Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Обикновено променяме тона си
Импулсивното поведение съвсем не е безсмислено
С какво се характеризират те?
реклама

След операция на максиларен синус

Модератори: админ, консултанти

След операция на максиларен синус

Мнениеот Eleonora2057 » 21 Фев 2009 15:41

Здравейте,всичко започна от вадене на 3-ти горен ляв зъб.След ваденето се оказа,
че са останали парчета.Започнах да се подувам и след ходене по лекари ми
направиха ревизия на въпросния зъб.Очакваше се всичко да приключи,но не стана така.
След 2-3 седмици се появи силна болка в лявото око и подържане на постоянна
температура 37,5-37,8 и някакво бяло петно на небцето.Взеха ми гърлен секрет и
резултата беше нормална флора.Правих си КТ и МРТ и те показваха че синусите ми са
перфектно чисти.На 23 януари ми направиха операция в ВМА като отвориха от 2-ри (горен) до
7-ми зъб за ревизио при операцията ми отварят и ляв максиларен синус.Хистологията показва
дилатирани жлези с възпалителен характер и кистозно образование.На 12 февруари бях на контролен преглед и казах на лекарката която ме оперира че имам температура около 37,5 и тя ми изписа
антибиотик Панцеф.Пих го 10 дни но температурата не спада и постоянно ми тече
някакъв жълт и гъст секрет от носа.Искам съвет нормално ли е и ако може данните на доктор
Емилия Йорданова защото много хора я хвалят като голям специалист.Знае ли някои къде в София
има ултра звукова диагностика на синуси.Благодаря предварително.
Eleonora2057

Re: След операция на максиларен синус

Мнениеот zunio » 22 Фев 2009 18:49

Във ВМА са едни от добрите специалисти както УНГ,така и Лицево-челюстна хирургия,така,че моя съвет е да се придържаш към мнението на специалиста,който те е оперирал-все пак той най-добре знае какво точно е правил по време на операцията.Ултразвук на синуси няма да ти свърши работа-по добре си направи обикновенна рентгенова снимка или още по-добре скенер
zunio

Re: След операция на максиларен синус

Мнениеот Eleonora2057 » 22 Фев 2009 19:24

Благодаря за съвета аз не съм казала,че не са добри просто искам второ мнение по въпроса.И както бях написала горе правила съм си скенер и снмки и то не веднъж.
Eleonora2057

Назад към Очи, уши, нос и гърло