ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Розова пъпчица на гърлото

Модератори: админ, консултанти

camapa1

Розова пъпчица на гърлото

Мнение от camapa1 » 30 ное 2017 15:34

Здравейте,

Проблема ми е от снощи. Подразни ме гърлото и видях на огледалото някъкво образование
като пъпчица розова. Дразни ме само когато пуша и усещам лека сухота.Нямам температура или
силна болка, но леко усещам болката към ухото може и да си внушавам. Прикачвам и снимка.
В момента приемам трахизан през 2 часа. Искам да ви попитам дали трябва да се притеснявам и дали трябва да потърся лекърска помощ.

Изображение

camapa1

Re: Розова пъпчица на гърлото

Мнение от camapa1 » 01 дек 2017 20:36

Днес отидох на УНГ и ми каза че това е слюнчеста жлеза и да не се притеснявам,
но сега тази точица която съм посочил ме боли и дразни и болката отива към ухото
каза ми че имам зачервено гърло и фарингит и ми изписа Орофар. Искам да попитам
трябва ли да се притеснявам и дали има някакво друго облекчение. И дали мога да
ползвам Отипакс. И дали това е слюнчеста жлеза или ви прилича на друго възпаление,
проблемът ми е от 2 дни.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 дек 2017 22:18

Изпълнявайте си предписаната терапия, нищо страшно няма, леко възпаление на гърлото.

camapa1

Мнение от camapa1 » 05 дек 2017 14:01

И аз така си помислих, но снощи около 1 вдигнах температура около 37.2-37.4. Пих 1000мг парацетамол и след 1 и 30 е свалих,но когато станах сутринта имах кофти усещане в ухото и реших отново да отида на лекар. Този път личния ми лекар каза че има леко въспаление на ухото гърлото и уволата и леко и лимфните възли. Взе ми гърлен секрет който ще е готов след 3 дни и ме прати за някакво бактериално ислидване на кръвни изследвания, което ще е готово днес. Пита ме УНГ не ти ли даде антибиотик или да си слагаш отипакс, и аз му казах не испира ми само орафар. Каза ми че той не бил съгласен за неизписването на капите за уши. Въпреки всичко реши да ми изпише антибиотик и да го почна само ако пак вдигна температура, ако не вдигна да видим изследванията какви са и тогава да почнем лечение. В момента имам кофти усещане в ухото слагам Отипакс и пръскам гърлото с Тантум верде и смуча Орафар. Нямам усещане за подобрение но и нямам температура за сега. Не знам колко трябва да се притеснявам от случая в който съм.

camapa1

Мнение от camapa1 » 05 дек 2017 15:51

АST излезе отрицателно. Гърления секрет след няколко дни но усещането в ухото е кофти. Слагам Отипакс.

wayneibg

Мнение от wayneibg » 06 дек 2017 01:55

чакаме резултатите от Микробиологичното изследване на гърлен секрет

camapa1

Мнение от camapa1 » 06 дек 2017 17:13

както винаги и аз успях да вляза в триъгалника. личния ми лекар на който вярвам и ми е приятел и ми казва имаш леко зачервяване и в ухото и на увулата и на гърлото. УНГ ми казва нямаш болно ухо, само фарингит смучи орафар. без да ме насочи към иследванията който вече си направих или да вземе мерки... днес ми е 6-ти ден ходене по мъките. сега усещам само леко парене в ухото немога да го определя като болка от гърлото към ухото го усещам от вчера нямам и температура, но съм и много притеснен да не е нещо по сложно и това чакане ме побърква.

wayneibg

Мнение от wayneibg » 06 дек 2017 18:54

camapa1 написа:
06 дек 2017 17:13
както винаги и аз успях да вляза в триъгалника. личния ми лекар на който вярвам и ми е приятел и ми казва имаш леко зачервяване и в ухото и на увулата и на гърлото. УНГ ми казва нямаш болно ухо, само фарингит смучи орафар. без да ме насочи към иследванията който вече си направих или да вземе мерки... днес ми е 6-ти ден ходене по мъките. сега усещам само леко парене в ухото немога да го определя като болка от гърлото към ухото го усещам от вчера нямам и температура, но съм и много притеснен да не е нещо по сложно и това чакане ме побърква.
аман от БГ лекари. и на мен УНГ казаха че имам фарингит ДА АМА НЕ ! направих МКБ изследване оказа че имам БАКТЕРИИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

camapa1

Мнение от camapa1 » 07 дек 2017 22:44

днес забелязах нещо мн интересно. слагам си отипакс смуча вс др неща и нещата влязаха в норма. с един приятел решихме да пием по 1 уиски и след 2 рата глътка усетих същото парене и дискомфорт и мисълта ме навежда че може да е бактериално въспалението. гърления секрет все още не е излязал но ако е положителен значи бактериите се дразнят от алкохол. ако е отрицателен нямам отговор.

camapa1

Мнение от camapa1 » 08 дек 2017 15:57

АСТ и Гърлен секрет ОТРИЦАТЕЛНИ.

Проблема е че паренето от носа към ухото още си го имам. И личния ми лекар ми назначи
антибиотик. Medoclav 1000 и Ентерол.

Според вас на какво може да се дължи това припарване. Вече нямам идея и съм супер объркан.

camapa1

Мнение от camapa1 » 08 дек 2017 15:59

АСТ-Отрицателно
Гърлен секрет-Отрицателен
Пълна кръвна картина-Всичко в норма
Ехография на: черен дроб,далак,бъбреци,простата-Всичко в норма

вече не знам какво става но кофти усещането си го имам

wayneibg

Мнение от wayneibg » 08 дек 2017 17:04

Щом гърления секрет е ОТРИЦАТЕЛЕН. нямаш нищо карай така.

wayneibg

Мнение от wayneibg » 08 дек 2017 17:08

camapa1 написа:
08 дек 2017 15:57
АСТ и Гърлен секрет ОТРИЦАТЕЛНИ.

Проблема е че паренето от носа към ухото още си го имам. И личния ми лекар ми назначи
антибиотик. Medoclav 1000 и Ентерол.

Според вас на какво може да се дължи това припарване. Вече нямам идея и съм супер объркан.
ако искаш пусни Микробио.на носен и ушен секрет

camapa1

Мнение от camapa1 » 08 дек 2017 17:46

Вече се уморих това е ходене по мъките. Нз дали неможе да се дължи и на нерви това припарване.
При положение че вс ми е наред.

wayneibg

Мнение от wayneibg » 08 дек 2017 19:46

camapa1 написа:
08 дек 2017 17:46
Вече се уморих това е ходене по мъките. Нз дали неможе да се дължи и на нерви това припарване.
При положение че вс ми е наред.
всичко е до психика. ти сам търсиш проблеми. ако МБИ ти е чист това означава че нямаш бактерии

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”