ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Болка около стернума (гръдната кост)

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

sischo0

Болка около стернума (гръдната кост)

Мнение от sischo0 » 28 окт 2016 23:44

Здравейте, от около две седмици имам болка в областа на стернума, не е постоянна, но се появява при различни движения на тялото най-често при пълно навеждане на главата към гърдите и при натиск на определена точка, която се локализира в горната третина на стернума.. Съответно, колкото повече навеждам глава към гърдите или натискам върху тази точка, толкова повече ме боли.. Болката се появява също и при дълбоко издишване, такова издишване до което накрая си стягаш леко гръдните мускули... През първата седмица болката се появяваше, когато си изведа главата назад и я завъртя на дясната страна, но сега не се провокира от това движение. Мисля, че болката е с неврогенен или мускулен характер, но все пак искам да чуя още мнения ако някой е имал подобен проблем. Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Болка около стернума (гръдната кост)

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 19:52

Според описанието вероятно е точно така.

sischo0

Мнение от sischo0 » 01 ное 2016 12:03

А някакви препоръки, какво да приемам и да се ограничавам ли от движения, рязтягания? Защото това вече продължава няколко седмици. В момента правя леки масажчета в областа и приемам витамини Б комплекс. Отделно до колко време да очаквам да отмине?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 ное 2016 20:25

Ако се засили болката можете да вземете нещо обезболяващо, но няма как да се каже за колко време ще премине...

sischo0

Мнение от sischo0 » 03 ное 2016 21:03

Благодаря отново за отговора! Аз искам да изключа всякакви опасни заболявания за да може да ми се отпусне психиката. От там нататък, няма значение колко време е нужно да се възстановя. Относно за болките, както вече споменах се провокират от определени движения, но са поносими и не мисля че ще прибягна към обезболяващи.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 ное 2016 21:42

Спокойно, няма повод да се мисли за страшни болести.

sischo0

Мнение от sischo0 » 03 ное 2016 22:11

Още веднъж ви благодаря д-р Цончев :)

sischo0

Мнение от sischo0 » 12 дек 2016 23:36

Здравейте отново, вече повече от два месеца минават, а тази болка не изчезва... Пих диклак 150 в продължение на седмица и болката беше напълно изчезнала, бях забравил за нея, но два дни след спирането на диклака болката отново се появи.. Личния лекар ми каза в такъв случай да продължа лечението с диклак поне още една седмица.. Почнах да се притеснявам :( днес поднових приема на диклак и болката отново я няма.. Отново нека споделя болката се появява само при движения.. Забелязах и че при дълго стоене в една поза или след ставане от сън мястото около гръдната кост е като схванато и боли.. понякога като се протегна се усеща леко изпукване..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2016 20:46

Рентген на гръдния кош правена ли е?

sischo0

Мнение от sischo0 » 13 дек 2016 20:48

Не, извън БГ съм... След нова година се прибирам и ще посетя лекаря.. Но според него няма връзка с белия дроб или сърце.. Повлиява се от Диклака, но времето е доста вече.. :(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2016 20:51

Възможно е да е нещо по типа на артрит на стерноклавикуларната става, което е сравнително безобидно, но досадно... На снимка има вероятност да се види. Снимка на гръбнака също би помогнала да се изяснят нещата ако се приеме, че болката е по типа на неврита, в резултат на ошипявания например, или стеснени дискови пространства...

sischo0

Мнение от sischo0 » 13 дек 2016 21:00

Не е в областта на стерноклавикуларната става, а може би на реброто под нея.. на равнището на изпъкналата ачаст на стернума..Аз искам да изключа всякакви опасни заболявания.. Защото психически много се тваря.. Преди тренирах редовно и при упражнения за гърди понякога усещах подобна болка.. Сега поднових диклака и отново болките изчезнаха.. Надявам се след 10 дни като спра да го пия да изчезнат болките.. Надявам се също и да не е нещо сериозно..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2016 21:55

Не е, вероятно е от претоварване...

sischo0

Мнение от sischo0 » 16 дек 2016 03:29

Възможно ли е толкова дълъг период да ме боли? Също забравих да спомена, че понякога при палпация на точно определена точка исещам болката.. И съотвтно колкото повече натискам на мястото, толкова повече боли.. Локализира се между 2-то ребро и гръдната кост, горе-долу е в тази област и машко над анатомичната изпъкналост на гръдната кост..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 дек 2016 21:47

Точно там се очаква да е болката и да сезасилва при натиск. Принципно бавно минава, ако е в резултат на травма, ако става въпрос за артрит - още повече....

Отговори

Върни се в “Болката”