ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Болки в костите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

max1

Re: Болки в костите

Мнение от max1 » 20 дек 2012 23:09

Не знам защо реши, че нямам осигуровки или че нямам пари. Осигурен съм в Германия и ми е безплатна лекарската помощ. Но не съм ходил нито веднъж, а вече от 6 месеца кашлям. Аз там не отидох на лекар, дето нищо не ми костваше, че тук ли ще отида?
Купих си Мукосолван меки пастили, и кашлицата от тях веднага спира. Без тях има постоянно дразнене, гъделичкане в гърлото и колкото повече кашлям, толкова повече ми се кашля. Когато спя не кашлям, когато ям не кашлям, когато смуча пастилите не кашлям известно време. След това закашлям ли се веднъж, пак се почва. Всяко закашляне не води до облекчение никакво. Какво провокира от първото закашляне, постоянно дразнене след това. А когато съм навън кашлям по изключение, вкъщи - постоянно. Изкачвах планина 40 минути само нагоре и стръмно, преди 5 дни, никакъв задух не усетих, никакъв сигнал от белите дробове, че нещо може да не е наред, а това си е натоварване. Не ми стана нищо. Но кашлям, и кашлицата е лоша. А и 6 месеца ако са минали и не са се появили други симптоми, може ли да е гаранция, че не е рак? Това с променения глас и усилената кашлица, беше настинка поредна. Защото гърлото първо ме заболя. Сега гласът се оправи, и кашлицата понамаля, може би благодарение на мукосолвана. Но острата фаза с дълбокото бронхитно кашляне отшумя, докато другото дразнене и закашляне си остава, то, което не носи облекчение, и което датира от 6 месеца и е постоянно, макар и слабо. Там е притеснението, какво е това, което остава, да дразни и да прави кашлица, която не освобождава...

flower_new

Мнение от flower_new » 22 дек 2012 19:10

Отивай на лекар, неадекватно ти е поведението.

max1

Мнение от max1 » 26 дек 2012 23:00

Това вече го чухме, нещо друго?
За 2-3 дни кашлицата сякаш отшумя, и веднага на следващия ден пак първо дискомфорт в гърлото като простуда, и след още 1 ден пак усилване на кашлицата. Едни и същи кръгове се повтарят от лятото с няколко дни затихване и после пак започване. Няма и няма край това чудо. :|

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 26 дек 2012 23:12

Честита Коледа ! С пожелание за по-добро здраве и кураж за прегледи ! Какво очаквате като помощ, съвет? Не съм наясно с вашите очаквания към другите... Споделете !

max1

Мнение от max1 » 27 дек 2012 10:56

Ами просто си споделям, това е моята тема, аз съм я отворил, и си пиша. Вашите съвети не дадоха резултат, първо вземах един имуностимулант-ехинация, после пчелен прашец, и пак нищо. Съветвах се с лекар за водораслите. Той смята, че водораслите са комерсиален шум и една ехинацея от аптеката върши същата работа. Това и направих. Просто в гърлото ми е сухо и дразнещо постоянно, когато смуча нещо, не само пастили мукосолван, но и някакви ментови бонбони, дразненето се успокоява и спирам да кашлям. Така че не се чувствайте задължени да ми отговаряте. Тази тема е изповед... :roll:

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 27 дек 2012 21:50

Да , добре е като си казвате. Но ако питате лекарите дали една билка е комерсиален шум и е равносилно по действие с друга не добре рекламирана - ще му повярвате ли пак ? Аз - не. Правя си винаги собствени проучвания и опити кое ми понася и кое не и тогава вземам решение за себе си. За другите - само предлагам без да настоявам. Все пак - ако нямате резултат - е ясен отговорът към съветника - не е това средството, което е необходимо. То може да си е полезно, рекламирано или не, да го хвалят много хора, но ако на вас не помага - не върши работа. Търсете вашето средство. Защо мислите, че другите знаят повече в областта на билките ? Лекарите учат за болести и медикаменти, а хората понякога имат нужда от подходящата билка или смеска от билки. Поне информация в нета има предостатъчно. Всъщност това, към което апелирам, е да имате повече вяра на себе си в преценката кое е за вас и кое - не.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 27 дек 2012 21:54

Освен това - моят съвет беше не за ехинацея / ако си спомняте / а за алоето. Така че не мисля, че сте следвал мой съвет. Имуностимулант не е точен термин по отношение на билките.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 27 дек 2012 21:59

И още нещо за ехинацеята - наблюденията сочат, че ехинацеята е много добро профилактично средство срещу вирусни инфекции и добре действа дори в първите часове след началото на инфекцията. В останалите случаи обаче тя не повлиява видимо на състоянието на човека.

max1

Мнение от max1 » 27 дек 2012 23:09

Четох за алоето, пише, че е за проблеми в други органи на тялото, но не и за бял дроб, поне не пише нищо дали помага и за дихателна система, четох го. За ехинацеята пише, че е точно за дихателната система.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 27 дек 2012 23:35

Алоето е известно с благоприятното си действие вурху кожата, храносмилателната система, успешно помага на организма да се бори с онкозаболяванията. По отношение на ехинацеята - подчертах, че тя се справя много добре като профилактично средство срещу вирусни инфекции, но срещу бактериалните по-ефективно средство е пчелният прополис. А останах с впечатление, че имате работа с възобновяваща се бактериална инфекция. Това е само предположение и може да се потвърди само с лабораторни изследвания и консултация с пулмолог.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 28 дек 2012 01:25

Къде действа алое вера?

Благодарение на хранителните си и антиоксидантни качества, алоето на първо място допринася за естествената защита на епителните тъкани от вредни въздействия, а когато са наранени – подпомага заздравяването. Антиоксидантите се борят с разрушителните „свободни радикали” – нестабилните съединения, които се образуват при обмяната на веществата и изобилстват в замърсителите на околната среда. Смята се, че те са причинители на много болести, включително някои форми на рак, както и че ускоряват процеса на стареене. Епителът е анатомичен термин със следната дефиниция:
„Епителът е тъкан, която покрива повърхности или кухини и също така извършва различни отделителни, транспортни и регулиращи функции.”
Най-голямата епителна тъкан е нашата кожа, но към нея трябва да добавим и лигавицата на червата, на бронхиалните тръби и на половите органи. Затова не е изненадващо, че алоето действа еднакво добре както на кожата, така и на възпаления стомах или на астмата.

Факти д-р Питър Атертън

max1

Мнение от max1 » 10 яну 2013 21:30

Искаше ми се да оставя проблемите в старата година, до уви кашлицата прескочи и в новата година. :cry: Като вече забелязах поведението й. През деня е винаги слаба, а вечер се усилва и е най-непоносимо. При заемане на легнало положение веднага започна дразнене в гърлото и кашлица, след 10-15 минути изчезва и не се появява до сутринта. Вкъщи е по-честа, отколкото навън. При катерене по баири и силно натоварване на дробовете парадоксално няма кашлица, поемат всякакво натоварване. Силна дихателна техника също нито едно закашляне половин час през време на интензивното дишане. В покой-седнал или легнал-мъчителна кашлица през 2-3 минути...В някои дни няма храчки и е суха, в други има нещо като храчки, които са оскъдни и белезникави. Пих сироп за отхрачване-нищо. Пия сироп за подтискане на кашлицата-пак нищо. Пия някаква аминокиселина, за 68 лева, чистела организма-пак няма промяна засега. А започнах да чувствам дискомфорт в гръдната област и натиск. Такива чувствах лятото и началото на есента, после изчезнаха, сега пак. Все повече усетът е за механично дразнене, а не за възпалителен процес. :|

lady_ivette

Мнение от lady_ivette » 11 яну 2013 11:57

Не искам да ти насаждам лоши мисли в главата, но от едно просто вирусно заболяване, преминало в дробовете е вероятно да се получи петно в белия дроб, което ако не се открие навреме и не се вземат мерки може да се превърне в нещо по-сериозно. Разбира се не винаги, но щом кашлицата ти е от толкова време...
И аз съм с постоянна кашлица, но при мен е от киселините които имам в комбинация с цигарите.
Наистина отиди на лекар да ти направят една снимка на дробовете а не се дръж като малко дете

max1

Мнение от max1 » 15 яну 2013 12:45

Вирусните заболявания не могат да водят до рак на белия дроб, дори да са нелекувани. Двете неща нямат нищо общо. Туберкулозата може би да, но това е друга тема, която не ме касае. А петна се получават след пневмония, могат да минат, могат и да не минат, да си останат така, но те се са опасни и не водят към рак. Сиропът за подтискане на кашлица подейства и сега не кашлям от 3 дни, но още го пия. Ако го спра може пак да започна да кашлям... :| Но в момента щом няма кашлица се чувствам добре. 8)

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 15 яну 2013 14:06

При приема на отхрачващи медикаменти или билки, към третият ден, се наблюдава усилена кашлица, защото, са се разградили секретите и трябва да се изхвърлят, а след петият, трябва да настъпи успокоение, което се е получило и при теб, max1.
Но след упоритите вируси, е добре да се проведе, качествена профилактика за моделиране на имунната система, а не стимулиране!

Отговори

Върни се в “Болката”