ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

nelas

Re: болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Мнение от nelas » 24 юли 2017 14:26

Здравейте! Незнам дали темата все още е актуална, но имам един проблем, който искам да споделя. Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарна.
От около два месеца имам болки в безименнния пръст и кутрето на дясната ръка. През нощта болките се засилват. А сутрин не мога да си свия пръстите, стоят като подути. Едва след като ги масажирам мога да ги движа. През деня постоянно са ми изтръпнали и ме болят. Незнам дали има нещо общо с тях, но също от два месеца кръста от дясната страна ми е схванат и също ме боли. Купих си Диклак да го мажа, но болката продължава.
Моля за съвет! Какво може да ми има и дали е нещо сериозно? :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 20:36

На каква възраст сте? Какво работите?
Често тези болки са с професионален характер, ако работата е свързана с бързи движения в малките стави...

nelas

Мнение от nelas » 26 юли 2017 23:13

На 37 години съм. Работата ми е свързана с компютър в офис. Не работя някаква тежка работа.
От вчера съм напълно объркана с това което ми се случва. Когато се събудих направо не усещах дясната си ръка, имах чувството че не е моята. Вече три пръста ми са подути, най-вече кокалчетата, а на върха близо до нокътя имам като бодлички отвътре. Имам и болки от дясната страна на китката. Ходих при личния лекар и той ми даде направление за ренген и за кръв. Има съмнения за артрит. Дали може това да е начален стадий на артрит или са шипове като се има впредвид, че състояние ми се влошава само нощно време и сутрин не мога да си свивам пръстите на ръцете. През деня усещам само слаба болка в кокалчетата и леко мравучкане.
Може ли това състояние да е в резултат от нерви т.е да се развива на нервна почва?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 19:54

Според описанието прилича на артрит, за това ви разпитвам допълнително. Какви кръвни изследвания пуснахте, цитирайте резултатите като станат

nelas

Мнение от nelas » 13 авг 2017 16:21

Резултатите от кръвните изследвания са:
антистрептолизинов титър - 44,50 и ревматоиден фактор - 5,93.
А резултатите от рентгенографията на длан и пръсти показва, че не се виждат структурни промени по Ро. гр. кости.
Личният ми лекар ми каза, че нищо ми няма, но аз продължавам да усещам болка и скованост най-вече в кокалчето на безименния пръст.
Въпросът ми е ако наистина е начална фаза на артрит дали се виждат измененията в костите още в началото на ренгеновата снимка или в по нататъшна фаза? И ако не е артрит какво може да е? Какви други изследвания да си направя за да се разбере точната диагноза и да ми се назначи правилното лечение?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 18:17

Според резултатите не е възпалителен артрит, т.е. вероятно ще ви мине

nelas

Мнение от nelas » 15 авг 2017 01:32

Много ви благодаря за съветите и дано както вие казахте скоро да ми отмине болката в пръстите. Дай боже!
Всичко хубаво ви желая докторе! И дано да има повече хора като вас, които да помагат с ценните си съвети!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2017 14:33

Всичко хубаво и на вас! Дано да съм прав...

echo.1313

Мнение от echo.1313 » 24 сеп 2017 17:04

Здравейте Докторе...
От няколко дни имам изтръпване на ръцете, а кутрето на дясната ми ръка няма чувствителност и е лека подуто...Моля Ви ,има ли място за притеснение, към какъв лекар трябва да се обърна...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 18:44

Добре е невролог да ви види, вероятно се касае за неврално възпаление

Отговори

Върни се в “Болката”