ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Болки в костите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

max1

Re: Болки в костите

Мнение от max1 » 23 авг 2013 12:04

Мисля че беше едно от тези две неща:
http://www.visionipgroup.com/Nutrimax_p/nutrimax.htm
http://www.vip-vision.de/shop/article_101/ANTIOX
Във всеки случай опаковката беше такава. Но не се сещам кое от двете беше.

max1

Мнение от max1 » 23 окт 2013 18:50

Отново съм аз, от 2 месеца не съм писал, но това не означава, че ми е минало. Не е. И имам чувството, че никога няма да ми мине. Продължавам да имам оплаквания, които са почти същите като преди. Има го чувството за чуждо тяло в дясната половина на гръдния кош. Има я кашлицата в много дни, като в отделни периоди от по няколко дни до 1 седмица затихва, почти изчезва, а после внезапно пак се появява и си е същата като преди. Дискомфорта и наболяването в десния дроб си остава...Вече ще се побъркам. В някои дни се чувствам напълно здрав, в други отпаднал, а сега дори усещам задух в покой... Но не отивам на лекар, защото съм сигурен, че ще види нещо много лошо в дроба... :(

max1

Мнение от max1 » 30 окт 2013 22:40

След като онзи ден имах храчки с кървави жилки в тях, вчера най-после се принудих да отида да лекар. Разказах му всичко, после ме преслуша и не намери нищо, каза че дробовете ми са напълно здрави и не са необходими други изследвания. Нормално било на кашлям щом е малко не било страшно. Не е чул патологични или неактивни зони в дробовете, всичко звучало нормално като на здрав. Странно, от какво са тогава всички оплаквания. :roll:

werd

Мнение от werd » 21 дек 2013 19:55

Max1 пиши какво става с тебе. Не си писал как приклюва тазя работа с ръждивите храчки. Каква причина се установи все пак.Пиши.

max1

Мнение от max1 » 08 яну 2014 18:18

Жив и здрав съм, не съм се преселил в оня свят :P
След като се оказа на прегледа, че нищо ми няма в дробовете, което беше и последното ми досега мнение, спрях внезапно да кашлям. И не само спрях НАПЪЛНО, но и всички оплаквания от страна на дробовете като дискомфорт, болка, щракане изчезнаха. Два месеца не кашлях изобщо и нямах никакви оплаквания, но по Коледа настинах, първо започна хрема, а след това премина в кашлица, но не като предишната и вече отмина. Като цяло ужасът на година и половина кашлица и белодробни неразположения приключи в края на октомври след лекарския преглед.

max1

Мнение от max1 » 03 авг 2015 20:27

След като година и половина почти не съм кашлял, сега от 1 месец пак започнах да кашлям и то същата дразнеща, непродуктивна кашлица каквато беше преди 3 години. Преди 3 месеца бях на лекар на пълен медицински преглед, дробовете ми отново бяха преслушани и отново нищо патологично не беше чуто и бях изпратен вкъщи като здрав. А преди 10 дни ми бяха направени и кръвни изследвания и също всичко е нормално. А кашлям и то доста упорито от няколко седмици. Някой има ли идея от какво може да е, връщане на кашлицата след 3 години при липса на медицински находки. Дали може да е от нерви? От месец и половина започнах нова работа, която е на доста високо ниво, доста напрегната, постоянно срещам нови неща, които преди не съм вършил, давам всичко от себе си и се старая да се направя някой гаф. Дали е от това?

puls100

Мнение от puls100 » 03 авг 2015 23:42

А бе Максуел, кво правиш??!

От начало, като ти видях темата, си викам "нема начин да прочета седем страници". Но после видях, че филма е доста тъп и се зачетох в монолозите ти.
Първо на първо си яката паника, къде ти е позитивността? Аз имам 200 бели (за разлика от теб), но никога няма да допусна паниката да ме превземе.
После, може ли такова безобразие, това твойто си е за як пердах. Хубаво, не искаш доктори, в никакъв случай нали. Обаче опитай тогава да се самолекуваш или поне да се самодиагностицираш. Но като изключиш паниката на 100%. Така, щом си бил решил, че няма да стъпиш на доктор, не се ли замисли поне, че оплакванията ти и тяхното диагностициране и 1млн % свързано с определени изседвания?! Не ми казвай само, че ще те изяде доктора като плюнеш веднъж в една мижава чашка и я дадеш за изследвания.. с това се започва винаги при тези проблеми които си имал. Изобщо не се учудвам, че никой не се включи активно в темата. А и как иначе, твоето изглеждаше точно като "умирам или предполагам, че умирам, или поне съм адски зле, но нека да е така само и само да не ми го потвърди лекаря". А колко пъти го написа това "не искам да отида, защото ще ми каже нещо лошо"? Всъщност замисли ли се, че година и нещо ревеш, че ти има нещо лошо, но не желаеш да го чуеш от лекар, а предпочиташ ти самият да го устанивиш. Усещаш ли как изглежда отстрани това твоето чудо!
Здрав човек, ит-спец (най-вероятно) добре изглеждащ, културен, а такава невиждана суета по отношение на собственото си здраве, граничеща със самоубийство.
Не искам да те обиждам, щото реално си за бой.

Не разбирам какъв ти е проблема, след като имаш нещо в главата да си мега притеснен от лекарите (макар и те да са познати - явно), че не желаеш елементарни изследвания да си направиш с които едно 90% ще разбереш какъв е проблема с кашлицата. Една скапана плюнка дай в някоя убита хамбургерска лаборатория.

Добре че си здрав и си се пазил като за световното, иначе верно можеше и да не прочета този пост от 2015 :)

Не съм медицинско лице, но според това което прочетох, лично аз си мисля, че имаш някакъв хроничен проблем със синузитите и вкарваш секрет в дроба. Не съм напълно сигурен, но предполагам почти със сигурност, че имаш подобен проблем, свързан със образуваща се или попадаща в дроба секреция. А това наистина много лесно можеш да го установиш с изследвания.

Айде вземи в ръце вече, че най-малкото даваш доста лош пример със срамното си отношение към здравето, на което някои хора тук (с извинение) могат да завидят до болка.

puls100

Мнение от puls100 » 05 авг 2015 09:31

Максуелич :) Не си се обидил нали? Оня ден малко съм прекалил, но наистина се бях стресирал след изчитането на всичките ти монолози, обединени в една-единствена дума - "глупост", и дори не стигнах до последната 7ма страница, където сега виждам, че накрая все пак си отишъл на лекар, въпреки, че няма особен резултат от което.

Нямам идея защо никой не се е включил в темата да предположи, че прекараната остра настинка която си имал и нейното нелекуване, най-вероятно е причината за твоя проблем. Просто си оставил нещата заради собствената си суета и си позволил по този начин проблема да хронифицира. Както писах преди, добре че си здрав и поддържан, иначе можеше вече неприятните последици да са факт.
Няма как проблемът да ти е на нервна почва. От нерви може да имаш нещо от сорта на магарешка кашлица, но не и зелени, жълти, кървави и тн секрети. Тези секрети са в следствие на някаква инфекция/възпаление, което явно вече е хронично. Предполагам точно хронифициращ проблем със синузитите.

Сериозно, отиди в някоя лаборатория и дай секрет за изследване. Те ще ти обяснят, но общо взето се дава първата сутрешна храчка в стерилна чашка и се предава за изследване в рамките на 1-2 часа.
Направи изследване и плясни после резултатите тук.

max1

Мнение от max1 » 06 авг 2015 22:37

Не си позволявай да ми говориш по такъв фамилиарен начин! :roll:

puls100

Мнение от puls100 » 07 авг 2015 00:00

Извинявам се, не допусках, че ще се обидиш когато в крайна сметка се опитват да ти помогнат.
Ще последвам примера на останалите в темата, които не фамилиарничат с теб, и ще те оставя с по-силната ти страна - монолозите!

Пиис

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 авг 2015 20:41

Не се карайте момчета, добрия тон е белег на добрия форум!

max1

Мнение от max1 » 12 авг 2016 23:23

Малее чак ми стана неудобно какви неща съм писал преди 3-4 години в тази тема. Тази година общо взето се чувствах доста добре ако не бяха две грипоподобни инфекции.
Първата беше през март-бързо развитие на кашлица и силни хрипове, дори при нормално дишане. Сега работя и няма как да се скатая от лекар, иначе няма извинителна бележка. Та отидох тогава на лекар, преслуша ме, установи грипна инфекция. За десетина дни ми мина всичко, заедно с кашлицата.
На 10 юли 2016 обаче се разболях отново. Гърлобол, към който се прибави силна кашлица. В продължение на две седмици положението леко се подобряваше, но не напълно, за да се стовари нова акутна инфекция от миналия петък. Нова силна кашлица, гърлобол и температура. Айде пак на лекар началото на тази седмица. Пак преслушване на дробовете. Лекарят установи, че са тотално задръстени с храчки. Сега съм на третия ден от антибиотика и вече се чувствам напълно здрав, с изключение на кашлицата, която макар и намаляла остава. Паралелно си ходя на работа, шефът днес ме пита "изглеждаш отслабнал и още кашляш, какво ти има?" Този път съм оптимист и не се плаша, имам още 4 дни да пия антибиотик, очевидно са бактерии, щом само за 3 дни чувствително нещата се подобриха, спрях да се потя или да ми става студено, и силите ми се възвърнаха. Да бях отишъл на лекар за антибиотик и преди 4 години, щях да си спестя години на страдания и страхове...

Отговори

Върни се в “Болката”