ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Болка между краката

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

Ludnik

Болка между краката

Мнение от Ludnik » 10 фев 2017 21:09

Здравейте, казвам се Виктор и съм на 30 години. През месец Октомври полагах тежък физически труд (правих си външна изолация на къщата), катерене по скелета, вдигане на тежко, спане на наудобно и твърдо място. По време на работа получих тъпа болка между краката в областта на пениса и също така и междиницата. От време на време се премества към вътрешната страна на десния крак. Боли и пениса, лошо качество на секса. Посетих уролог, няма бактерии в урина и сперма,отрицателен PSA, бъбреци и простата без забележки, заключи неустановен небактериален простатит. Изписа ми Профенид супозитори и 10 дена физиотерапия. Никакъв резултат след терапията. После при невролог, със същите оплаквания,имам отпреди диск. херния на ниво Л4-л5, предписа ми афламил и милгама н. Пих лекарствата 7 дни, чуствах се добре, обаче след като ги спрях пак същото.Досега не мога да се излекувам, болката не е хронична, обаче като се появи в много дискомфортно. Дайте съвет, мисля да посетя спортен доктор.

д-р Цончев

Re: Болка между краката

Мнение от д-р Цончев » 13 фев 2017 22:08

Когато получихте тази болка имаше ли преди това някаква травма, по типа на усилен разкрач например, или падане с удар между краката?

Ludnik

Мнение от Ludnik » 18 фев 2017 16:43

д-р Цончев написа:Когато получихте тази болка имаше ли преди това някаква травма, по типа на усилен разкрач например, или падане с удар между краката?
Здравейте. Травма преди това не е имало и не съм падал. Но съм се катерел по скелета,вдигал съм тежко, спал съм на твърдо и съм се напъвал много в продължение на 40 дни.
П. С. Пак се възвърнаха болките и още не мога да разбера кога се появяват. При клякане или при разкрачване, от студено ли?

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 18 фев 2017 21:25

Здравейте!

Добре е отново да направите консултация с невролог. По негова преценка може да се назначи невроизобразяване - скенер или ЯМР, за да се види какво е състоянието на дисковата херния и дали тя е отговорна за настоящите Ви оплаквания

Ludnik

Мнение от Ludnik » 19 фев 2017 22:34

д-р Георгиева написа:Здравейте!

Добре е отново да направите консултация с невролог. По негова преценка може да се назначи невроизобразяване - скенер или ЯМР, за да се види какво е състоянието на дисковата херния и дали тя е отговорна за настоящите Ви оплаквания
Ходих на невролог, който смело ми заяви че такъв вид неврологична болка в ингвиналната област на слабините не може да бъде установена, Защооо е много богата на нерви и нервни окончания . Може или не може?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2017 21:38

Според мен най-вероятно се касае за мускулно прерастежение. Постепенно би трябвало да премине, ако си дадете покой за известновреме.

Ludnik

Мнение от Ludnik » 22 фев 2017 19:22

Здравейте, болката се установи при вътрешната страна на десния крак и пак между краката. Др.Цончев, освен почивка друго като лечение какво ще препоръчате? Може ли да се установи чрез напипване, ехограф или снимка? Благодаря предварително !!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2017 21:41

Използвайте гелове с диклак против болката. Ако при опипване на мястото няма нещо нередно, марко е вероятно някакви образни методи на изследване да дадат някакъв резултат. Добре е ортопед също да погледне, евентуално ако се реши да се направи снимка на мястото.

Ludnik

Мнение от Ludnik » 27 фев 2017 19:05

Здравейте, след доста време отделено на четене и консултации достигнах до този извод: футболна болест, преразтежение на адуктори http://sport.framar.bg/%D1%84%D1%83%D1% ... 0%BA%D1%81

Ще ходя при травматолог-ортопед за преглед и дано да се окаже това :)
ПС: Може ли да се диагностицира?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2017 17:43

Принципно да.

Ludnik

Мнение от Ludnik » 03 юли 2017 10:11

Здравейте, подобрение няма за момента, направих си скенер и се установи, че не е неврологичен произхода на болката. След консултация със спортен доктор се доказа, че е футболна болест (не съм ходил на ЯМР за 100% сигурност). Изписаха ми рефригеранс, дийп релийф плюс би профенид.Също така направих нагревки, обаче болката остава. Някои лекувал ли се е от това чудо ?

Отговори

Върни се в “Болката”