ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Болки в костите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

max1

Re: Болки в костите

Мнение от max1 » 02 ное 2012 12:48

Но не би, малко след последното съобщение кашлицата се възобнови и досега продължава, а вече е ноември. Вече дори спрях да се тревожа. Просто си кашлям всеки ден, просто си се усеща хрипа в дясно, и дори вече не само вдясно. При дълбоко дишане има някакво щракане по средата долу в гръдния кош, в легнало положение има и ясно усещане за натиск и пълнота в същата средна област на гърдите. Има малко храчки сутрин, вечер няма храчки, същите симптоми като през лятото. Ако ще се мре, да се мре. На лекар не съм ходил.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 02 ное 2012 16:34

Здравейте max1,
оставете си поне един път за оздравяването. Откакто пишете за наблюденията върху себе си и по-специално физическите оплаквания - оставам с впечатление, че отхвърляте всички логични мерки за оздравяване и мазохистично продължавате наблюденията като интонацията придобива драматичен нюанс. Търсите ли помощ/съвети или просто се оплаквате ? не става ясно. Страхът е разбираем, но ако прочетете темите във форума, ще видите колко много хора страдат и търсят изход. Не позволявайте на страхът да ви блокира!

max1

Мнение от max1 » 03 ное 2012 00:43

Това не е рак, грешката ми е, че не взех имуностимуланти преди време, не се доверих, а и мислех, че е друго и че са безсмислени. Просто е станало усложнение хронично и вече няма излекуване. Ходя си на фитнес 3 пъти седмично и нищо ми няма, нищо не ме боли нито имам температура. Но кашлям, и кашлицата е гъгнеща и свиреща, непродуктивна. Нещо е поразено в белите дробове и няма как да мине.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 03 ное 2012 10:53

Здравейте max1,
"и вече няма излекуване ...". Дайте шанс на тялото си да се излекувате напълно ! Умът е лош господар, защото не познава достатъчно или не чува достатъчно тялото какво му казва. Но би могъл да стане добър. Ако се научите да чувате тялото си така, че да разбирате какво става, въобще няма да ви минават през ума такива негативни мисли като горната. Просто е. Никога не е късно /даже обратно / да вземете профилактични мерки за подобряване или поддържане на добро здраве.

max1

Мнение от max1 » 08 ное 2012 14:28

Кашлицата в последните 3 дни стана много силна, и за разлика от преди дълбока. Има храчки, които са зелени. Нямам дискомфорт или болки около гръдния кош, но силна, честа и дълбока кашлица. Само гърлото ме боли. Прилича на поредна настинка, до кога? При най-малкото лъхване и веднага гърлото заболява и кашлицата се усилва. Като съм в чужбина никой от вас , които сте запознати не може да ми осигури доставка на имуностимуланти, нито пък аз мога чрез интернет да плащам, този начин за мен е невъзможен. Ако имаше в аптеките, щях да съм си купил отдавна, но те се продават от специални фирми по специален начин.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 08 ное 2012 18:08

Здравейте max1,
можете да се обърнете към приятели и познати, които пътуват до Германия, да ви направят такава услуга, защото количеството, което се носи е за лично ползване и не е търговско. Ако имате зор и наистина искате да се снабдите - ще трябва да потърсите такава връзка. Иначе се примирявате и наблюдавате как се влошава състоянието ви. Личен избор. Странно ми е, че хем не ви е добре, хем не сте активен в подобряването на здравето си. Хем боли, хем сърби...

max1

Мнение от max1 » 11 ное 2012 21:55

Сега е ясно, че е от настинка. Появи се силна хрема, с обилни жълто-зелени секрети от носа. Ето защо кашлицата се усили. Но не е изключено да е насложена върху другата-хроничната и там да си тлее рак... :| През декември се връщам в България и ще мога да си поръчам имуностимуланти, но дали ще съм жив дотогава. :cry:

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 12 ное 2012 11:59

Както знаете ракови клетки има налични във всеки организъм и въпрос на баланс кои клетки служат на организма. В този смисъл тлеенето на рак е потенциална възможност за всеки организъм. Но кои фактори ще влияят на създаването на благоприятни условия за развитието на такива клетки зависи от нашия начин на живот.

max1

Мнение от max1 » 23 ное 2012 15:15

Храчките и хремата изчезнаха и кашлицата намаля. Но не спира, и след като отново стана суха, стана дразнеща, не се облекчава при изкашляне. Въртя се в същия омагьосан кръг, а това "щракане" при дишане всъщност не е от дробовете, защото при натиск с пръст по средата между гърдите във вдлъбнатината се усеща да щрака, напипвам нещо и от движението на тялото при дишане то прещраква леко. Сега остава да са увеличени лимфни възли или медиастинален тумор, който да дразни и затова да има кашлица. :| Купих си имуностимулатор от аптеката-ехинацея, според лекар вършел същата работа като прескъпите комерсиални водорасли, но няма подобрение.

max1

Мнение от max1 » 01 дек 2012 23:51

През цялата последна седмица почти нямах кашлица, много нарядко и вече не е дразнеща. Явно имуностимулантът действа, а имам още доста таблетки от него за изпиване. Но често имам чувство на тежест в корема, особено вечер. Не знам какво е. Дали е газове или е асцит... :| Чувствам пълнота в цялата коремна област. На вид не си личи подут корем, но го усещам. Обиколката на корема ми е с 4 см по-голяма, отколкото е била през март тази година, а теглото с 3 кг. :shock: Четох, че при асцит има увеличена обиколка и нарастване на тегло. Пъпът ми не е изравнен и не е изпъкнал. Но при почукване в едвата страна, се усеща лека вълна към противоположната страна...На моменти чувството за пълнота преминава в лека болка, която се появява на различни места по корема, не в едно определено място. Прилича на наболяване при компресиране. Тежестта е повече в горната половина на корема, а в долната не се усеща нищо особено. Продължавам да тренирам в залата, днес също бях, чувствам се енергичен, храня се, не се чувствам болен, но наред със слабата кашлица вече има и тежест и дискомфорт в корема. В един или два дни на тази седмица нямах това чувство на тежест, но в останалите си го има.

max1

Мнение от max1 » 13 дек 2012 23:34

Тежестта в корема вече я няма от много дни, значи няма асцит. Преди седмица пътувах с автобус за България 2 дни и 2 нощи, и се чувствах нормално здрав, не бях по-уморен отколкото преди като съм пътувал здрав. Автобусът беше пълен, имаше малко въздух, въпреки това нито веднъж не изпитах задух. Дробовете се чувстват здрави, когато минат няколко дни почти без кашлица или с рядка такава, всички неприятни усещания в гърдите изчезват, явно те са от травмиране при кашлянето. Ето защо си помислих, че съм здрав. В автобуса чух хора да кашлят упорито и кашлицата на човека звучеше точно така лаещо като моята. Забелязах, че в почивките пуши много, значи е пушаческа, и моята прилича на пушаческа, а съм непушач. Странна работа. Но отново и отново има дразнене в гърлото и кашляне, ту повече, ту по-малко. В този период няма храчки. Сутрин кашлицата се съпровожда от същия хрип в дроба, който го има от лятото. Следобяд и вечер е суха и по-дразнеща, точно както си беше лятото. Сега има новост-когато съм прав или седнал твърде рядко кашлям, когато легна веднага започва дразнене и кашлица упорита в първите 15-20 минути, мъчителна и непродуктивна. След това се уталожва и спира до сутринта. Явно се влияе от промяна в положението на тялото, което не е добър признак...И много лесно простивам, вчера бях на студено и днес от сутринта пак дразнене и болки в гърлото и активизиране на кашлицата. Пълната неяснота продължава.

max1

Мнение от max1 » 16 дек 2012 19:41

От 2-3 дни кашлицата стана ужасна. А от вчера и гласът ми се промени, падна. Няма храчки, а отвътре става все по-задръстено по време на кашляне най-различни хрипове и звуци. Макар че при дишане и със слушалки, не се чува нищо особено, изглежда чисто. Купих сироп за подтискане на кашлица, друго не ми остана. :cry:

max1

Мнение от max1 » 18 дек 2012 21:58

Ако махна настрана канцерофобията, това от което страдам прилича най-много на хроничен бронхит.
http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0% ... 0%B5%D0%BD
Вълнообразно изостряне и затихване на кашлицата. Точно това се случва от 6 месеца насам. Оскъдни храчки-сутрин отделям по 2-3 храчки, а през останалото време няма, има само от носните кухини стичащи се понякога, но не от дробовете.

flower_new

Мнение от flower_new » 19 дек 2012 17:10

Много ти е неадекватно поведението и отношението към това, което ти се случва. Отиди на лекар, от глупост ще вземеш да направиш някоя серизона беля. Още не е късно. Луд човек си, няма никаква логика в поведението ти, все едно не можеш да мислиш.

Ако нямаш пари за лекар или осигуровки, направи всичко възможно да вземеш на заем, глупости правиш!

flower_new

Мнение от flower_new » 19 дек 2012 17:11

30 лева е платеният преглед, все някой ще ти даде, не е непосилно.

Отговори

Върни се в “Болката”