ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Болки в костите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

max1

Re: Болки в костите

Мнение от max1 » 22 яну 2013 21:27

Най-после имам добри новини 8) Изпих почти две шишета сироп за кашлица /HumexDrei/, той спря всякаква кашлица, много е силен, по едно време обаче започнах да се чувствам отпаднал, със слабост в ръцете и краката. Добре, че бързо осъзнах, че е от сиропа и го спрях. Започнаха някакви редки слаби закашляния, но много редки, по цял ден почти не се закашлям вече дори без сироп, защото от събота го спрях. Вечер също няма усилване на кашлицата, да не кажа че направо си няма кашлица, когато легна също не се провокира кашлица. Сиропът май успокои нещата и ми позволи да се справя. Вече 3 дни не съм вземал сироп и нещата са под контрол, не кашлям повече от 4-5 пъти за цял ден, което е почти нормално.

max1

Мнение от max1 » 27 яну 2013 23:34

Този път имам конкретен въпрос и той не е свързан с кашлица. Моля д-р Цончев за мнение. От време на време имам чувство за пълнота и тежест в коремната област, също така обиколката на корема е увеличена с 4 см спрямо преди да започнат историите с кашлицата. Обиколката е същата като през ноември и сега, не продължава да расте. Помислих си за асцит. Възможно ли е от нелекуваното лятно заболяване да се получи асцит? Който да предизвиква тежест и да провокира задух, че дори и кашлицата поради притискане? Когато съм изправен нямам това чувство на тежест, но когато седна и леко се прегърбя или когато лежа го усещам. При почукване коремът ми се движи на вълнички. При изправено положение заема леко увиснала форма. Има признаци на асцит. Първите подобни тежести в тази област започнаха от началото на септември, т.е. 2.5 месеца след началото на инфекцията и кашлицата. Имам чувство на пълнота. Всички панталони ми стават, се не наблюдава драматично нарастване, т.е. по-скоро ако има такъв процес-той не се развива. По какъв начин може да се изхвърли течността? Има ли някакви медикаменти за тази цел? Иначе сега кашлица не ме тормози както писах предпоследно.

max1

Мнение от max1 » 13 фев 2013 01:02

Още половин месец мина без кашлица. Хранителната добавка за лечение на белите дробове от Вижън май се оказа решаваща, защото наистина си спря кашлицата. По нова година положението беше направо зле. Внушението за асцит май също е нереално за щастие. Добър период, дано така продължи.

max1

Мнение от max1 » 19 фев 2013 20:09

Пак грижи. Нямам кашлица, но имам отпадналост, от 1 месец чувствам необяснима слабост в краката и ръцете. На пръв поглед нямам нито болки, нито дискомфорт където и да е по тялото, нито кашлица, но имам необоснована обща слабост. Не е отслабване на тегло, но е безсилие. Не съм настинал, не е това причината. Краят ли е това :|

max1

Мнение от max1 » 12 мар 2013 18:46

Безпричинната умора изчезна, но остана повишена умора след продължително вървене и замайване, която си я има почти от 1 година. А вчера забелязах, че под очите имам отоци, подуто е, в областта на скулите, и от двете страни-синхронно. :cry: От време на време пак има болка в десния бял дроб/гръден кош. Но не кашлям. :|

max1

Мнение от max1 » 27 мар 2013 21:31

Днес сутринта изхрачих храчка с кръв, и то не жилки, и не беше от зъбите...Само това липсваше. :shock:

max1

Мнение от max1 » 17 апр 2013 18:51

Вече ми стана ясно, че нямам тежка болест в дробовете. Само съм ги увредил с моето неходене на лекар. Организмът се е борил много месеци, докато заличи болестта но определено са останали някакви поражения в дроба. Които обаче вече почти не се усещат, минават почти 10 месеца от началото на оплакванията ми, и съм добре, не се влошавам. Няма задух, няма кашляне, няма безпричинно задъхване, няма дискомфорт или болки. Размина ми се. Има само редки и не всеки ден закашляния с отхрачване на секрет. Най-много да е станало хроничен бронхит. Напразно се плаших. 8)

max1

Мнение от max1 » 06 юли 2013 20:09

След като минаха още 2 безметежни месеца, в които нямах нито кашлица, нито някакви други оплаквания, освен пукане в ухото, което обаче преди около 3 седмици изчезна от само себе си, от една седмица пак започнаха някакви закашляния от онези, извънредно редки, но почти всеки ден, които изхвърлят храчки. Заедно с това се появи лек болков и друг дискомфорт пак в дясната половина на гръдния кош като например усещане за чуждо тяло там и прещракване...Не знам вече, 1 година мина, нито се влошавам, даже съм много по-добре, отколкото миналото лято, есен и зима, но и не съм 100% оправен...Просто напълнявам постоянно, каква е тази болест, дето води до напълняване, вече 87 кг, миналото лято бях 79 кг. На лекар упорито не съм бил.

max1

Мнение от max1 » 19 авг 2013 17:17

Повече от месец измина от последното ми писание, болковя дискомфорт вдясно на гръдния кош си остава. Бях в България през това време, на море, на планина, но закашлянията и болката вдясно се появяват отново и отново. Нищо не се променя. Продължавам да се изморявам и да се потя лесно и да не се чувствам напълно здрав. Въпреки оскъдното хранене и правилото че на море и планина се отслабна, аз продължавам да поддържам това тъпо тегло, само 1 кг съм свалил на 86.

shucks

Мнение от shucks » 19 авг 2013 18:21

Извинявам се, че се намесвам не по темата, но как мога да създам тема?!
Вече половин час преглеждам сайта и нямам никакъв напредък.
Благодаря предварително.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 19 авг 2013 21:16

забавяне на метаболизма разглеждали ли сте като възможност?

max1

Мнение от max1 » 22 авг 2013 23:45

От какво може да настъпи забавяне на метаболизма? Винаги съм бил много слаб от 18 до 34 годишна възраст бях неизменно 62-63 кг, а след това за 3 години 87 вече.
Сега обаче един немски познат лекар без преглед само като чу оплакванията ми каза "Имаш туберкулоза, мога да се обзаложа, ако не отидеш официално на лекар бавно ще умреш". Мислите ли че може да имам туберкулоза от 1 година насам и от нея да са всичките ми оплаквания? :( Възможно ли е да има туберкулоза без температура, без загуба на апетит и без загуба на тегло? Но ако е било туберкулоза изначално как така без никакво лечение острата фаза изчезна и всички симптоми намаляха и се запазват така слаби вече много месеци? :|

max1

Мнение от max1 » 22 авг 2013 23:49

Приличам ли на туберкулозно болен от цяла година? Бях на море в Албена преди по-малко от месец и не се чувствах болен. Снимки
http://s019.radikal.ru/i626/1308/13/901ca80d2cf5.png
http://s019.radikal.ru/i613/1308/2f/c2dc46be92f1.jpg

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 23 авг 2013 10:40

Не приличате на туберкулозно болен на снимката въобще. Но пък тази хипотеза може да се провери сравнително лесно от лекаря, който я е предложил. Само не знам колко е скъпо изследването. По-скоро бих се усъмнила във функционирането на щитовидната жлеза, отколкото нещо друго. Но това подлежи на изследване. Иначе всичко остава в сферата на предположенията. А що се отнася до преходния период без оплакванията - мисля, че подценявате ролята на хранителните добавки при съвременното хранене / по-бедно откъм нужните вещества и богато на ненужни /.

max1

Мнение от max1 » 23 авг 2013 11:51

През януари започнах да вземам нещо природно-от Вижън някакви таблетки за дробовете уж били. И точно тогава настъпи първото драстично намаление на кашлицата. Те явно подействаха. Но понеже сестра ми ги взе, консултирала се е и каза, че трябвало 2 опаковки да купя, било според килограмите, а аз взех една. И то е подействало, но не ме е доизлекувало, ако бях взел две сигурно вече нямаше да имам оплаквания. Така че вече вярвам в тяхното действие. Но сега не съм в България и не знам как да ги поръчам.

Отговори

Върни се в “Болката”