ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Пареща болка в ръката

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

husko

Пареща болка в ръката

Мнение от husko » 11 окт 2016 08:36

Здравейте имам следния проблем , имам пареща болка в ръката дясната не винаги но след раздвижване малко се пооправя. Вчера изспуснах чаша с вода, на какво може да се дължи, ходих при личния изписа ми диклак ли диклофенак може и да бъркам и някакава инжексия. Нямаше ефект към ортопед ли да се обърна моля за мнение!

д-р Цончев

Re: Пареща болка в ръката

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 20:28

Къде точно е болката?

desi929

Мнение от desi929 » 13 ное 2016 02:07

Здравейте, жена съм на 24 години. Всичко започна декември 2015г. Една вечер усетих тежест в лявото подребрие, на следващият ден на същото място имаше усещане за парене по кожата. След още два дена обхване целият гръден кош. Имах усещането за парене и иглички по кожата и не можех вече да търпя дрехите. Ходих при личната със съмнение за херпес зостер , тъй като племенницата ми беше болна от варицела по това време и имах контакт с нея. Личната каза че не е възможно,защото нямам обрив и ме отпрати. Така изкарах около месец и реших да отида на мануален терапевт и със три масажа за около седмица и половина се оправих. През следващите месеци от време на време имах леко парене в долната част на ребрата и под гърдите, но това беше за по два-три дена и отшумяваше.До преди три седмици бях добре, но после всичко започна от начало и посетих невролог , направих рентгенова снимка на прешлените в профил и като цяло от невролога и физиотерапевта чух четири различни диагнози : Бурсит ; Увреждане на брахиален плексус ;шипове и междуребрена невралгия , като първите три са без да е видяна рентгеновата снимка. Назначиха ми физиотерапия с ултразвук и след втората процедура паренето и болката намаляха ,но започнах да усещам как сами нерви треперят много интензивно. След физиотерапията миналата седмица отидох пак при мануалния терапевт и направих три сеанса и се чувствах много добре. В понеделник тази седмица се разболях с хрема и сополи и всичко започна пак отначало.Не са ми изписани никакви медикаменти.

На рентгеновата снимка пише :Начални спондилозни изменения ,с изострени ръбове и уплътнени дискови повърхности.

Моля Ви за помощ според Вас коя диагноза е и какво точно означава написаното на рентгеновата снимка ,защото съм много объркана.

С Уважение!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 ное 2016 20:58

Нищо и няма на рентгеновата снимка не се притеснявайте. Опишете по-подробно болката...

desi929

Мнение от desi929 » 16 ное 2016 21:12

Пареща болка която се разкарва по целия гръден кош. А след физиотерапията усещам нещо като мравучкане по врата,гърба и крака. Вече се замислям дали наистина преди една година не съм изкарала херпес зостер,защото имах контакт тогава със заразено дете. От какви усложнения да се притеснявам ако е това и не е лекувано?

desi929

Мнение от desi929 » 16 ное 2016 21:14

И как мога да разбера със сигурност дали е херпес зостер след толкова време и противовирусни препарати дали ще подействат.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 ное 2016 14:56

Няма някакви очакваеми усложнения, въпросът е да не рецидивира, но срещу това нищо особено не може да се направи...

Отговори

Върни се в “Болката”