ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

bibi.86

Re: болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Мнение от bibi.86 » 10 мар 2012 16:21

Здравейте,искам да споделя и моят проблем и да ме съветвате на какъв лекар трябва да отида.Лятото на 2011 бях в Англия на бригада.Там вадех корени с ягоди и от постоянното свиване на ръцете,средния праст на дясната ръка почна да ме боли и да не мога да го свивам,това беше за около 3-4дена и ми мина.Сега от 1седмица същия пръст е е много надут,не мога да го свивам до край както другите прасти и имам болки като го свивам.Бихте ли ме посъветвали на невролог ли трябва да отида или ортопед?Някой,ако е имал такъв проблем да пише какво е лечението и бързо ли се е оправил,тай като след 1м заминавам пак за Англия.Надявам се някой да ми отговори.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 мар 2012 18:15

Предполагам, че към момента ортопед ще успее да се ориентира в ситуацията. Ако той прецени, че е необходим друг специалист тогава да се търси.

nadezhda55

Мнение от nadezhda55 » 28 юни 2012 11:10

iztrapva mi bezimennia prast na dyasnata kitka,bolkata i iztrapvaneto se polucavat kato dokosna kitkata
nad prasta po venata okolo dva sm. nad kokalceto ..im nesto kato manicko vazelce ili topciza inace ako ne se dokosva vsicko e nared kakvo e tova
maga se s gel za veni."ESSAVEN"pomislix si ce e tromb

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 юни 2012 23:32

Моля, пишете на кирилица!

Сидито

Мнение от Сидито » 01 авг 2012 10:11

Здравейте.Аз също имам болки и истръпвания на ръцете вече няколко години.Случаят ми е същият както на жената-работеща в Гърция.Пренатоварване.Живея на остров и се обърнах за консултация към завеждащ ортопедично отделение.По негово мнение е било от преумора и ме посъветва да си направя иследвания на кръвта с повече почивка.Терапия за това заболяване нямало.При първа възможност след като се прибрах в България се обърнах към наш специалист.Направих иследвания на кръвта,ренгенова снимка и някаква друга дали имам правилно калциране на костите.Иследванията бяха повече от добри.Въпросният специалист ми постави в ставите на ръцете инжекции като болката изчезна за около 2 месеца.Отново болки и истръпвания въпреки,че в продължение на 1 година работя около 20 часа седмично без особенно натоварване.Дори и да нямам натоварване под каквата и да е форма болките не изчезват.Какво трябва да направя.И вторият ми въпрос е.Мога ли да правя морски бани.Питам,защото все си мисля,че мокреното на ръцете играя отрицателна роля.Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 авг 2012 20:00

Ако няма ставно заболяване (както разбирам от изложението) вероятно физиотерапевтични процедури ще повлияят добре на състоянието. Добре е да се направи консултация с физиотерапевт за да се уточнят подходящите процедури.

Сидито

Мнение от Сидито » 02 авг 2012 00:12

Благодаря ви за бързият отговор.Ще се постарая да потърся физиотерапевт.Между временно си провеждам сама терапия със " Скенар" за домашно ползване и има отшумяване на болката,но е временно.Благодаря ви още веднъж.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 авг 2012 19:12

Моля, успех! Пишете как върви.

Сидито

Мнение от Сидито » 07 авг 2012 11:10

Разбира се,че споделя.Само,че аз реших да направя 3 в 1.Тоест морска баня,скенар и прочистваща диета на организма от токсините.Една част от нас знаят,че голямо натрупване на токсини има именно в мастната и съединителната тъкан също при неработещи и слабоработещи мускули.Най-лесно и бързо се постига с лечебният глад,но аз не искам да стигам до крайности и ще заложа на определени зеленчуци,ленено семе и пчелен прашец.Това,което ме обърква е,че попаднах на статия в която се описва лечебните свойства на морската вода при подобни проблеми като моите и успоредно с това от опит знам,че продължителното боравене с вода плюс огромната влага,която е при мен оказва отрицателно влияние върху ръцете ми.Това ме обърква малко.На този етап престоят ми в морето е 20 минути.Със скенара третирам мястото 2 пъти с интервал,а преди лягане ги мажа с обезболяващ гел.За сега имам тъпи и постоянни болки като се надявам до 10 дена да имам подобрение.Определено ще пиша как вървят експериментите ми.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 авг 2012 19:44

Внимателно с гладуването, да не е прекалено ... Все пак организмът трябва да работи с нещо.

Сидито

Мнение от Сидито » 11 авг 2012 16:38

В никакъв случай не мога да си позволя гладуване и то по време на летният сезон.Поради високите температури,ако гладувам то автоматично си осигурявам световъртеж и ниско кръвно налягане.А и не съм превърженик на гладуването.Просто намалявам ккал. за деня.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 авг 2012 18:12

Така е, да.

thisisabsurd

Мнение от thisisabsurd » 10 окт 2012 11:49

Здравейте, от снощи ми изтръпва цялата дясна ръка, нещо средно между преумора и обездвижване е като усещане, с болки в мускулите,а иначе си е движа Възможно ли е от носене на тежък лаптоп през дясното рамо за няколко часа, комбинирано с настинка. Понеже скоро започнах лекции и не бях писала известно време на ръка, възможно ли е да е от това? Въпроса е, че натоварването с писане беше преди няколко дни, може ли да се прояви като ефект чак сега? Имам проблем и с нервите на лицето, и се притеснявам, че сега и това .. страх ме е , че ще ми попречи на следването .. омръзнало ми е да ходя по лекари, моля кажете ако някой е имал такъв проблем..

babby

Мнение от babby » 02 ное 2012 00:05

Здравейте,

От 10 дни имам проблем с лявата ръка, който започва много сериозно да ме притеснява. Става дума за изтръване на кутрето, безименния пръст и половината длан.
Това изтръпване е през целия ден и се появи една сутрин, т.е. събудих се с него. Първоначално реших, че при спане съм притиснала някой нерв. Пих невробекс, но без резултат. Като цяло не усещам голяма болка, но самото изтръпване е некомфортно. Имам чувството, че пръстите са леко подути, защото трудно ги свивам и определено усещам ръката по-слаба. На лявото рамо преди 5 г. ми направиха артроскопия, защото имах калцификат и при влошаване на времето винаги има дискомфорт, но никога не съм получавала такива симптоми. Ходих на боуен треапия, но ефект нямаше. Предполагам, че той настъпва по-късно, след няколко процедури. Проблема е, че тази терапия се прави през седмица и не трябва да се комбинира с друго лечение. Поне така ми обясни кинезитерапевта. Не знам само дали нещата няма да се влошат, докато чакам да минат тези седмици.
Молбата ми е, да ме ориентирате каква е причината според Вас за това и ако е възможно да ме насочите към специалист!!

Много, много благодаря!!!!

sidnikam

Мнение от sidnikam » 24 фев 2013 20:50

Здравейте д-р Цончев.Не съм ви забравила и именно за това отново влезнах в сайта.Пиша ви до къде стигнах с моите експерименти.Ще започна първо с морските бани.Стоях около 30 минути в морето с интервал от час на пясъка и отново 30 мин.в морето.Тоест всеки ден по 2 пъти,по 30 минути престой в морето.Стана по-зле.Болките започнаха да се възвръщат.Нямам обяснение.Вероятно не ми е подействало добре или е било реакция към добро.Във всеки случай след седмица опити просто спрях.Що се отнася до диетата не я направих.Сведох нещата към ккал.до 1200 на ден с присъствието на зеленчуци и телешко.Нещото което определно ми помогна е скенар,но до някъде.Просто с уреда лекувах само болка там където я имаше без да имам физическата възможност да проведа терапия и по гърба.Вярвам,че ме разбирате.Не винаги там където е болката означава,че источника на заболяването е там.Остава ми търпението един ден да се прибера в Пловдив и се оставя на нашите медици които работят с уреда.Пълзяла съм на 4 крака и са ме вдигали.Така,че за 2 ръце няма да ме оставят на пътя.Желая ви успех.

Отговори

Върни се в “Болката”