Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Милиони хора по света страдат от тази болест
При трансплантацията се извършва пренасяне на здрави кръвни кл...
реклама

ОКАЗА СЕ КОКСАРТРОЗА

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

ОКАЗА СЕ КОКСАРТРОЗА

Мнениеот Yonovsky » 02 Дек 2008 18:03

От 30 дни ме боли десния крак. Почва някъде горе, но не към кръста, а по надолу/но няма конкретна точка, която да посоча/ минава през коляното и стига до петите и пръстите, а също и в задника и по канта на бедрото. Направо ме върти и не ми дава мира през деня.При кашляне е направо ужас. Стрелка ме и боли. При ходене куцам ! Появи се и тръпнене и парене по ходилото и пръстите.Нощем спя без проблем. Миналата година имах проблем с кръста и ме болеше левия крак и тръпнеше, като стигаше чак до пръстите на краката. Сега обаче е на другия крак и не е като миналата година, а както Ви го описах. Джипито ме прати на невролог. Той вика това не е нерв, а коксартроза. На 42 години съм.
Изписа ми 1 Флостерон и да пия няколко дни Фелоран и да му се обадя.
Ефекта е нулев .
Правих и физиотерапия, но за ставата- без никакъв ефект.
Отидох на преглед при друг невролог. Той е стар с много практика и ме прегледа. Каза, че проблема въобще не е ставата, а от 4 и 5 коренче.Изписа ми 3 инжекции Диклак+Аналгин, Афламил и Милгама. Като дейстат лекарствата добре,все едно ми няма нищо, но след тяхното действие проблема се повтаря- боли ме крака, щракаща болка и куцане.
Отидох отново при първия невролог и той ме прати на снимка. Диагнозата е коксартрозис декстра.
Ще си пиеш обезболяващи и така докато те отпусне.
Пия си ги аз ама вече ми се гади и нямам апетит - вероятно ли е това да е от НПВС?
Джипито пък ми е изписал Артрогард и каза да огранича до минимум обезболяващите.
Междувременно ходих на гастроентеролог за друг проблем и той ми предписа Ланзопразол, за да се предпазвал стомаха от тези НПВС.
Сутрин е голяма мъка. Ставам и ми няма нищо, но докато си изпия кафето и се почва. Боли яко и имам чувство, че не мога да си сгъна крака в коляното, то даже ме боли постоянно и дето се вика не знам къде ме боли - горе или в коляното.А изтръпването вече не го усещам.
Какво бихте ме посъветвали?
Yonovsky

Re: ОКАЗА СЕ КОКСАРТРОЗА

Мнениеот Д-р Стайкова » 02 Дек 2008 20:03

Идете на втория невролог и говорете с него да ви направи скенер на лумбалните прешлени, или на някой друг, който ще ви направи скенер.
Д-р Стайкова

Мнениеот vanko70 » 04 Мар 2009 12:04

Здравейте,от два -три месеца имам болка в нерва на десния крак,отначало зад коляното,после отива към глезена и накрая в кръста,като тежест я чувствам и бързо се изморява,също и ограничени движения на коляното,имам чувството ,че ще ми се скъса сухожилието,ако някой може да ми помогне
vanko70

Мнениеот д-р Цончев » 04 Мар 2009 13:18

Доколкото разбирам от изложението проблема е за невролог. За болката са подходящи средства от сорта на Диклак, Нимезил и подобни.
д-р Цончев

Назад към Болката