ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

шум в ушите

Модератори: админ, консултанти

tanq_70

Re: шум в ушите

Мнение от tanq_70 » 13 авг 2008 00:11

Не знам дали има връзка с гореспоменатите проблеми,но преди 2м ме заболя лявота ухо.Отидох на лекар.Каза,че нямам възпаление.Изписаха ми берлисептин.Слагах3дни и не ми мина.Изписаха ми аугментин.пих го 8дни.мина ми.Но от тогава през2-3 седници ме наболява/тъпа болка/за около ден .Слагам си капки за уши и ми минава.нН ми е правено бактериално изследване.Като малка имах доста проблеми с ушите и гърлото.

tolia

Мнение от tolia » 02 окт 2008 13:59

отговарям на таня...провери дали нямаш чувствителност към времето. в бг. лекарите го отричат това заболяване,но то съществува.прецени кога ти заглъхват ушите,дали когато се ка4ва атмосверното налягане или пада. пращам ти една страница,за съжаление е на немски,а не зная дали го владееш. на всеки 45 мин. можеш да проследиш налягането/атмосферното/
http://www.wetteronline.de/eurostdf.htm

fishbone

Мнение от fishbone » 04 окт 2008 19:36

Здравейте!
Изчетох всички мнения по темата и май моят проблем е по-различен.При мен има по-скоро нещо като пукане в ухото или жужене.Например като слуам говора от телевизора сякаш го чувам някъде вутре в главата си като шум.Като си закрия ухото с ръка престава или като си натисна тупанчето също престава за малко.Иначе не е постоянно.Някой има ли същият проблем?
Поздрави

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 26 окт 2008 15:21

Благодаря tolia.Дълго време отсъствах.Ще се възползвам от съвета :)

tonystif

Мнение от tonystif » 14 ное 2008 21:38

Здравейте!
И аз като вас имам шум в ухото.Значи всичко започна преди 2 седмици..Бях настинал със силни болки в гърлото.Вечерта преди да започне въпросния шум(който е пищене..)имах заглъхване на двете уши, като лявото ухо ми беше ужасно заглъхнало, а дясното(което е проблемното) беше сравнително слабо...Проблема е, че в продължение на около 2 месеца настивам през седмица - 2...и немога да бъда сигурен дали е от настинката или просто имам някакви сериозни проблеми.Пищенето е постоянно.Вчера отново настинах, този път имам болки в главата отново болки в гърлото (сравнително силни) и като, че ли пищенето е по силно даже имам чувството,че е и в главата.Това ме кара още повече да се притеснявам и ще ви бъда благодарен ако ми дадете някой съвет.

mikele

Мнение от mikele » 17 дек 2008 15:16

Явно не съм сам с този проблем.
При мен шума се появи преди около 3 години. Първоначално не беше натрапващ се, но с течение на времето започна да се усилва. Консултирах се с лекар от транспортна болница. Казаха ми, че за сега за този феномен няма точно обяснение кое го причинява. Предполага се, че е свързан със свръх чувствителност на нервните окончания в които се получават колебания, независещи от звуковите, предаваи чрез тъпанчето. Нещо подобно на повтарящи се с висока честота мускулни спазми, които въздействат на нервните окончания. Възможно обяснение за причината било прекарани в миналото възпалителни процеси във вътрешното ухо и несвоевременното им лекуване.
Естествено това е хипотеза.
Имало още няколко десетки опити за обяснение на този феномен.
По принцип ми предписаха бетасерк и милгама, но тогава сериозен ефект нямаше.
Бях посвикнал с този шум, но напоследък се усили отново. Интересно, че това се получи по време на възпалителен процес в лявото ми ухо. След консултацията с лекаря ми предложиха нов вид терапия. Провежда се курс от 5-7 инжекции с лидокаин. Емпирично било установено в САЩ,/там е практика от над 10 год./ че при използването на този обезболяващ препарат при операции на ухото той по някакъв начин влияе върху нивото на шума. Няма гаранции обаче за 100% излекуване, процента е 50/50.
Паралелно с тази терапия пия отново бетасерк и тебокан. На четвърта инжекция съм, и като чели има някакво подобрение, но се страхувам, че това е по-скоро резултат от голямото ми желание този шум да изчезне. След като завърша терапията ще информирам за крайния резултат.

G0ld

Мнение от G0ld » 13 яну 2009 10:20

Здравеите! На 17 съм и малко преди Коледните празници ми се появи и на мен шум в ушите. Ингорирам го през деня като съм сред хора, или слушам тиха музчика или се занимва с нещо и не ми пречи толкова. Но вечер като съм сам и си лягам или съм в много тиха среда ме дразни. Та на 30-ти Декември ходих на УНГ и ми каза,че слуха ми е добре, но явно имам някакъв раздразнен ушен нерв. Немога и аз да разбера от къде е. Не ходя по дискотеки със силни музики и то в близост до колоните. Слушам само вкъщи музика, не много силна и не от слушалки... Та изписа ми той МАЛГАМА (витамини) и ВИНПОЦЕТИН 5мг (уж за шума в ушите там и кръвбооращението). Пия ги по два пъти на ден. И трябва да ги пия околко 15 дена поне. малгатама ми свърши остана винпоцетина и ще го пия до неделя и понеделник вторник отивам пак на преглед. Но се плаша защото остават още 4 5 дена да го пия, а до сега нямам никакъв ефект. И ако продължи този шум незнам какво ще правя. А най ме е яд че никога не съм имал такива проблеми с уши или нещо от сорта и немога да разбера как така изведъж ми се случва. След силен шум от диско примерно една вечер ми е било така и на сутирнат ми минава но това не. Може би ще ми предпише друго лечение или още толкова пиене на това хапче и още малгама ли ? ВИе какво мислите. Реших да се допитам и с вас виждам,че има и други хора с такива проблеми и като видях 5 години и не се оправя направо съм ужасен. А съм само на 17.

vannq

Мнение от vannq » 12 мар 2009 11:40

Здравейте!Малко късно влизам,но и аз имам този проблем от 1 седмица.Този шум ме изнервя мн.Аз го имам само в лявото ухо.Чувам го вечер когато си лягам и сутрин, когато се събуждам.Чудех се далго с какво да оприлича шума и стигнах до извода че е свистене...когато едно време по телевизията свърши програмара на самия канал се чуваше някакъв мн дразнещ звук.Нещо такова е.Не го чувам постоянно а накъсано.В началото си мислех че си въобразявам.Аз по принцип имам проблеми с ущите.Мн често ме болят дори и от вятъра усещам неприятно чуство, като лека болка-временна.Имала сам моменти когато получавам някакви стрелкащи болки...Ходила сам преди време на лекар УНГ даже и при професор,но доктора ми каза че нямам проблеми,а професора каза,че е на нервна почва.Сега предстои да отида да видя от какво е този шум:(

djChrome

шум в ушите

Мнение от djChrome » 21 апр 2009 21:19

Здравейте,

Преди 3 седмици се разболях от грип и вече като почна да утихва ме удари в ушите. Имах възпаление на средното и на вътрешното ухо, като средното ухо се оправи за около седмица са антибиотик (XICLAV), а вътрешното се подобри значително, но вече 3та седмица ми остава 1 неприятен шум като от телевизор, който е със спрян звук. Проблема е само в дясното ухо. На Аудиограмата отклонението е само при високите тонове и е с около 2-3 степени по ниско отколкото е нормално. Пия сутрин и вечер Betahistin i Pentoxi Genericon и от 10тина дни не се наблюдава подобрение. Моля за съвет и препоръки какво да правя. Благодаря!

aso73

Мнение от aso73 » 22 май 2009 18:36

И аз като вас имам проблем с ушите бръмчат не е точната дума за мен защото чувам бумтене доста силно мога да кажа и лек световъртеж от време на време.До сега не съм имала такива проблеми но .....Вярно преди повече от десет години бях сериозно настинала и ме удари в дясното ухо но ми сложиха капки и ми мина !Питам се от какво ли може да се е получило.Бях на лекар уши нос и гърло и той ми каза че имам в канала въздух поради хремата когато съм била болна а това бе преди повече от два месеца!Предписа ми капки за нос и хапчета за гърло вече четвърти ден ги взимам и нищо.А това бучене е много неприятно вече едвам го издържам! :cry:

koko1414

Мнение от koko1414 » 25 май 2009 23:01

Моят проблем е не шум,но туптене в ушите,това се появи вчера след земетресението усетено в София в 22:38 след около 5 мин започна да ми тупти и усетих че се появява когато се движа,когато съм развълнуван за нещо или съм с приятели не го усещам(сигурно защото си отклонявам вниматнието от него)

KiNK

Мнение от KiNK » 24 авг 2009 14:24

Здравейте,

виждам, че темата е стара, реших все пак да споделя моя проблем и опита ми с лечението до момента.

Аз слушам електронна музика от 1992, а от близо години насам вече се занимавам професионално с това (музикална продукция за малки звукозаписни компании зад граница и диджействане). Тъй като съм наясно с опасностите, които носят високите децибели - винаги съм се пазил (например задължително използвам тапи за уши във шумна среда)

през 2003 се появи тъпа болка в дясното ми ухо, вероятно след претоварване със звук, но също така и настинка в същия период. Посетих различни УНГ кабинети и там не установиха нищо нередно, чудесна аудиограма, единствено - хлътнало тъпанче, вероятно в следствие на запушена евстахиева тръба. Болката отзвуча много бавно, за година, но от тогава почти винаги усещам една тежест в ухото. Както и да е, проблема мина, аз започнах да работя още по-внимателно! Но преди повече от месец, след няколко часа работа на слушалки вкъщи се появи много тихо, но постоянно високочестотно пищене в същото ухо! Някъде между 4 и 5 килохерца. Веднага ходих на УНГ и отоневролог, и в двата кабинета установиха, че всичко е наред, две идеални аудиограми, по-добри от тази през 2003-та, единствено хлътналото тъпанче в болното ухо и тихото пищене разбира се, от което се стигна до извод, че е засегнат нерв от претовварване със звук. Предписаха ми Танакан (екстракт от гинко-билоба) Милгамма Н (витамини Б6 и Б12) и Сермион (съдоразяиряшащо), аз по мое осмотрение започнах да приемам и Калций, естествено преустанових и работа с музика. За съжаление пищенето не се повлия никак. Отоневрологът ми каза, че след 20-тия ден не може да се помогне на засегнатият нерв и няма смисъл да продължавам с лечение.

за мен проблема е много сериозен, тъй като е пряко свързан с работата ми. За сега мога да работя, защото слуха все още е идеален и щумът не е доловим през деня, но доколкото съм запознат - усилва се с годините.

Мой приятел, страдащ от същия проблем ми препоръчва да започна лечение с Бетасерк, на него му помогнал, след по-дълго време наличие на пищене.

какви са вашите наблюдения, има ли някой сред вас, със трайно облекчение от тинитус при наличието му на по-дълъг период от месец?

Dimitar77

Мнение от Dimitar77 » 27 авг 2009 15:08

Здравейте,
Аз също имам шум в дясното ухо от близо 3 месеца. Преди около месец и половина ходих на УНГ лекар, който ми изписа Милгама, Пирамем и за една седмица. Каза ми, че ако за такъв период не се повлияе няма смисъл да се продължава с тях. Шумът при мен е високочестотен. Забелязах нещо много странно. При настиск зад дясното ухо силата на шума се усилва. Лекарят също бе много учуден. На какво може да се дължи това.

П.С. За съжаление лекарствата не помогнаха и шума си продължава. Лекарят каза, че прогнозата не била благоприятна. :( .

Mengele

Мнение от Mengele » 29 авг 2009 04:52

Привет на всички с шум в едното ухо. Винаги има и по-лошо. Аудиограма - чудесно. Сети ли се някой от тези "специалисти", при които ходите да ви направи магнитен резонанс на вътрешния слухов проход. (А вие сетихте ли се да им платите или се опитахте да минете "по линия на касата". За каквото плащаш, такова получаваш!) Някои нещо за тумори да е чувал? Между другото, има и едно заболяване, отосклероза, което също понякога се манифестира с едностранен шум. Една импедансметрия няма да ви навреди. Има и още, и още...
Ако отидете на добър (скъпо платен, с една две титли, с частна практика и с предварително записан час - прилича на адвокат) специалист - отоневролог, аудиолог или отолог, може и да не ви мине, но ако отидете на занаятчия (ДКЦ - звучи направо гнусно или пък "частна работа" в държавно заведение, за сметка на вас електорални единици) със сигурност няма да ви мине, а ще става и по-лошо.

KiNK

Мнение от KiNK » 30 авг 2009 23:30

@ Mengele: Не съм се занимавал със здравни каси, веднага се консултирах с приятели и отидох в няколко кабинета по мой избор, не пестя пари нито за лекари, нито за лекарства. На едно от местата ми направиха тимпанометрия / импедансметрия, казаха, че всичко е в норма. Не бях чувал за отосклероза и други неща, за които споменавате. Не съм удовлетворен от диагнозата и лечението и търся допълнителна информация, за това пиша и в този форум!!! Вие явно сте твърде добре запознат, ще съм ви благодарен ако ми препоръчате някой скъпо платен специалист от адвокатски тип, който да се отнесе сериозно към проблема

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”