Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Средствата ще дойдат от ОП "Регионално развитие"
Взаимоотношенията в работата също влияят на продължителността ...
Стомашно-чревният тракт и мозъка са в силна връзка
реклама

болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Мнениеот diana_kzl » 09 Ное 2008 14:37

От няколко месеца имам силни болки в ръцете през нощта. Сутрин не мога да си свия пръстите, стоят като подути. Постоянно са ми изтръпнали средният и безименният пръст на дясната ръка. понякога ме боли и дланта на дясната ръка. Причината е, че постоянно ги натоварвам и не мога да си позволя никаква почивка. Какво лечение може да се приложи? Пих диклак, афламил, мазах се с волтарол и профениг, но няма резултат. Работя в чужбина и не мога да си позволя нито почивка, нито посещение при лекар. Има ли вероятност болката да стане хронична? Ако някой може да помогне, моля да отговори.
diana_kzl

Re: болки в ръцете, изтръпване на пръстите

Мнениеот Д-р Стайкова » 09 Ное 2008 23:00

Каква ви е професията? На колко сте години? Колко сте висока и колко тежите?
Д-р Стайкова

Мнениеот diana_kzl » 10 Ное 2008 13:18

Благодаря за вниманието. От 4 месеца чистя къщи и върша всичко, свързано с домакинската работа. Често гладя или чистя с прахосмукачка по няколко часа без почивка. В България бях учителка. На 43, 165см, 55 кг.
diana_kzl

Мнениеот Д-р Стайкова » 11 Ное 2008 20:51

Притеснявам се, че покрай тежкия физически труд сте си претоварили китките. Това може да доведе до един куп проблеми. Например изтръпването и нощните болки на средния пръст вероятно се дължат на т.н. синдром на карпалния тунел, т.е. каналът, през който се промушва медианният нерв на китката е тесен и причинява компресия на нерва, оттам изтръпването. Лечението е а) да се пробва почивка и б) операция за разширяване на канала. Има и лекарства, които могат да помогнат, но те не премахват проблема. Изследва се при невролог/неврофизиолог. Ако стане хронично, освен изтръпването може да се получи и слабост на някои мускули.
Допълнително трудът, който вършите, може да причини възпаление на сухожилията около китката, отделно може да натовари ставите.
Не ви го казвам да ви плаша, но ми се струва, че без почивка на китките няма да се размине. Даже с почивка ще отнеме много време да минат всички болки.
Моят съвет е : Ако имате възможност- потърсете друг вид работа, например гледане на деца. Ако имате възможност да се прегледате в БГ при следващото идване, ще е добре.
Д-р Стайкова

Мнениеот diana_kzl » 11 Ное 2008 22:22

Благодаря за отделеното време и внимание. Аз също смятах, че нещата не са за подценяване, но за съжаление може би по Коледа ще имам почивка. Още веднъж благодаря.
diana_kzl

Мнениеот ulia777 » 15 Фев 2009 14:04

Здравейте, баща ми се оплаква постоянно от изтръпване в дясна ръка ( В областта на пръстите).Това много ме плаши и не знам как да му помогна . Лекарите ,казват преумора, но според мен ако е преумора все някога трябва да отшуми болката и изтръпването!
ulia777

Мнениеот paky » 25 Сеп 2009 15:33

Здравейте,
От известно време и аз имам същия проблем с ръцете. Нощно време ми изтръпват и ме болят. Събуждам се от болка. Сутрин не мога да си свия пристите на ръцете. През деня продължават да стоят надути. Работя в седнало положение с компютър. Обиколих много доктори (невролог, хирург, травматолог, ендокринолог, ревматолог) и за сега май последната диагноза е че имам шипове и болките са в следствие на тях. Сутрин пия по една шепа лекарства - Глюкофаж(3х1000), Афламил, Хиалур, Л-тироксин, но нищо не ми помага. Глюкофажа го пия защото имам свръхпроизводство на инсулин в организма и проблеми с теглото. Все си мисля обаче че пропускаме нещо...
paky

Мнениеот zori_iv » 20 Дек 2010 13:44

Здравейте,имам приятел който нощем има болки в ръцете,подуване и изтръпване наподобяващо бодене на иглички,дори и не може да спи от болка.През деня този проблем изчезва.Работат му е свързана с тежък физечески труд,влага и студ.Ако може да ми дадете съвет,ще ви бъда много благодарна!!!
zori_iv

Мнениеот reno2001 » 11 Май 2011 06:58

Здравейте, на 04. 04. 2011 г. ме оперираха от "щракащ пръст". Всичко стана вследствие на голяма преумора на пръстите на ръцете ми. Проблема е в това, че не мога да изправям и свивам трети пръста на дясната си ръка във втора фаланга, където е и болката. След раздвижване започва да се изправя и свива, но с болка. След 10-15 мин. покой пръста отново е присвит, подут и болезнен. Правя рехабилитация-магнит, интерферема и ултразвук, но не виждам подобрение. Лекуващия лекар ми каза, че имам артрит. Моля за съвет!
reno2001

Мнениеот Mimcho » 08 Окт 2011 19:04

Здравейте, от доста години страдам от проблеми с ръцете и ми откриха СИНДРОМ НА РЕЙНО.За болестта не се знае много от личните лекари затова си искайте талони за съдов хирург и ангиолог.
Аз бях стигнала до третия стадии на болестта и в Военна болница ми направиха две операции и от
тогава сам доста по добре.

Какво представлява болестта на Рейно?
Заболяването представлява смущения в кръвоносната система, при които кръвоносните съдове стават свръхчувствителни към студа и се свиват, като не доставят необходимото количество кръв в пръстите на крайниците. Нарушава се регулацията на кръвоснабдяването в крайните части на ръцете, което води до продължителен спазъм на малките артериални съдове /артериоли/ на дланите и пръстите на ръцете. Засегнатите части побеляват. Често се наблюдават бодежи и изтръпвания.
Болестта засяга предимно жените, най-често във възраст между 18-34 години.

Какви са симптомите при болест на Рейно?
Има няколко стадия на протичане на заболяването.
През първия стадий болните се оплакват от изтръпване, студенина и мравучкане на пръстите. Пръстите са бледи, студени, с намалена чувствителност и болка - спонтанна и при допир. Обикновено се засягат симетрични пръсти на двете ръце. Отначало признаците на болестта са краткотрайни - за няколко минути преминават. По-късно те стават по-продължителни и траят с часове. Палците почти никога не са засегнати.
През втория стадий настъпват атрофични промени по кожата и ноктите. Болките зачестяват и стават по-продължителни.
През третия стадий кръвооросяването на пръстите е съвсем оскъдно, кожата и ноктите по тях са силно атрофични, след нараняване раничките почти не зарастват. Пръстите са безчувствени, студени, бледо-синкави и изглеждат като мумифицирани.

Какви са причините за заболяването?
Съществени предразполагащи фактори за възникването на болестта на Рейно са: физическо и психическо-нервно напрежение, продължително излагане на студ и влага, нарушения в обмяната на веществата, климактериум.

Каква е прогнозата?
Прогнозата е сериозна, особено при наличие на по-продължителни и тежки спастични съдови пристъпи, които рязко влошават кръвооросяването на пръстите.

Какви мерки може да вземете у дома?
Непременно трябва да потърсите лекарска помощ. Лечението е консервативно. Прилагат се съдоразширяващи медикаменти, хормони, витамини, калолечение, физикални и закалителни процедури, балнео и климатолечение.
Важно е да отстраните рисковите фактори, като влага и студ, инфекциозни огнища. Спрете тютюнопушенето и злоупотребата с алкохол.

Как можем да се предпазим?
1. Обличайте се топло.
2. Носете естествени материи, които попиват потта.
3. Плетените ръкавици с един пръст са най-подходящи.
4. Не пушете – никотинът свива кръвоносните съдове.
Хранене
1. Желязо – съдържа се в червеното и птиче месо, в листните зеленчуци.
2. Не пийте чай по време, след и непосредствено преди ядене – пречи за абсорбирането на желязото
3. Избягвайте кафето – свива кръвоносните съдове
Упражнения
- препоръчват се всички аеробни упражнения
- бягане, колоездене, плуване, скачане
Размахване на ръце в кръг като че хвърляте топка над рамо – по 20 размаха с всяка ръка. След това с протегнати ръце 20 по-малки кръга – сутрин и вечер.
Mimcho

Мнениеот princesa » 07 Дек 2011 09:32

И аз имам подобен проблем.От една семица са ми изтръпнали кутрето, безименния пръст и половината от дланта на лявата ръка.Имам чувствителност, движа ги, но боцкането не престава, нито денем нито нощем и се чувствам малко безсилна когато хващам предмети с тези пръсти.Мислех си че ще мине за 1-2 дни, но...Опитах с масажи на пръстите, но не помага.А работя на компютър и искам нещата да се оправят.Напоследък преживях голям стрес и напрежение, надявам се да се дължи на това.Не съм ходила на лекар, не сам от тези дето се предават лесно, но започнах много да се притеснявам, че не минава с времето.Моля дайте съвет какво да направя.
princesa

Мнениеот monipireli » 10 Фев 2012 01:54

Здравейте!

От около година и половина при движение на рамото ми изтръпват пръстите.Сега вече започна да ме боли цялата лява ръка.Мислех че е от студеното време през зимата,но изтръпването продължава и през лятото.Работата и не е тежка за да претоварвам ръката.Ходих на лекар,тя ми предписа "ARCOXIA"120mg,това е само за болката и е за 7 дни а после..,ами изтръпването на пръстите и дланта....
Ще ви бъда благодарна ако някой може да ми даде съвет какво да правя.
monipireli

Мнениеот jerrymaguire » 10 Фев 2012 10:29

http://www.puls.bg/health/hot-news/news_9429.html
Ето малко инфо за синдрома на Рейно.
Другият вариант за който се сещам е Ангионевросис ( Ангионевроза).
Който има подобни симптоми, като тези на синдрома на Рейно, за сега единственото място където знам, че правят тест е ВМА - съдов кабинет. Поискайте си направление от личен лекар за преглед, просто не изключвайте всички варианти!
Успех!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот heartbreak » 23 Фев 2012 16:49

Здравейте. Преди няколко часа се подхлъзнах и паднах на лед в следствие си ударих малкия пръст на ръката има малка външна рана, бях го счупила преди няколко години средната фаланга. Отидох на снимка обаче "уж" няма нищо и всичко е нормално. Но минаха няколко часа и ръката ми изтръпва цялата не си я усещам и е посиняла, става въпрос за най-предната фаланга която много трудно се чупи и все пак пръста ми е изкривен на ляво с нокътя...?
heartbreak

Мнениеот jerrymaguire » 23 Фев 2012 21:41

Посетете пак този път друг специалист, покажете му снимката и резултата от падането. Явно нещо не е наред!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Следваща

Назад към Болката