ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Продължителна болка в сгъвката на левия крак

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

bd33

Продължителна болка в сгъвката на левия крак

Мнение от bd33 » 18 яну 2017 15:43

На 42 години съм ,около 50 кг,жена -имам болка в сгъвката на левия крак от началото на август.
Мислех ,че ще мине сама ,но не стана така и преди 3 дни направих няколко серии упражнения за разтягане на ставата .Успокои ме ,вечерта не ме боля ,но на другата сутрин болката беше много по-силна от преди и започна да боли и над средата на таза .Личната ми лекарка се съмняваше за коксатроза ,на ренгеновата снимка заключението беше

''Умерено стеснени проксимално латерално тазо-бедрени стави ,без други патологични промени''
Сега ми прпоръчва ЯМР за да се види дали не е некроза ,която не се вижда на снимката .
Дайте съвет,дали да не пробвам и при друг специалист ,невролог или ...??

д-р Цончев

Re: Продължителна болка в сгъвката на левия крак

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2017 19:27

Подуване или зачервяване има ли, увеличава ли се при движение болката?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2017 19:27

За коя точно сгъвка на крака става въпрос?

bd33

Мнение от bd33 » 20 яну 2017 00:03

Мисля ,че на тази сгъвка казват ингвинална .Там където по принцип има болка при коксатроза или скъсан ,възпален или разтегнат илиопсоас,между бедрото и торса . Нямам зачервяване или подуване ,при ходене ,ако съм на токчета особено болката се усилва .След като ме заболя през август имаше периоди от по 5-10 дни когато не ме болеше,но при опит да движа левият си крак навън или навътре винаги много боли.Когато за рентгеновата снимка трябваше да събера пръстите на двата крака ,а петите да са навън ,болката беше страшно силна -нетърпима !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 яну 2017 19:55

Някакво подуване в ингвиналната гънка има ли, с размер на орех приблизително?

bd33

Мнение от bd33 » 20 яну 2017 20:12

Не ,няма подуване !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2017 21:25

В такъв случай има вероятност болката да е със ставен произхход- Едно ЯМР би било полезно. Но като за началоможе да пробвате да ходите с по-ниски обувки и да си вземете ортопедични стелки.

bd33

Мнение от bd33 » 01 фев 2017 23:02

Благодаря за съвета,ходих на ортопед предписа ми Мобилор 2 по 2 на ден и мидокалм 3 по 1 на ден.
Каза ,че няма поражения по ставата според снимката , имам два шипа на едно и също място, от двете страни по един и най-вероятно хрущяла е започнал да изтънява и за това ме боли ,а не изключи и нещо неврологично да се е комбинирало с изтънелия хрущял и да боли.
Ходих и при един физиотерапевт ,който пък ми каза да пия Аркоксия .
Въпросите ми са мога ли да комбинирам Аркоксия с предписаните ми лекарства от ортопеда и има ли смисъл и какви точно ортопедични стелки трябва да нося според вас .Чета че има стелки за плоскостъпие ,стелки които са само на петата и разни други модели и не мога да разбера точно кои са подходящи за мен .благодаря предварително !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 фев 2017 20:08

В добрите места където правят такива стелки обикновено могат да преценят и точно от какво имате нужда или да ви препратят при необходимия специалист който да каже.

bd33

Мнение от bd33 » 03 апр 2017 01:31

Не помогна нищо за моите болки в крака и в крайна сметка една възрастна лекарка -ортопед,може би 3-4 мнение което исках ,ми каза че имам дисторзио на таза 1.5 см .При масажа ,който ми направи издърпа рязко крака ми напред и от тогава болката в сгъвката почти изчезна ,и не ме притеснява вече ,но за съжаление тази болка,която е в горната част на таза ,винаги се появява след едночасово натоварване ,изчезва след час почивка и пак така до следващото натоварване .Заедно с болката се активира и един лек оток който имам на границата между таза и кръста втвърдява се и боли след натоварване около час .Четох че с мануална терапия се изправял таза,Д-р Цончев можете ли да ми препоръчате терапевт ,който може да направи тази манипулация.Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 апр 2017 20:36

Д-р Георгиев, физиотерапията на Ал. болница, ако не се е пенсионирал вече...

bd33

Мнение от bd33 » 04 юли 2017 23:16

След различни мнения и диагнози след рентген и скенер,се оказа бомбирал диск и няколко пролапса на други дискове.Натоварване от 20 мин разходка или просто изправен стоеж и болката се появява и ден два боли ,когато почивам няма никаква болка .Проблема е, че утре пак започвам работа и ми трябва нещо което да ме държи изправена 2-3 часа .Дипрофос и милгама не помага ,помогнаха ми единствено две системи с дексаметазон плюс две инжекции профинид които ми биха на 20-21 април и до 30 май нямах проблеми ! Въпроса ми е мога ли утре ,два месеца и половина след,като ми поставиха системите дексометазон,да си сложа още две или три системи дексометазон плюс профинид ,за да мога да издържа евентуално месец месец и половина работа? Трябва да пътувам рано 4-5 часа сутринта и няма да мога да отида до личния лекар за това питам вас д-р Цончев .Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2017 07:26

Можете, не е проблем, но това трябва да го види неврохирург и ако се прецени - да се оперира

Отговори

Върни се в “Болката”