ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Засегнати са хората, страдащи от алергия към полен
Оказва се, че средата не е толкова ключова
Пробвайте тези домашни методи

Проблем с гърлото!!!!

Модератори: админ, консултанти

Vasilevv

Проблем с гърлото!!!!

Мнение от Vasilevv » 08 сеп 2018 15:10

Здравейте, преди около месец изкарах нещо като вирус ( така и не можаха да разберат дали какъв е) . Започна със страшно силна болка в гърлото, малко след това се започна повръщане, като повръщах дори и водата. Отидох на УНГ и ми каза че гърлото ми е много възпалено, изреди ми 100 неща и ми стана странно как може наведнъж да ги имам всичките - ангина, фарингит и още 1. Имах болки в гърлото,гласа ми изчезваше. Изписаха ми аугментин 10 дни - гърлото вече не боли и не ми изчезва гласа, но имам нещо като храчки, слуз сякаш залепнали за гърлото и аз не мога да го обясня точно,но "вкуса" им е ужасен чак ми се повдига и вкуса в устата ми е ужасен. Понякога отделям храчки - бели слузести, като отхрачвам чак ми се гади ужасни са. Проблема е ,че сякаш тая слуз или храчки не знам какво е сякаш е залепнало за гърлото ми,но по дълбоко в долната част. Храчих няколко дни и това ужасно нещо пак е там?! Някакви съвети как да го махна понеже стои като залепено там и по цял ден ми е зле и ми се гади от това нещо..ако може съвети, дори и "бабини" рецепти, не нога да издържа до понеделник за лекар, постоянно ми се гади от това нещо. Пак да спомена храчките са бели слузести, ужасни на "вкус" и идват от гърлото и не нямам хрема, нитп задна хрема, нямам и кашлица, само това е но постоянно ми се гади от "вкуса" на това нещо , усещам го в цялотп си гърло и уста, моля за съвет :) . Забравих да спомена и че ми е трудно отхрачването, като слуз е и доро да изхрача "излиза*" по много малко и пак голяма част сякаш си стои "залепена" на гърлото ми..

д-р Р. Иванова

Re: Проблем с гърлото!!!!

Мнение от д-р Р. Иванова » 09 сеп 2018 15:35

Може да правите гаргара на гърлото (например с мед, вода и сода). За храчките-подходящ е медикамент за намаляване на кашлицата, с която отделяте храчките.

Vasilevv

Мнение от Vasilevv » 12 сеп 2018 18:13

Здравейте, отново съм аз и пиша тук понеже симптомите пак се влошиха.
Ще започна с това, че отново започна почти всичко наново, дразнене в гърлото, момента сухота в устата, лош вкус идващ от гърлото ( нямам проблем със зъби) , обща отпадналост, на моменти дори ми се гади - тогава, когато ям сладко и когато мине през гърлото го усещам много гадно сякаш му дразни и чак ми се гади, със стомах проблеми също нямам! Всичко започна преди над месец, описал съм в първия ми пост. Всичко започна с повръщане, темп почти 40 градуса, обща отпадналост. За сега единствено Фариностим ми облекчава гърлото, но прекалено краткотрайно. Прикачвам снимки от последните ми изследвания и имам въпрос, възможно ли е всичко това да е причинено от тази Candida, всички симптоми и като цяло състоянието ми и самото изследване доказва ли че наистина я имам в прекалени "количества" .

Изображение

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 13 сеп 2018 09:15

Да, симптомите съответстват на изолирания микроорганизъм. При условие, че е изписана като изолирана - това означава, че наличието е сигнификантно - над определена концентрация, която се отчита като патологична.

Vasilevv

Мнение от Vasilevv » 13 сеп 2018 17:01

Ясно, мерси много! Изписаха ми Кандизол на седмица по 1 за 3 седмици, обаче забравих да попитам понеже съм фен на чайовете :lol: , има ли проблем при приема на Кандизол, витамин C и B и gabagama ( gabapentin) понеже си имам и интеркостална невралгия да пия чай от мента или не е добре докато приемам тези хапчета да пия чайове?

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 17 сеп 2018 11:31

Не, няма проблем да го вземате с изброените от Вас медикаменти.

Vasilevv

Мнение от Vasilevv » 18 сеп 2018 11:56

Здравейте, вчера отново ходих на УНГ, тъй като в събота сутринта болките станаха "уникално" силни, едва едва си поемах въздух, а толкова много стягаше, че едва търпях. След по обстоен преглед се оказа фарингит - остър, вследствие на вируса който съм изкарал,каза че ще се оправи но трябва време, да съм избягвал - газирано, студено, сладко, цигари, смуча си фариностима и май ще го комбинирам с тантум верде за смучене, болката ту ме отпуска, ту ме стигне, особено като пуша понеже съм редовен пушач, сега ги ограничих по 3 на ден , но дори 1 цигара страшно много дразни и чак боли после. Искам да попитам в момента в който ме стегне тая болка ( ужасна е ) почва с дразнене в гърлото и се засилва някой път чак до непоносима болка ( особено ако си раздразня нещо гърлото ) какво да приемам да я облечки възможно най бързо? Аналгин ще подейства ли или някакво друго, освен тези двете които споменах че смуча :oops:

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 19 сеп 2018 17:43

Подходящо е някое от таблетките за смучене, които да съдържат лидокаин. Например трахизанът има и включен лидокаин, той ще Ви отпусне.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”