Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Става дума за определен модел оплешивяване
Седящи, но в добро здраве!
Как можете да повлияете на състоянието?
реклама

ОКАЗА СЕ КОКСАРТРОЗА

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

ОКАЗА СЕ КОКСАРТРОЗА

Мнениеот Yonovsky » 02 Дек 2008 18:03

От 30 дни ме боли десния крак. Почва някъде горе, но не към кръста, а по надолу/но няма конкретна точка, която да посоча/ минава през коляното и стига до петите и пръстите, а също и в задника и по канта на бедрото. Направо ме върти и не ми дава мира през деня.При кашляне е направо ужас. Стрелка ме и боли. При ходене куцам ! Появи се и тръпнене и парене по ходилото и пръстите.Нощем спя без проблем. Миналата година имах проблем с кръста и ме болеше левия крак и тръпнеше, като стигаше чак до пръстите на краката. Сега обаче е на другия крак и не е като миналата година, а както Ви го описах. Джипито ме прати на невролог. Той вика това не е нерв, а коксартроза. На 42 години съм.
Изписа ми 1 Флостерон и да пия няколко дни Фелоран и да му се обадя.
Ефекта е нулев .
Правих и физиотерапия, но за ставата- без никакъв ефект.
Отидох на преглед при друг невролог. Той е стар с много практика и ме прегледа. Каза, че проблема въобще не е ставата, а от 4 и 5 коренче.Изписа ми 3 инжекции Диклак+Аналгин, Афламил и Милгама. Като дейстат лекарствата добре,все едно ми няма нищо, но след тяхното действие проблема се повтаря- боли ме крака, щракаща болка и куцане.
Отидох отново при първия невролог и той ме прати на снимка. Диагнозата е коксартрозис декстра.
Ще си пиеш обезболяващи и така докато те отпусне.
Пия си ги аз ама вече ми се гади и нямам апетит - вероятно ли е това да е от НПВС?
Джипито пък ми е изписал Артрогард и каза да огранича до минимум обезболяващите.
Междувременно ходих на гастроентеролог за друг проблем и той ми предписа Ланзопразол, за да се предпазвал стомаха от тези НПВС.
Сутрин е голяма мъка. Ставам и ми няма нищо, но докато си изпия кафето и се почва. Боли яко и имам чувство, че не мога да си сгъна крака в коляното, то даже ме боли постоянно и дето се вика не знам къде ме боли - горе или в коляното.А изтръпването вече не го усещам.
Какво бихте ме посъветвали?
Yonovsky

Re: ОКАЗА СЕ КОКСАРТРОЗА

Мнениеот Д-р Стайкова » 02 Дек 2008 20:03

Идете на втория невролог и говорете с него да ви направи скенер на лумбалните прешлени, или на някой друг, който ще ви направи скенер.
Д-р Стайкова

Мнениеот vanko70 » 04 Мар 2009 12:04

Здравейте,от два -три месеца имам болка в нерва на десния крак,отначало зад коляното,после отива към глезена и накрая в кръста,като тежест я чувствам и бързо се изморява,също и ограничени движения на коляното,имам чувството ,че ще ми се скъса сухожилието,ако някой може да ми помогне
vanko70

Мнениеот д-р Цончев » 04 Мар 2009 13:18

Доколкото разбирам от изложението проблема е за невролог. За болката са подходящи средства от сорта на Диклак, Нимезил и подобни.
д-р Цончев

Назад към Болката