Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спомагат сърдечносъдовата система
Сдружеението отбелязва 10 години дейност
Те съдържат генно - свързан пептидкалцитонин
Особено ефикасно средство за това са пъзелите
реклама

шум в ушите

Модератори: админ, консултанти

Re: шум в ушите

Мнениеот Dimitar77 » 31 Авг 2009 13:39

Здравейте,
Някой може ли да предложи добър отоневролог във Варна.
Благодаря предварително.
Dimitar77

Мнениеот Dimitar77 » 09 Сеп 2009 16:46

Никой ли не се сеща за добър отоневролог във Варна ?
Dimitar77

Мнениеот tedinkyyy » 13 Сеп 2009 01:23

zdraveite i az imam su6tiq problem :( az sum na 14 i tozi taka nare4en 6um go imam ot 5-ti klas a sega sum za 8-mi klas. 4yvam go to4no ot lqvata strana na yxoto.. mnogo me e strah :S molq vi posuvetvaite me kakvo da pravq :(
tedinkyyy

Мнениеот nobrn » 26 Сеп 2009 22:40

Аз съм на 25 и от три дена съм с шум в ушите, главоболие и обща слабост.

:cry:

Не мога да спя нормално, главата ми бучи.
Аватар
nobrn

Мнениеот alex04 » 26 Окт 2009 22:52

От години наблюдавам развитието на шума в ушите ми , е разбира се както всички от тази тема на форума съм преминал през иследвания - уши нос гърло невролог , стандартните лекарства (вестибо - бетасерк - кавинтон -разни витамини ) даже ксанакс - разбира се без особен ефек от всичко това . За разлика от повечето тук , помня ясно причината за появата на шума . При настинки и грип през годините съм приенамал аспирин или аналгин хинин но преди 3-4 години хинина го спряха от аптеките , та реших да пробвам с парацетамол . При първия грип и първата доза парацетамол която приех се почуствах добре ,но каво ми бе учудването когато се събудих на следващата утрин с леко пищене в ухото с което съм лежал към леглото , и така 1-2 дена и всичко премина , при следващия прекаран грип и лекуван с парацетамол нещата се повториха докато шума се поусили и не спря вече. Пробвах разни билки да се опитам да получа някакво подобрение но нищо не помага освен един странен случай който преживях и получих частично подобрение : преди време съпругата ми каза купи сметана ,та аз реших да купя цял кашон ,и след като тя упореби една кофичка още 9 от тях като не и бяха нужни ,реших ден след ден да ги ям , и най странното е че когато ям кофичка живо заквасена сметана ,шума спада с 50 - 60 %. Надявам се някой да направи опит и да сподели при него има ли ефект.
alex04

Мнениеот mimi_102 » 28 Окт 2009 09:54

Здравейте
Изчетох доста от коментарите по темата. От малка имам засегнат нерв на дясното ухо, което причинява и намаляване на слуха. След дълги години ходене по лекари посетих професор Едрев от Транспортна болница. Той е светило в своята област и е много популярен, както у нас, така и в чужбина. Бях при него през 1997, така че не знам дали е още в Транспортна болница. Точно тогава и аз имах продължително време шум в ушите. Той ми обясни, че шумът в ушите се причинява от засягане на нервите. Причините за това могат да бъдат следните: прием на антибиотици( изумена съм, че на някой от вас са им предписали антибиотици при наличието на този проблем), грип и болести на гърлото ( засягат нервите около ушите), прием на аспирин( !!! абсолютно противопоказен е при подобни проблеми), прием на капки за нос, силен шум ( рядко срещано) и др. При прегледа професорът ми предписа само Витамин Б комплект и само с това се оправих. За съжаление загубата на слуха не може да се оправи поради засегнатия нерв. Междудругото това усложнение се е получило в следствие на прием на гентамицин (антибиотик) след настинка в ранна детска възраст. Така че лекарствата лекуват едно, а всъщност разболяват друго. Горещо препоръчвам Транспортна болница, там наистина са най-добрите УНГ специалисти.
mimi_102

Мнениеот Катя Терзиева » 19 Ное 2009 13:30

Имам шум в лявото ухо повече от три години.Появи ми се изведнъж ,без да съм боледувала или взимала някакви лекарства наскоро.Освен шума в лявото ухо ми е засегнат и слуха.Всички които го имате знаете колко е изнервящ този шум.Когато ми звънна GSM(преди повече от три години) и неможах да чуя нищо, реших че връзката е лоша.Осъзнавайки,че проблема не е в телефона направо изпаднах в паника.Не мога да разпозная от коя страна ме викат или от коя страна приближава кола.На мен ми се слуша,че идва от дясно а тя е от ляво.В началото това беше голям проблем докато свикна да разчитам само на очите си,защото на слуха не можех не само да разчитам,но и ме подвеждаше.Естествено ходих на лекар УНГ който ми предписа капки и някакви хапчета,които вече не помня какви бяха.Шума ми е непрестанен ,лягам и ставам с него.Наподобява свистене на вятър или шум от раковина поставена на ухото. Доктора ми каза ,че ще свикна с шума :lol: и до някъде е прав защото сега по-добре се справям и не ме изнервя толкова както в началото.Но ме е страх да не ми стане така и с другото ухо.Прочетох много постове на хора със същия проблем ,но никой не може да се похвали със спиране на шума.Ако има такъв нека сподели.Желая на всички много усмивки и повече тишина :P
Катя Терзиева

Мнениеот bohka007 » 11 Дек 2009 23:18

до mikele,Здравейте ,относно шума в ухото , който имахте надявам се да е отшумял споменахте ,че пиете Тебокан и за инжекции Лидокаин. Искам да попитам има ли ефект ,отървахте ли се от шум в ухото . Аз имам същия проблем и пия Тебокан и милгама ,та искам да разбера дали ще ми помогнат.Ако имате някакво друго предложение за лечение ,споделете .Предварително Благодаря!!!
bohka007

Мнениеот Dimitar77 » 01 Фев 2010 14:03

Здравейте,
Забелязах, че шума в ухото ми (дясното) се променя, когато стисна зъби и размърдам долната си челюст напред назад, а също така понякога и при преглъщане. На какво може да се дължи това?
Dimitar77

Мнениеот dark_lady » 24 Мар 2010 22:38

Това с шума е много гадно аз съм на 14 имим го от 6 месеца вече и ми е адски гадно плача почти всяка вечер ходих при няколко лекаря и всички ми казват че ушите ми са перфектни и ми изписват хапчета които пия а изобщо не помагат и съм много отчаяна като гледам по форумите че хората имат шум от години и не се лекува просто незнам..и според мен наистина не се лекува
dark_lady

Мнениеот jessicaaaaa » 18 Юни 2010 19:27

Здравейте. Имам шум в лявото ухо и ходих на лекар казаха ми че може да е от зъб и ми изписаха едни капки за уши за два дена наистина от тях ми мина, но само на 3 ден пак получих този изнервящ шум. След което отидох на зъболекар оказа се че нямам проблем със зъбите. Пия също yasmin с си мисля че може да е от тях, но шума е само в лявото ухо и нз. Ако някой знае нещо дали може да е от тях моляви пишете ми.
jessicaaaaa

Мнениеот Desiti » 20 Фев 2011 23:02

Здравейте,
Ушите ми пищят от близо от 15 години-на 36год. съм.Години наред не съм ходила в клубове и всякви шумни места-забраниха ми лекарите, а и аз се чувствам ужасно там.От 1 година започнах да ходя -рядко, но все пак ходя на пиано барове, сватби и т.н., но ползвам спец.тапи за уши от САЩ, които намаляват високите децибели, но чувам, ако някой до мен ми говори.Преди години бях пробвала иглотерапия и имаше леко подобрение, но тогава започнах работа в един колцентър и стана страшно-страшно главоболие и започнаха пак така много силно ми пищят ушите и напуснах.
Мисля пак да пробвам с иглотерапия и в комбинация с лекарство, което ми изпишат.
В началото на януари ходих на един рожден ден-хем беше по домашно му-и пак от силната музика като пропищяха още по силно.........Миналата година пак така-след коледно парти..тогава пих по четвърт myolastan 10 дни и намаляха до поносимото, но сега 4 дни по четвърт,10 половинка и още 7 четвърт-нищо не става пищят.....ще полудея вече.
Лошото е , че в момента съм с пневмония и в болничен и не мога да ходя иглотерапия- започнах отново, но ходих само веднъж и после се разболях и ще трябва да изчакам..
Ще ходя при УНГ в ИСУЛ тази седмица и се надявам въпреки антибиотика, който изпия да ми изпишат нещо поне малко да се притъпи..защото когато съм на работа или на вън изобщо ги чувам по леко, но в къщи много ги чувам , защото е тихо.
Между другото при мен се получи от един масаж на главата, който ми направиха-тогава доктора при който отидох ми каза, че и на него му пищят, но той беше на 60+ а аз около 20-съществена разлика.
Никога не са ми вливали системи-даже незнам с какво се влива-някой ще сподели ли.

GOLD имате ли подобрение от тези 10 инжекции лидокаин?
ко някой се е подобрил от нещо-моля да го сподели :)

Стискам палци на всички и ако някой намери решение - моля да го сподели!
Desiti

Мнениеот G0ld » 22 Мар 2011 13:06

Ако се обръщаш към мене, аз не съм ползвал такова нещо. :) Стигнах само до един, двама УНГ-та и две, три рецепти които не помогнаха и просто се отказах да ходя при по-големи специалисти, защото като чета всеки казва,че е нямало резултат. Просто свикнах така... забелязвам го само когато е много тихо, вечер като си лягам, но за сега не ми пречи на съня. Просто не ми се минава по това което са минали и всички останали. Постоянно пъртуване до места като София, отоневрлози, неврлози и накрая пръснати пари и време и нулев резултат в повечето случаи. Особено пък ако не се намери причината, лекуването е на сляпо и безполезно. Те хората като знаят от какво е едвам се справявт или намаляват шума какво остава когато не намират от какво е.... не знам за сега си карам така. Всичко е и на психическа основа. Може би ако се влоши състоянието ми може и аз да хукна по доктори, но за сега оддържам фронта.
G0ld

Мнениеот andrei12 » 29 Сеп 2011 15:17

Здравейте,

имам шум в едното ухо (може би в началото беше и в главата, не помня) от 4 години и половина. От самото начало почнах да ходя по доктори, пил съм Тебокан, Тегретол, Ривотрил, Пирамем, Золофт (не всички наведнъж разбира се). При мен освен че в едното ухо имам шум, другото пък има повишена чувствителност към външни шумове, което си мисля че е по-неприятното, защото шумът е относително слаб. Пих лекарства докато не станаха почти 2 години от началото на проблема. Имаше ефект, но нито шумът беше изчезнал, нито чувствителността беше достатъчно намалена. В крайна сметка лекарят (проф. Огнян Колев в Свети Наум - доволен съм от него) ми каза - пробвай да тичаш - или всеки ден по 30мин или през ден по 40мин. Аз почнах през ден, но постепенно вдигах времето и накрая след 3 месеца тичане бях стигнал към 50 - 55мин, вече не помня. Чувствителността беше изчезнала, а шумът беше толкова слаб, че трябваше да се затворя в едва ли не идеално обезшумено място, за да го чуя. Бях супер доволен. Това състояните продължи горе долу 2 години след това без проблеми, дори съм ходил на дискотека без тапи (доста безразсъдно) и съм нямал проблеми. Шумът и чувствителността ми се появиха пак преди около 3-4 месеца, покрай дълъг период на сериозен стрес и постоянно напрежение, които са потенциални причинители на такива състояния. В момента ги лекувам ушите, доктора ми изписа пак част от горните лекарства, обаче аз тичам всеки ден по 45 - 50мин. и съм почти 100% сигурен че това ми помага най-много (миналия път когато ги оправих, бях спрял всякакви лекарства преди да почна да тичам, така че...). Не пия алкохол и кафе, не пуша, защото тези неща влияят. В уикипедия на английски може да се намери доста информация за тинитус, можете да погледнете и там. Успех :)
andrei12

Предишна

Назад към Очи, уши, нос и гърло