ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Болка в гърба, гърдите и плешките

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

NETI88

Болка в гърба, гърдите и плешките

Мнение от NETI88 » 20 окт 2016 08:32

Здравейте.
На 28 години съм и от снощи се чувствам адски неприятно заради тези болки, най-вече
когато съм в легнало положение или като си поема по-дълбоко въздух. Чувствам парене и болка и дискомфорт все едно имам
пирони в гърба си. Заради тези симптоми непрекъснато се въртях и почти не съм спала. Болката
понякога се мести или отшумява за малко, най-вече след употребата на масажор.
От зор пих един Парацетамакс, защото преди това ме и тресеше и ми беше студено. Пих го и него на риск защото от около 3 дена имам и разтройство и почти никакъв апетит.
Това на вирус ли се дължи или е плексита, който ми казаха че имам миналата година? И възможно ли е от него и от нервите да имам дискомфорт в сърцето (правена ми е кардиограма преди около година) със сърцебиене и задух отшумяващи в повечето случай след прием на едно валерианче?

д-р Цончев

Re: Болка в гърба, гърдите и плешките

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 21:42

Съвсем възможно е една вироза да даде подобни оплаквания. А също така да се обострят и други налични проблеми от типа на периферни неврити.

Desislava99

Мнение от Desislava99 » 26 окт 2016 10:19

Здравейте !
Моля за съвет. От миналия месец имам болки в областта на сърцето.
Започна със 2 дни сърцебиене и паник атака, без болка. При преглед при кардиолог и направена кардиограма, се оказа че съм ОК с пулс 90, осмиваха ми деанксит. След няколко дни започна болката около сърцето и по скоро навътре, без ускоряване на пулса, без задух и без промяна на болката при натоварване. Болката се появява предимно вечерно време и през деня в покой. Направих снимка на бял дроб и сърце и тя е ОК, направени и 2 хормона във връзка с щитовидна жлеза и там ок. След 10 дни болка 5 без болка и отново 15 дни болка личния лекър ми изписа 10 дни нимезил -днес 10ти ден и болката си е същата, без промяна ако не съм изпила прахчето, НЕ Е СИЛНА И ПОСТОЯННА ТУ ИЗЧЕЗВА ТУ СЕ ПОЯВЯВА, НО МЕ ПРИТЕСНЯВА, моля кажете към какъв лекър да се насоча, а и също така ме боли и гърба между плешката когато има болка в сърцето.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 окт 2016 21:59

Най-вероятно болката е по типа на невралгията, особено щом се повлиява от нимезил. На каква възраст сте?

Desislava99

Мнение от Desislava99 » 31 окт 2016 15:45

Да по- тъпа е на 33 години съм.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 19:51

Не е сърдечна тази болка. Ако не премине спонтанно е добре да ви види невролог.

Desislava99

Мнение от Desislava99 » 31 окт 2016 22:54

Благодаря Ви !

Justcrazy87

Мнение от Justcrazy87 » 24 юли 2017 21:53

Здравейте, на 30 години съм и имам болка в областа на сърцето, болката е тъпа и много продължителна, боли ме сигурно от около 3 години със спирания по някога, болката се мести около сърцето, забелязвам че като съм изнервен на другия ден почва да ме боли и боли около седмица, приемам сероксат защото ми се върти главата и така и не се разбра от какво е, пуша от 9 години по около кутия на ден, ходил съм на кардиолог около 5 пъти - винаги ми казват че всичко е ОК. Понякога вечер имам кръвно най-високо до 140-90, също забелязвам че съм доста плашлив на здравословна тема и това ми влияе. В момента ме боли от около 10 дни, като някой дни спира, понякога малко по силно и по слабо, също така се мести, пия валериан по 1 не помага, също съм пил симпатил, преди помагаше сега не. Какво да правя и какво ми е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 20:34

Невролог консултиралли ви е?

Justcrazy87

Мнение от Justcrazy87 » 25 юли 2017 21:41

Да, няколко пъти през последните 5 години, даже съм правил тест за вестигуларния апарат, винаги казват че всичко е ок

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 22:10

Вероятно в такъв случай се касае за невралгична болка, тя често се провокира от натоварвания и стрес.

Justcrazy87

Мнение от Justcrazy87 » 01 авг 2017 17:23

Всъщност разбрах най-вероятно какво ми е, имам сърдечна невроза, тя се провокира от лек стрес или когато не се чусвам добре, също забелязвам когато прекарвам на компютъра повече от 2 часа в които съм съсредоточен започва да ми се върти главата, така че най-вероятно всичко е свързано с нервната система, въпроса ми е как да се подобря, хапчетата които пия просто замаскират симптомите, не ме оправят. Какво да направя според вас?

0bs0l3t3

Мнение от 0bs0l3t3 » 02 авг 2017 15:04

Здравейте. На 29 години съм.От вече стана година имам силни болки в гърдите (мусколите ме болят и понякога направя имам чувство, че се стягат), но като цяло, цялото тяло ме боли, горната част. Ръце, гръб, гърди, всякаш някой ми е скъсал всички мусколи... Лявата гърда в областа на зърното ме боли и понякога всякаш имам чусвтво, че ме гъделичка нещо от вътре. Ходих на лекар няколк пъти. Два пъти ми правиха кардиограма - всичко ОК (в растояните от месец и нещо една от друга). Прослушваха ми сърцето, кръвното и двата пъти напълно нормално. Даваха ми някакви хапчета с магнезии и още едни анти стероидни Алмирал 50мг (нещо такова) за мусколите. Промяна няма. Понякога болката е супер силна, наскоро направо не можех да си легна на лявата страна една вечер за около час такава болка. После сама осшумява.Самите бицепси ме болят, до преди няколко месеца и тренирах въпреки болката, и всякаш като се загрея с тренировка или дори топъл душ после за известно време всякаш нищо ми няма... Вече си мисля, че и от внушение има известно влияние. Все пак около година е така, постоянно си мисля, да не е сърцето и т.н. А докторката ми каза, че всичко е наред. Но ум - трудно се контрулира. Като ям по обилно ми става тежко и имам доста газове (от както почнаха болките). Преди това е нямало такова нещо. (Имам и паник атаки понякога - стреса е доста и като изляза все едно за момент времето спира от време на време, но като си поема въздух 2 3 пъти дълбоко и всичко се изчиства). Та някакви съвети? Как да се отърва от този проблем, вече психически се чувствам изморен... А и кръвни тестове си правих преди време (болката беше налична) бяха напълно нормални. Дано някой да даде полезен съвет, особенно ако е имал подобни проблеми.

Благодаря предварително. :)

Justcrazy87

Мнение от Justcrazy87 » 03 авг 2017 16:10

Здравей, имаш сърдечна невроза най-вероятно, опитай се да не се стресираш и да не го мислиш, спортувай по-малко и яж предимно зеленчуци и плодове, не пий успокоително защото само замаскират, а не лекуват, можеш да си вземеш ксанакс и да пиеш по половинка когато се чусваш доста зле или напрегнато. Само трябва да мине в главата ти е

Отговори

Върни се в “Болката”