ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Постоянно парене в езика

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

DescribeMeSilence

Постоянно парене в езика

Мнение от DescribeMeSilence » 16 ное 2013 19:14

Здравейте!
Бих искала да Ви споделя и своя проблем. Става дума за баба ми. Тя е на 78 години и вече близо 12 месеца има постоянно парене в езика и го чувства изтръпнал. Не усеща никакви вкусове – сладко, солено, горчиво и т.н. Вследствие на това няма апетит и много отслабна. Ходихме на лекари да изследват стомаха й, но се оказа, че епикризата й е в нормите. Междувременно й откриха джобове в стомаха и налепи по червата(които изгориха), но за езикът никой нищо не й каза. Последния доктор заяви,че страда и от анемия и й предписа да пие желязо на хапчета. Между другото, в началото й излизаха и малки бели пъпчици по езика, за които тя твърдеше, че й причиняват много силна болка при допир, но в момента няма такива. Ние сме от Хасково и съответно обиколихме тукашните болници, а също така бяхме и в Пловдив. Ще съм Ви благодарна, ако някой от Вас е минал през същата болест или има познати с такива оплаквания и ни даде съвет към кого да се обърнем.

д-р Цончев

Re: Постоянно парене в езика

Мнение от д-р Цончев » 18 ное 2013 16:08

За кандидоза мислено ли е?

DescribeMeSilence

Мнение от DescribeMeSilence » 18 ное 2013 21:17

Ами,да. Ходено е и на дерматолог,че даже и при двама специалисти. Първият е изписал някакви хапчета.Без резултат. При втория лекар, той веднага е сметнал, че са гъбички и директно е изписал гел за мазане и жабуркане с лайка и сода бикарбонат. Баба доста време се жабурка. Без резултат.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 ное 2013 15:40

УНГ лекар гледал ли е жената?

DescribeMeSilence

Мнение от DescribeMeSilence » 23 ное 2013 16:17

Да. Всъщност той ни препрати към изследване на стомаха. Но друго не е казвал.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 ное 2013 21:18

Добре е да се направи и един гърлен секрет, за да се види дали няма някакъв причинител.

ambrozova

Мнение от ambrozova » 10 мар 2014 22:34

Здравейте д-р Цончев! Моят проблем е следният - от 2 години насам имам проблем с езика. Чувствам го като изгорен от гозба, щипе ме, боли ме, непрекъснато ми пресъхва езика и тези симптоми са непрекъснати. Ще съм Ви много благодарна, за насоките в решаването на моят проблем!! Предварително Ви благодаря!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2014 20:43

Добре е на първо време УНГ да го погледне за да прецени дали наистина има някакъв проблем.

dani73dimitrova@abv.bg

Мнение от dani73dimitrova@abv.bg » 28 апр 2017 09:54

Здравейте д-р Цончев.
Моля за вашето мнение. Постоянно ми пари езика. На цвят е с леко обложен с бяло-сив цвят. През нощта се събуждам от болка в езика. Не знам има ли значение но имам тежест в ляво под ребрата и сутрин като ставам ми се гади, но не повръщам. Преди половин година ми правиха рентген с бариева каша и имам гастроезофагиален рефлукс. Ходих на гастроентеролог, който ми прави ехограф на коремни органи. Имам стеатоза на черния дроб. Ходила съм и на УНГ, който ми взима секрет и нямам някакви отклонения. Моля за вашето компетентно мнение, на какво могат да се дължат тези проблеми. Просто не издържам вече. Не знам на какъв лекар да отида, но се чуствам много зле.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:43

Вероятно тези ви оплаквания са свързани с рефлукс езофагита. Гастроентерологът не препоръча ли нещо?

Отговори

Върни се в “Болката”