевата тръба ушния нерв. Благодаря за вниманието, съчувствам на всички страдащи. Единственото, което работи за мен е да не спя, тогава няма увеличаване на шума. Но това не е решение. Аз се занимавам със сложни неща, които изискват концентрация, заболяването ме унищожава.

AngelG

Мнение от AngelG » 27 сеп 2015 13:05

Да допълня: Нямам алергии.И да имах, вече е есен-нищо не цъвти освен болестите. Лекарите ни изписват анти-хистамини, за да спадне отока, с надеждата, че притока на въздух в евстахиевата тръба ще нормализира бактериалната среда вътре. Опасявам се, че при мен предизвиканото "спадане на отока" е отпушило пътя на евентуална инфекция навътре, към нерва. Общото с други пациенти е дългото "заглъхване"+перфектна аудиограма и констатацията на лекар за "хлътнали мембрани" с препоръката "дъвчете дъвка, джвакайте". Удивителното е, че никой не ни изпраща на изследвания за бактерии и да се види въобще какво причинява този "оток". Ето откакто съм буден намаля, без значение лежа ли или съм прав. Болестта сякаш се опитва да ме срине чрез безсъние.
Ако ми мине, ще пиша, ако не - ще се боря с лудостта, която напира.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 сеп 2015 21:23

А на зъболекар да си ходил до година назад от пропищяването в ушите?
Аугументин плюс оптипакс.
:P
Това беше рецептата при възпалени уши.
Само че това пак с лекар се уточнява.
Но с ушите трябва да се внимава тъй като прецакаш ли вестибуларния, става сложно.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 сеп 2015 22:05

Само като си представя, докторе, че понякога ща не ща съм ви в ръцете на вас докторите и ми се приплаква най - чистосърдечно.
При цялото ми уважение, като се замисля над миналото си...
Виждам как лекарите в по - голямата си част са ме оакали здрава и права.
На мене ми глъхнат ушите, когато съм болна.
Но това не ми пречи все още да чувам идеално.
След басейн ако има вода в ушите се подскача на един крак и с наведена глава към ухото, което е пълно, ако са пълни и двете главата се върти рязко на двете страни...все едно казваш не, не, не и въртиш главата на двете страни - ляво, дясно.
:P
За възпалението... ходиш при специалиста, който много хора са посочили като най - добрия и се молиш да не е скрита самореклама чрез фалшиви никове.

AngelG

Мнение от AngelG » 29 сеп 2015 19:47

Ходих на зъболекар през пролетта, т.к. ми падна пломба на преден зъб. Но направихме панорамна рентгенова снимка на главата тогава, т.к. имам болки в коляно и се притеснявах дали възпаление на зъб не е довело до тях. Тя каза че не се забелязва такова нещо.
Не знам защо, лекарите като разберат че чувам доста добре ме отсвирват, а на мен 3та седмица ми тече от проблема и ми идва да се хвърля от някъде, защото не мога да спя. Развивам и ужас от заспиване, т.к. вчера беше спряло, само след 2.5 часа сън, по време на съня се върна толкова силно че да ме събуди и да не мога повече да заспя. Смятам, че организма ми се бори, нерва работи, храня нерва с витамин Б, но възпалението все така го унищожава. Ако ми се влоши слуха, пак ще ми дават същите витамини... Мисля да не си лягам тази нощ - страх ме е, че ще се влоши отново, плаче ми се, защото ако не мога да спя - това е като рак, който бавно ти изсмуква жизнените сили.

vased

Мнение от vased » 29 сеп 2015 23:13

Странно е, че сънят увеличава или отключва шума. Сънят не би трябвало да му влияе. Може би положението на главата когато спиш е от значение, може би се обръщаш настрани. Опитай се да спиш полуседнал с подпряна изправена глава. Това, че те е страх да заспиш, го разбирам. И на мен ми се е случвало. Но лягай и заспивай, казвай си "май..та му на шума" и по-добре е да поспиш няколко часа отколкото николко. Според мен, няма супер устойчива бактерия щом не те боли силно главата и нямаш висока температура. Постепено ще ти мине. Пий мента глог валериана и лягай да спиш. Ще ти мине.

puls100

Мнение от puls100 » 30 сеп 2015 00:12

Фанташашмагяш :) може да се има за "откачена", но май пак ще се окаже права :)
Може би проблемът се таи точно в кофти зъб, ръчкащ, дълбаещ.. Ходи пак на зъбар, и пак и пак, отново, нека разгледат добре всичките ти горни зъби.
Аз имах също шум в ушите, звънтене, неприятно свистене. Също напрежение, кофти сън, трудно заспиване, събуждане през ноща и тн. Съмнявах се в един уж невинен зъб, и въпреки че моята зъболекарка твърдеше че е ОК, точно той се оказа причината за всичките ми подобни неразположения.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 сеп 2015 13:14

proverqvam che sumstablet

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 сеп 2015 13:17

kakuv post iztrih samo... sega da prozvucha like dpp.... ama tova e sposobnosy! imash estestven kamerton!proveri dali kato smenish staqta ne spira.poneje ima veroqtnos da chuvash uredite ot drugiq apartament. :roll:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 сеп 2015 13:19

emotikonata e nahilena.sburkah q... kompiutura mi pochti sdade bagaja... ei te tova e samo az she si shumq v ton siiii.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”