ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Режещи болки в корема, които продължиха повече от час!

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

F1o5o9d

Режещи болки в корема, които продължиха повече от час!

Мнение от F1o5o9d » 04 окт 2016 19:58

Здравейте! Днес ми се случва за първи път....започна със силна болка в долната лява част на корема. Редуваше се болка със затишие и жестоко болезнено "поробождане" ( или разкъсване)....Продължи час, като болките станаха по-силни след 30-тата минута и продължиха много дълго. Едва търпях бяха толкова силни, че не можех да ходя, говоря и ме болеше при дишане. При всяйо малко завъртане или изправяне усещах страшни болки. Те се редуваха ту ме болеше по-леко, ту изведнъж все едно корема ми се разкъсваше :| . И това продължи час(час и нещо) и може би щеше да продължи още повече, но болката понамаля когато полежах 40 минутки. И за сега не ме боли, но ме е страх да не се повтори.
Моля ви кажете ми от какво може да е и опасно ли е щом болките продължиха повече от час? :?:

puls100

Re: Режещи болки в корема, които продължиха повече от час!

Мнение от puls100 » 05 окт 2016 21:19

Сигурно е било бъбречна криза. Пий повече течности, чайове.
Аз имах такова чудо, само че около 10 часа продължи :twisted: от тогава живея втори живот, нищо че е в пъти по-зле :mrgreen:
Ако повтори, отиди да ти направят едно ехо, ренген, да се види дали не върви нещо.. ако изобщо е б.к. де

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2016 18:55

Възможно е да е и чревна колика.

F1o5o9d

Мнение от F1o5o9d » 07 окт 2016 21:14

puls100 написа:Сигурно е било бъбречна криза. Пий повече течности, чайове.
Аз имах такова чудо, само че около 10 часа продължи :twisted: от тогава живея втори живот, нищо че е в пъти по-зле :mrgreen:
Ако повтори, отиди да ти направят едно ехо, ренген, да се види дали не върви нещо.. ако изобщо е б.к. де
Не мисля, че е бъбречна криза, защото болката беле по-скоро отпред, долу в корема.

puls100

Мнение от puls100 » 07 окт 2016 23:58

Първите часове ме болеше само отпред, много остро и режещо. След това започна и отзад в гърба и пак отпред и после от страни, въобще започна да се мести, но основната болка си беше ниско долу отпред или поне така я чувствах. До преди да дойде бърза помощ (не че свършиха нещо) нямах и идея, че това е бъбречна криза, все си мислех, че е нещо в корема.

puls100

Мнение от puls100 » 08 окт 2016 00:26

Принципно, обединяващото бъбречните кризи е Болката. Наистина може да се чувства навсякъде по корема, на гърба, от страни, но главното е - невероятната болка граничеща с търпимостта. След моят случай съм говорил с толкова много хора и при всичките е едно и също - "идеше ми да скоча през балкона"
Ако при теб просто си я чувствал като режеща, но реално не е била толкова силна, може действително да е и най-обикновена колика, въпреки че е продължила цял час. Но ако е била буквално нетърпима и толкова продължителна, аз лично не вярвам да е колика. Но не съм специалист за да кажа със сигурност.
За твое успокоение отиди на профилактичен преглед, защото нещо подобно никога не е нормално, а пък ако се окаже, че върви некое шибано паве по уретера, вярвай ми, че ще проклиняш вся и всьо, че не си отишъл на време на лекар :)

F1o5o9d

Мнение от F1o5o9d » 13 окт 2016 19:09

puls100 написа:Първите часове ме болеше само отпред, много остро и режещо. След това започна и отзад в гърба и пак отпред и после от страни, въобще започна да се мести, но основната болка си беше ниско долу отпред или поне така я чувствах. До преди да дойде бърза помощ (не че свършиха нещо) нямах и идея, че това е бъбречна криза, все си мислех, че е нещо в корема.
А повтори ли се пак?

puls100

Мнение от puls100 » 13 окт 2016 22:37

Не, защото камичето, което запушваше уретера, беше махнато от него. А и ако ме беше повторило това, сега определено нямаше да пиша :lol:
Тези кризи, ако твоето изобщо е било криза, преминават едва когато премине и причината. Най-често е както ти казах - от преминаващи пясъци или камичета от бъбрека към мехура. В зависимост от големината им, това може да продължи и няколко дни, а може и много повече.
Защо? Стягало ли те е пак?

Отговори

Върни се в “Болката”