ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Болка около пъпа, дясно подребрие и областа на апендикса

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

sickening_art

Болка около пъпа, дясно подребрие и областа на апендикса

Мнение от sickening_art » 27 фев 2017 11:14

Здравейте! Имам следния проблем - преди около 2 месеца се появи болка в дясното подребрие, която мога да определя като мускулна (нещо средно между схващане и болка). Ту се появяваше, ту изчезваше. Случваше се да ме боли и в дясно от пъпа, като усещането беше сходно, а имаше и моменти, когато болката се преместваше в областа на апендикса, при ходене до тоалетна. Посетих гастроентеролог, след преглед на ехограф всички органи бяха наред. Направих ПКК + общ билирубин, креатинин, урея, амилаза, ASAT, ALAT, GGT и С-реактивен протеин, като всичко е в норма. Изследването на урина е перфектно, единствено в сеимента се откриват 5-6 левкоцита и 2-3 еритроцита на поле, като се има на предвид,юе правих изследването ден преди цикъл. Гастроентеролога каза, че за него съм здрава и има съмнения за някаква неврологична болка. Посетих и гинеколог, като след преглед, вътрешен ехограф и цитонамазка всичко е наред. Имах и преглед при хирург, който каза, че не съм за при него и смята, че става въпрос за някакъв колит. Отделно правих доплер, след насока от ЛЛ, защото пулсацията в областа на коремната аорта е силна, за да се окаже аневризъм - всичко и там е наред, просто съм прекалено слаба. В момента не знам към кого да се обърна - спазвам диета, като съм изключила всичко, което може да дразни корема - бобови храни, люспи, пържено, тлъсто и тн. Пия чай от жълт кантарион, не употребявам алкохол. Пих 2х10 дена пробиотик и също толкова ензими. Болката отново се появява и изчезва без обяснение за мен. Понякога я усещам като опъване, което идва от към кръста, а и работата ми е свързана с много неудобни пози и изгърбване. В същото време започна да ме боли и десния крак, като понякога болката стига чак до под коляното. Не знам къде да се насоча - да направя гастро и колоноскопия или да ида на невролог? Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Болка около пъпа, дясно подребрие и областа на апендикса

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2017 17:45

Да ви види невролог на първо време....

Отговори

Върни се в “Болката”