ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Болка в плешките и врата

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

ivanjelev15

Болка в плешките и врата

Мнение от ivanjelev15 » 25 юли 2017 14:15

Здравейте на 16 години съм и имам странна болка в дясната плешка и нощем доста ме наболява та чак си слагам дясната рака под възглавницата и спя на нея за да не ме наболява.
Другата болка която е когато си наведа главата надолу ме наболява същото място отзад до плешката.Не знам от какво е и мисля,че не е много нормално тъй като не се напрягам или нещо такова.Пуших цигари 1 година,но нещо от сорта на 2-3 на седмица максимално.
Не пия или нещо подобно...ще се радвам да ми дадете насоки!

д-р Цончев

Re: Болка в плешките и врата

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 20:33

Най-вероятно болката е с мускулен произход и ще премине спонтанно за няколко дни.

ivanjelev15

Мнение от ivanjelev15 » 26 юли 2017 10:36

От месец съм така... :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 19:55

Понякога подобни оплаквания са свързани с растежа. Личният лекар видял ли ви е?

DianaG

Мнение от DianaG » 07 ное 2017 20:40

Здравейте,
Пиша с надеждата д-р Цончев да ми даде съвет към какъв лекар да се насоча. Месец януари се появиха болки и сковаване на мускулите на гърба, раменете, врата и ръцете до лактите. Имах главоболие, чувствах се напълно изцедена, нямах сили и тонус за нищо.Някои дни ме болеше много силно, някой дни по-малко, но не зная от какво се влияеше болката. Пробвах със затопляне, но стана още по-лошо от топлината.Невролога ми каза, че имам радикулит и ми назначи 10 дни инжекции Алмирал+ Аналгин, а след това и 10 дни алгоксиб. От лечението нямаше никакъв резултат. Продължих си на сама глава с обезболяващи и болката отшумя чак през пролетта , около месец Май, когато се затопли времето. Лятото се чувствах перфектно и нищо не ме болеше. С настъпването на есента, отново започна това сковаване, отмаляване и болки и изпадам в ужас, че ми предстоят дълги месеци, изпълнени с болки. Много четох и за фибромиалгията и не зная какво да предприема.
Моля Ви, д-р Цончев, посъветвайте ме къде да търся причината и на какъв лекар да отида - невролог, ревматолог, ортопед или може би на психиатър?
Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2017 21:43

Не е фибромиалгия. Ако много се засилят болките пак трябва да ви види невролог, но във вашия случай подозирам че най-удачно ще е да се направи малко физиотерапия или балнеопроцедури с масаж.

DianaG

Мнение от DianaG » 07 ное 2017 23:26

Много Ви благодаря за светкавичния отговор, д-р Цончев!

Бъдете жив и здрав!!! :)

Отговори

Върни се в “Болката”