ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Болка в лявата гърда и ръка

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

daisy

Болка в лявата гърда и ръка

Мнение от daisy » 03 дек 2007 18:33

Здравейте! От няколко месеца имам следното оплакване - появява ми се много наприятна постоянна болка в лявата гърда, оттам към ръката, пръститем дори понякога в лявата част на тила. Болката ми е основно концентрирана в гърдата и се разпространява.
Имам наблюдения, че болката се появява най-вече, когато се изнервя и притесня, тъй като в последните месеци преминавам през тежки емоционални периоди. Въпреки това не сум на 100% сигурна, че болката е на емоционално ниво.
Ходих на ехограф - казаха ми , че в това отношение ми няма нищо. Сега смятам да се обърна към невролог, но все още не съм "заслужила" направление от личната си лекарка.
Моля да ми кажете каква може да е причината за тази болка? Това някакъв характерен симптом на определена болест ли е? Или е възможно да е от по различни причини?
Благодаря за отговора!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 дек 2007 22:18

Няма как да Ви се даде точен отговор на въпроса. Това би станало в резултат на преглед, правилно сте се ориентирали към невролог. Така както го описвате прилича на неврит.

daisy

Мнение от daisy » 05 дек 2007 13:56

Благодаря за отговора! Преди малко ходих на лекар и тя пак не ми даде направление> :x
Бихте ли ми казали как точно се диагностицира неврит, за да знам как да действам. И какъв вид по-точно предполагате? Аз доколкото знам е опасно заболяване :cry:
Поздрави!

daisy

Мнение от daisy » 05 дек 2007 13:59

Забравих да допълня, че лекарката ми искаше да ми изпише силни успокоителни, ако е от нерви и някакво лекарство за възпаление, без дори да знае какво ми е и дали имам възпаление. Много се възмутих как ще ми изписва подобни силни успокоителни като съм на 22 и трябва да се внимава с подобно лекарства. Нямам никакво намериение да ги пия докато не разбера от какво може да ми е болката!!!
Лек и ЗДРАВ ден на всички!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 дек 2007 17:37

Това е само предположение. Невролозите имат специфични методи за диагностика, с помоща на които да поставят диагноза. В никакъв случай не мога да се ангажирам с диагноза по този начин на комуникация, така че първо посетете специалист, след което можем да коментираме заключението. Може и да не е неврит....

daisy

Мнение от daisy » 05 дек 2007 17:59

Благодаря Ви много за отговорите!
Разбирам, че е невъзможно да се дава онлайн диагноза, но едно насочване ми беше необходимо. Още утре ще отида на частен преглед, защото това вече продължава половин година и не мога да разчитам на настроението на личната ми лекарка.
След диагнозата отново ще се свържа с Вас. Аз предполагам е нещо на нервноа почва, защото след като се притесня болката значително се усилва.

Лек ден!

daisy

Мнение от daisy » 11 дек 2007 11:15

Здравейте!
Преди няколко дни бях на невролог в "Торакс" и съм много доволна от вниманието на лекаря. Той обаче не се усъмни в нищо конкретно, а по-скоро в емоционалното ми състояние, туй като напоследък съм доста нестабилна и нервна, имам проблеми. Изследева ми кръвта и някакъв хормон (на щитовидната жлеза) и каза , че в това отношение съм ок.
Изписа ми CORAXIL и каза да ги пия 10 дни до следващия път, когато го посетя.
Имам доверие на този лекар, но искам да ви попитам какъв друг специалист бих мола да посетя за това оплакване, да не е неврлог, за да съм сигурна, че всичко е наистина на емоционална основа.

Мерси много!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 дек 2007 15:42

Подходящо е да се консултирате с психиатър, ако подозирате състояние на депресия, паническо разстройство или нещо подобно.

sezgin_unzule@hotmail.com

Re: Болка в лявата гърда и ръка

Мнение от sezgin_unzule@hotmail.com » 29 мар 2012 09:30

zdraveite! ot dva meseca imam leka i postoyanna bolka v lqvata garda. bolkta pocna da se rasprostranqva v ramoto i rakata moje li da mi kajete neshto za tova na lekar oshte ne sim hodila poneje e leka bolkata.
blagodarq vi

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 мар 2012 10:28

Моля, пишете на кирилица!!

Yanita Nikolova

Мнение от Yanita Nikolova » 26 юни 2016 16:10

Здравейте пиша защото съм отчаяна.Имам ужасни болки в лявата гърда но не живея в България и не мога да отида на нормален доктор.От 2 седмици имам болки в горната част на гърдата и отстрани под мищницата.болката слиза на долу към лявата ръка във вътрешната част на ръката.Ходих тук на лекар той ми предписа болкоуспокоителни каза ми да ги пиа при нужда защото съм бременна.И те виче не помагат чувствам че са ме наръгали с нож. Не знам какво да пия и да правя.Дори не знам какво ми е.След седмица се връщам в България ще отида на ехограф за да разбера къде е проблема но не знам как ще остискам на болката.Страх ме е да не увредя бебчето си с тея боклуци дето приемам а го чакам толкова години.Моля пишете ми

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2016 19:43

Оток или зачервяване има ли?
Нещо нетипично напипвате ли в областта?

vampire_heart1991@abv.bg

Мнение от vampire_heart1991@abv.bg » 10 фев 2017 12:43

Здравейте! От 2-3 месеца усещам болка в лявата гърда и лявата част на гръдния кош като понякога преминава в подмишницата и лявата ръка. Болката е тъпа, появява се за известно време , след което отшумява и този цикъл се повтаря. В същото време имам и болка в гърба под лопатката. Наблюдаваха се и промени в менструацията ми, ходих на гинеколог и той каза , че всичко е наред. Мислех да не би да е проблем с някой нерв...Какво ли не ми мина през главата.... Тези дни ще си направя и преглед на гърдите.... Според Вас какво би могло да бъде? :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2017 18:37

На колко години сте?

vampire_heart1991@abv.bg

Мнение от vampire_heart1991@abv.bg » 10 фев 2017 18:55

На 25г.

Отговори

Върни се в “Болката”