ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Мнение от д-р Цончев » 25 фев 2013 14:14

Благодаря, успех и на вас!

eva1711

Мнение от eva1711 » 07 мар 2013 11:55

Здравейте,аз също имам проблем с дясната ръка от известно време.През нощта изтръпва от китката към пръстите включително и палеца,показалеца и средния пръст.Имам и болка в дланта,тръгва от китката(откъм края на палеца)минава по дланта и стига до пространството между показалеца и средния пръст.Повтаря се 2-3 пъти на вечер.След ставане сутрин отшумява за 30тина минути.Аз също чистя къщи гладя и използвам прахосмукачка доста интензивно.Благодаря за съвета предварително !

bate_kris

Мнение от bate_kris » 30 май 2013 19:46

здравейте,имам проблем с ръцете,постоянно са ми изтръпнали и нямам сила,а имам стягане и болка във врата.на какъв доктор трябва да отида и какви изследвания да направя?много съм притеснен и ще съм ви благодарен да ми дадете отговор и насока.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 май 2013 09:12

На първо време е добре да се направи преглед при невролог, за да се прецени дали има някакво нарушение на сетивността и моториката.

polinam

Мнение от polinam » 21 фев 2014 15:19

Здравейте ! Аз съм на 16, почти на 17 години и имам силни бодежи в лявата ръка като започват от пръстите и минават нагоре по ръката, а също и някакви студени вълни. Не извършвам тежък физически труд. Спират от време на време бодежите, но започнат ли са много болезнени. Не съм ходила на лекар. Какво да направя? Какво може да бъде?

EleNis

Мнение от EleNis » 30 окт 2014 13:33

Преди три дена имах силна болка в тила,в дясно.Вчера вечерта получих схващане на сухожилията на дясната длан,по-точно на показалеца,като той се сви за 2-3 секунди.Днес при ставане усетих и схващане на сухожилията на дясното стъпало,втори и трети пръст.Когато свия пръстите на дясната длан,но не в юмрук,а изправени...могат да останат така.
На какво може да се дължи това?
Благодаря ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 окт 2014 22:06

Вероятно се касае за моментен спазъм. Ако често се появява следва да се изследва Калций в кръвта

danni1140

Мнение от danni1140 » 21 авг 2015 09:55

Здравейте,имам болки в едната ръка,като изтръпване и гадно човъркане отвътре.Въпроса ми дали мога да се мажа с лекарства,понеже съм бременна в първи месец?? Пречи ли нещо на плода,това ме тревожи,благодаря предварително за отговора :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 авг 2015 08:51

С какво ще се мажете?

midnigt__sun

Мнение от midnigt__sun » 15 дек 2016 01:58

Здравейте, не знам дали темата е актуална? Гледам, че не е публикуван коментар от известно време, но все пак ще споделя проблема. Майка ми от 4 седмици усеща изтръпване и мравучкане в пръстите си на лявата ръка без кутрето. Работи много и работата е свързана с физическо натоварване. Усещаще и продължава да усеща дискомфорт. Добре, че бяха пръстите, за да се сети да си измери кръвното, беше 220 на 150. И така цяла седмица, след преглед при личния лекар, взехме направления за невролог. Диагнозата беше Синдром на карпалния тунел. Чакахме две седмици термина, като и се предписаха хапчета за високото кръвно. Та днес беше прегледа при невролога. Направиха и едно много бързо изследване,пуснаха и ток по ръката, дори не съм сигурна дали беше електромиография, по-скоро изследване за проводимост. Лекаря каза възпален нерв на ръката, изписа и преднизолон и шина,която да носи 12 седмици само вечерно време. Надявам се всичко да е наред.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 дек 2016 21:49

Какъв е въпросът тук?
Точно така се поставя подобна диагноза, лечението вече е по преценка на невролога.

masha

Мнение от masha » 12 яну 2017 12:42

Здравейте,

Напоследък почти всеки ден усещам слабост в мускулите на ръцете и краката (прасците най-вече), като отпадналост, изтръпване, просто нямам сили и ми се иска да седна. Това състояние се усеща и нощем, просто не знам къде да си сложа ръцете докато спя, защото ги усещам като изтръпнали, слаби. Наподобява на отпадналост при грип, но това състояние вече е от около месец, съпроводено с постоянни проблеми с болки в гърло, паднал глас, кашлица, хрема,които не мога да излекувам. Дали е възможно да има връзка между едното и другото. Ходих на изследвания, откриха ми леко възпаление на синусите, кръвните ми изследвания са отлични, изследвах и хормони и те са в норма. Лекарите не знаят към кого да ме насочат вече и дори не обръщат внимание като спомена слабостта в мускулите, която най-много ме притеснява. Работата ми е в офис на компютър, не извършвам тежък физически труд.
Моля за съвет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 яну 2017 21:41

Текущите вирози обикновено са свързани с такива оплаквания от отпадналост и адинамия. Така че вероятно това е причината.

moni_ss

Мнение от moni_ss » 15 фев 2017 10:22

Здравейте ! От месец насам имам болки в първата ставичка на безименния пръст . Болката е много особена (все едно не е самата става или костта , ами някакво нервче , защото като притисна тази определена точка и подскачам от болка). Вечер когато се събудя и имам много силни болки докато раздвижа пръста и след това е ОК движа си го , но първите няколкосгъвания са кошмар. Моля за съвет. Благодаря ви

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 21:56

Травма някаква имали ли сте?
Има ли оток и зачервяване на ставата?

Отговори

Върни се в “Болката”