Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ракът на маточната шийката засяга цервикса
Според ново проучване ДНК шаблон лекува мутирал ген
Какво количества захар на ден може да обработи организма?
Или как се формират мазнините по корема
реклама

Ларингит / фарингит

Модератори: админ, консултанти

Ларингит / фарингит

Мнениеот Byba21 » 06 Фев 2009 18:49

Здравейте.
След прекаран вирус се появи неприятното усещане за дразнене в областта на ларинкса.Това продължава вече 2 м.Гласът ми не е пресипнал.Но усещам постоянни напълни за кашляне.Кашлицата е суха,дразнеща.Появява се само през деня.През нощта не кашлям.Цялостното ми състояние е добро-нямам температура,втрисане,болки в сливиците.Направих си изследване на гърлен секрет - отрицателен.Личният ми лекар е хомеопат и ме лекува с хомепатични лекарствени средства,но съществена промяна в състоянието ми няма.Усещам облекчение при прием на концентрат/изглежда защото загрява ларинкса,когато го пия/.
Моля посъветвайте ме какво да направя?Какви са възможните причини за това ми състояние?При какъв специалист да отида?
П.С.Това ми състояние не се появява за първи път.Миналата година имах три пъти такова възпаление,но успях да се излекувам само с хомеопатияни препарати,а сега не се получава.
А предните 2-3 години- го получавах по веднъж годишно и пак успешно се лекувах с хомеопатия.
Byba21

Re: Ларингит / фарингит

Мнениеот zunio » 06 Фев 2009 20:59

Ларингита и фарингита са възпаления на два различни органа,макар и намиращи се близо един до друг.Повечето хора страдат от хроничен фарингит-оплакванията са дразнене в гърлото и лека болка при преглъщане.Ако гласът ти е дрезгав и имаш суха кашлица-положението е по сериозно и те съветвам да посетиш специалис по УНГ-болести-не се предоверявай на Джи пито,особенно ако те лекува с хомеопатия.
zunio

Мнениеот danieladim » 07 Фев 2009 17:20

Здравейте. Аз имам същия проблем и то от 3години. Пила съм всякакви антибиотици. Правила съм си поне 10 микробиологични изследвания на гърло и носна лигавица. Откриваха ми и стрептококи и стафилококи и др. пила съм съм съответните антибиотици и нищо. Кашлицата ми е суха упорита и се появява изведнъж. Понякога не мога да довърша изречението . Облекчава се от лътки вода. Изследвах се за алергии - нищо . Дробовете ми са добре. Нотази кашлица не минава. Един от последните специалисти УНГ ми каза, че имам увеличена зад езична сливица и трябва да си капя коларгол или да направи опгаряне със Сребърен нитрат . Коларгола не помогна , другото не съм го правила. Аз лично за себеси имам усещането че ми изтича секрет от носа назад към гърлото, въпреки че ностният ми секрет е бил винаги с нормална микрофлора. Незнам колко е истина. Ако някой има идея какво да направя да пише. Благодаря предварително.Не мога да си представя че ще кашлям докато съм жева.
danieladim

Мнениеот veselinka » 23 Фев 2009 18:34

Здравейте,аз съм класическа певица и уча в музикалната академия.От 2 месеца ме стяга гурлото и ме дразни.Изпитвам ужасен дискомфорт-сякаш имам буца в гърлото и това много ми пречи да пея.Пресипнах и ми изчезна позицията в главовия регистър.Бях на първо при личния лекар и ми изписа хомеопатия,после азакс-ей така на сляпо.После ходих на УНГ,защото нищо не помогна и той ми изписа Курам,Тантум верде и Виброцил.Спрях да пуша,но няма ефект от нищо.Питам се....как се лекуват фарингита и ларингита?!Казаха ми че аз имам и двете,което е ужасно,а на всичко отгоре и синузит.Преди не ми се е с;ичвало такова нещо.Някой излекувам ли се е от това?Като чета тук,че никой неможе да намери решение се отчайвам.Пишете ми ако знаете и за някой добър УНГ в Пловдив.Благодаря ви!
veselinka

Назад към Очи, уши, нос и гърло