ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Болки в костите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

max1

Re: Болки в костите

Мнение от max1 » 18 авг 2012 15:54

Това бях аз на 9 юни, точно 2 седмици преди да се разболея. Хубавото е, че и сега след като преживях разболяването съм си същия, болеста не се оказа изяждаща, от което се опасявах през цялото време. Днес също не кашлям и вече мисля бетонирам оздравяването.
Не винаги болестите идват заради неправилен начин на живот, някои видове рак идват ей така, без причина и когато изобщо не очакваш. Езотериците казват, че ракът е кармична болест и е за разплата. Но аз нито вярвам, нито отхвърлям това мнение. Всичко е възможно.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 18 авг 2012 16:56

Здравейте max1,

Вярно е, че представите за правилен живот на хората са различни - като доброто и злото. Под правилен живот аз разбирам съвкупността от здравословен начин на хранене, движение, мислене - много важно, общуване - изключително важно - заради социалните връзки на човека с оастаналите членове на обществото, общуване с природата. И в този смисъл болестите /особено хроничните/ идват като сигнал, че правим, мислим, общуваме по грешен начин, нарушили сме закона /природния/ и то за продължителен период от време. Ракът не е кармична болест, а естествен резултат от начина на живот на човека /по дефиницията по-горе/, но може и да има и друго обяснение. Езотериците казват също, че може болестта да е път към оттегляне на душата от този живот. Сигурно и те имат основание. Но много често човек се разболява и от пренебрежително отношение към себе си и защото не познава себе си и тялото си. Вивекананда / един известен философ / казва, че разликата между светеца и грешника е единствено в степента на невежество по отношение на себе си - не познаване на природата на човека /не цитирам точно, но в този смисъл/. Като чета различните постове оставам с ясното впечатление, че хората се страхуват от рака като диагноза, но реално броят на жертвите от безрасъдните човешки желания и постъпки е много по-голям. Имам предвид - войните, катастрофите, тероризма. А като прибавим природните бедствия картинката става съвсем друга. И защо тогава - като опасността е по-голяма от други събития - да се страхуваме от рака специално ? И защо да не се поучим от мъдростта на древните, пък и не само те ?
А как ще бетонирате оздравяването ? Звучи любопитно...

max1

Мнение от max1 » 19 авг 2012 00:30

Мда, Свами Вивекананда е известен мъдростта си. Светецът умее да разграничава, а невежият не. А хората се страхуват от рака, защото той води до мъчителна смърт, до смърт, която е болезнена и която постепенно те изяжда отвътре, при което ти се чувстваш обречен. Няма по-лоша болест от тази. Аз смятам, че е по-добре да умре човек внезапно, без да знае и без да се мъчи, и без да е в тежест на близките си. Ето защо хората по-малко се страхуват от внезапна смърт, катастрофа или нещо подобно, отколкото от рак. Когато си мислех за рак в последните седмици, не ме плашеше толкова самата смърт, колкото мисълта за мъченията преди нея, безнадеждността, отчаяните близки и прочие. Добре че в рода ми почти не е имало случаи на рак. Чичо ми и една братовчедка на майка ми починаха от рак, съответно 1998 г. /меланом и после разсейки навсякъде/ и 1983 г./на гърдата и разсейки/ г. други няма. Всичките ми баби и дядовци са починали вече, и нито един от рак. Едната ми баба от усложнения на диабет 1982 г., другата баба от старческа бронхопневмония за 1 седмица през 1995 г. , антибиотиците не действаха, а тя имаше дълбока склероза от 3-4 години преди това и не ни познаваше даже, единият дядо от инсулт на 88 години през 1991 г., а другият просто от старост на 93 години без болест през 2006 г., година преди това падна и си счупи таза, който на тази възраст не може вече да зарастне, дотогава ни склероза имаше, ни нищо, но през тази година на легло му дойде много и сам желаеше да не е в тежест на децата си и да си отиде, нямаше болест, просто затвори очи и си отиде. Може да се каже, че генът ни е резистентен на рак и дано така да продължава.
Ами всеки нов изминал ден без кашлица, затвърждава оздравяването. Това имах предвид.

max1

Мнение от max1 » 31 авг 2012 22:42

Радостта и успокоението май се оказаха кратки. Само не повече от 10 дни не кашлях изобщо, а от 24 август отново започнах да кашлям. При това не е много, но е съпроводена с болка в деясната част на гръдния кош и пак го усещам този хрип все вдясно при кашляне, при дишане няма хрип. Сега обаче на моменти има и лека спонтанна болка, която ирадира към ключицата и към плешката. По-лошо съчетание от симптоми едва ли има...Не че са тежки, а че не вещаят нещо добро. Преди няколко дни имах и тежест в стомаха, но сега я няма. Иначе се чувствам здрав, вече не ми се ляга дори следобед, енергията ми е на здрав човек, днес бях на фитнес и на пълна програма, тогава нито кашлях нито ме болеше нещо, а като съм в покой просто ме наболява и усещам като цяло дискомфорт в дясната половина на гръдния кош...

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 01 сеп 2012 09:39

Здравейте max1,
бетонирането на оздравяването може да стане само с активни средства : например тренировката във фитнеса, почивка на планина, море, санаториум, но и с укрепващи имунната система билкови средства. Не е чудно, че се появяват епизодично такива оплаквания.

max1

Мнение от max1 » 01 сеп 2012 22:42

Здравейте,
може и да е така. Преди 2 седмици през уикенда бях на остров Лангеоог в Северно море, чувствах се супер, наех колело и цял ден карах из острова, който е 10 км дълъг, освен това полежах и на плажа и се чувствах съвсем добре там, това беше в периода, в който изобщо не кашлях. Снимки http://yogimax.snimka.bg/travel/langeoog.696424.all
После обаче времето захладня, спя винаги на отворен прозорец и явно ме лъхна нещо и се опитва да ме повтори, но само кашлица, без други симптоми на настинка. Само че повтарящи се бронхити или пневмонии могат да говорят и за рак на белия дроб, това съм чел по интернет също. :cry: Днес пък бях в Хамбург, но времето не беше особено хубаво, така че пак се наложи да стоя на затворено.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 02 сеп 2012 01:33

Здравейте max1,
на мен много повече ми прилича на реакция на неукрепнал организъм след инфекция, отколкото проява на рак. Укрепете имунната си система с подходящи средства - поне сега има голям избор. Имате възможност да си дадете почивка, слънце и може би приятелска компания.

max1

Мнение от max1 » 02 сеп 2012 10:20

Аз не живея сам, така че приятелска компания си имам. Имам и финансова възможност за почивка, но нямам време. Както бях казал, уча и работя всеки ден едновременно. Само през уикенда мога да си позволя почивка, но пак имам грижи заради ученето, изпуснеш ли ден без учене, после не можеш да наваксаш, много е интензивно. Това лято думата ваканция не съществува за мен.

max1

Мнение от max1 » 06 сеп 2012 13:58

Вече е 6 септември, часовникът тиктака, времето тече неумолимо, симптомите не изчезват, проклетата кашлица остава, има болка при кашляне, но не е невралгия. Има усещане за тежест, дискомфорт и даже на моменти парене и все в дясната половина на гръдния кош. При някои издишвания вече има и свиркащ звук. :cry: Не знам, нямам нерви вече, отива на лошо, не напразно се плаших още от юли месец, имам развита интуиция, има нещо там, което е зло... :| :x Въпреки това, нищо не може да ме накара да отида на лекар...

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 06 сеп 2012 14:41

Здравейте max1,
самото говорене няма да помогне на оздравяването. И преди ви писах, че трябват активни средства за подобряването. Поне такива се предлагат навсякъде - подпомагащи работата на имунната система. Ако не отивате на лекар, очаквате ли лекарско мнение ? От самосебе си няма как да се оправи - като сте под напрежение в учене и работа - естествено е, че се подлагате на стрес, повече отколкото може да понесе в момента организма. Наблюдението е много ценно нещо, но ако не последва реакция - става безсмислено.
С най-добри пожелания

max1

Мнение от max1 » 06 сеп 2012 22:37

Вие придавате прекалено голямо значение на имуностимулантите ми се струва.
А тази вечер кашлицата е раздираща, дълбока и силна. От повече от месец не е била такава. :cry: Погълнат ли съм от нещо ангажиращо през деня практически не кашлям, размърдам ли се, или ям нещо, или мисля за това, веднага започвам да кашлям. А започне ли се, няма спиране, спастична. Но си има болка вдясно, която е спонтанна вече. :|

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 07 сеп 2012 00:02

Здравейте max1,
важното е не дали аз надценявам действието на имуностимулантите, а дали вие ги подценявате. Организмът си е ваш. Интересно е какво ще каже д-р Цончев - най-вероятно : преглед и прослушване на дробовете. Обективно е. Но докато се чудите какво е - вземете някакви мерки ! Поне аз така бих направила...

С най-добри пожелания

max1

Мнение от max1 » 07 сеп 2012 00:18

Ще каже - рентген на бял дроб, какво друго да каже. Ето защо не отивам. Още в края на май, когато бях на лекар по повод на други оплаквания казах на лекарката, че не давам да ми правят никакви изследвания, които биха показали рак. Само ми слуша със слушалки гърдите, гърба и сърцето, и прави кардиограма. Нищо нямаше тогава. А да, и кръв дадох да ми вземат, и тя не показа нищо, но това не е никаква гаранция за нищо, 3 месеца минаха от тогава. През юли бях на рентген, само че на челюстта, за пълна снимка на зъбите за кариеси. Облъчването от рентген освен това е канцерогенно.
А кашлицата е сега спастична вечерта. Дано да е някакво раздразване само. Понеже не е била такава от средата на юли силна, нито вчера, нито онзи ден, съвсем слаба си беше и рядка, а тази вечер е ужас. Сега се усеща дълбока и онзи хрип, който изглеждаше да е задънил десния дроб, не се усеща. Храчки зелени имаше до преди 2-3 дни след повторното начало от преди 10 дни, тогава се къртеше и бях спокоен. Тогава просто усещах-дразнене изкашляне и изхвърляне на зелена храчка. Но откакто храчките спряха, а кашлицата не-пак се върна същия страх. Така че това от преди 10 дни явно беше повторна настинка и връщане на кашлица, но след като се отхрачи всичко, пак не спира, а повтарянето на бронхити е съмнително за рак.

max1

Мнение от max1 » 10 сеп 2012 17:07

Кашлицата не минава. Хрипът отдясно пак се усеща, свиркане като че ли не усещам сега. От 2 дни пия специален чай и капки за отхрачване, но без особен ефект или промяна. Забелязах, че инстинктивно си поставям лявата длан върху дясната гърда по време на кашляне, сякаш искам да помогна изкашлянето. Това е още от началото на юли, може да е останал рефлекс поради невралгитните болки, които имах тогава. Друг път при други кашлици не съм правил така, защото кашлиците са били освобождаващи, а не задънващи и мъчителни като сега. Слабите болки с разнообразен вид и характер продължават от време на време все в областта на десния гръден кош, плешката, лопатката и рамото. Храчки почти няма, ако има са оскъдни и белезникави, няма кръв в тях /засега.../. Вчера срещнах пак човека, който мисля, че се зарази от мен 2 дни след като му гостувах на 28 юли, и забелязах че и той още кашля, макар и слабо, не е пушач. А той направи месец и 10 дни с кашлица вече. Той се е лекувал с някакъв антибиотик, който му е бил останал от предишна настинка, но не е ходил на лекар. Дано това да е успокояващ показател, който да говори, че е просто някакъв упорит вирус, който оставя кашлица за много дълго време.

max1

Мнение от max1 » 27 сеп 2012 11:18

Май ми мина. :roll: От 2 седмици не кашлям, ако изключим 2-3 спорадични покашляния за цял ден, при които обаче хрипът в дясно пак се усеща. Нямам вече дискомфорт в гръдния кош, нито болки, нито усет за задух. Ходя вече редовно на фитнес и всичко е наред. Дано това да е край вече.

Отговори

Върни се в “Болката”