ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Болки в костите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

max1

Болки в костите

Мнение от max1 » 25 юни 2012 11:02

Здравейте, за съжаление пак имам здравословен проблем. Всичко започна като настинка в събота, с болки в гърлото, силна отпадналост-цял ден освен да лежа друго не можех да правя, дори седнал ми беше уморително. Вечерта имах температура, глътнах парацетамол и тя падна, изпотих се. В неделя сутринта се събудих с болка в дясното рамо-дълбока, тъпа, мъчителна, продължителна. Бях като цяло по-добре, имах повече сили, появи се кашлица. Но вечерта пак се появи същата болка, само че този път в лявото рамо. Мислех, че като се наспя ще мине, но не. Събудих се още в 3 ч. и повече не можах да заспя, болката в лявото рамо си остава, продължителна и тъпа, дълбока. Пак ми стана студено макар с 3 одеяла, значи пак съм имал температура. Сега болката се усеща и в двете рамене еднаква като усещане. Странно. Болката не се влияе от движения на ръката. Сега се завлякох до аптеката и купих ибупрофен, все още не ми е минала болката.

д-р Цончев

Re: Болки в костите

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2012 20:09

Добре е да се посети лекар и евентуално да се направи снимка на бял дроб.

max1

Мнение от max1 » 26 юни 2012 18:38

След като написах съобщението вчера и бях глътнал половин хапче ибупрофен акут, не ми беше минала болката и затова глътнах и другата половинка. Около час по-късно болката в костта изчезна. До вечерта не се беше появила, но за профилактика глътнах още една половинка ибупрофен преди да легна. Спах цялата нощ нормално, нямах болки, днес също нямам болка, не се връща, въпреки, че не съм гълтал днес никакво обезболяващо. Вече се чувствам доста по-добре, нямам температура, силите ми се връщат, само кашлицата се усили-зачести и стана по-дълбока, но това е чистещ процес-защото отхрачвам големи количества зеленикави храчки. Като усещане всичко минава, било е настинка, а настинката е провокирала тези болки. Така ми се струва.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 юни 2012 19:44

Дано да вървят на подобрение нещата. Вероятно сте прав, но следете температурата, втрисане и изпотяване - т.е. да не се стига до белодробно възпаление.

max1

Мнение от max1 » 28 юни 2012 00:53

То като го пипне човек някакъв вирус, и винаги стига до дробовете. Поне при мен. Първо започва с болки в гърлото или сухота, а след 1-2 дни се развива кашлица и хрема. Миналата нощ кашлях много и днес през деня също. Гърлото все още ме наболяло, а хремата едва днес се появи, но не е много силна. Болестта все още няма да отшумее напълно, трябват още няколко дни. Но хубавото е, че нямам болки никъде.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 юни 2012 23:36

Пожелавам бързо възстановяване!

max1

Мнение от max1 » 30 юни 2012 00:50

Благодаря, имам нужда от пожелания. Явно е някакъв упорит вирус или бактерия в дробовете. Денем кашлям що годе по-рядко, но вечер и когато легна-неудържимо, не мога да спя, все нещо ми дразни в гърлото и предизвиква дълбока кашлица. Храчки жълто-зеленикави има обилно сутрин след ставане и през деня частично, а вечер когато кашлянето е най-мъчително, няма храчки. Хремата също не минава засега. Или се потя, или ми е студено, постоянно се мени това състояние. Но нямам температура. Имам апетит и общо взето почти нормално енергия. Само тази кашлица вече ме мъчи много.

max1

Мнение от max1 » 30 юни 2012 00:58

От наблюдения върху себе си през годините, как организмът ми реагира на вирусите, стигнах до следния извод. Докато бях дете или много млад, при настинка и вирус, вдигах внезапно висока температура с много тежко общо състояние и на легло, но за 3 дни всичко минаваше и ставах напълно здрав, организмът се преборваше. За последен път така с висока температура минах когато бях на 25. От тогава никога не съм вдигал висока температура, максимум 37.5, а простудата се точи много по-дълго от 3 дни. Закономерността-деца-високи защитни сили, провокират висока температура, и тя се справя бързо с болестите. Възрастни-болестите протичат не така акутно, но хронично, и продължават по-дълго, като общото състояние не е силно влошено. И от тук стигнах до предположението, че и с левкемиите е така. При деца и младежи акутни с тежко състояние, при възрастни хронични и бавно прогресиращи.

max1

Мнение от max1 » 08 юли 2012 20:07

Вирусното заболяване, което ме нападна преди 2 седмици, поради интензивното кашляне прерастна в междуребрена невралгия. Сам си поставих диагнозата. Всяко рязко сътресение на тялото/гърдите, като например закашляне, кихане или дори хълцане предизвиква остра силна болка-сякаш ми забиват нож в гърдите. Усеща се само на едно място-отдясно. Болката се провокира и от натиск с пръст и от разтягане на тялото или вдигане на ръката. Кашлицата вече идва рядко, но когато дойде закашляне е истинско мъчение за мен, заради тази режеща болка. По какъв начин може да си излекува тази болка. Няма да издържа още много дни с такава болка. Преди 12 и преди 4 години пак след вирусна инфекция ми ставаше такава невралгия и пак ме болеше остро сякаш ме бодат с нож, и пак на същото място отдясно в гърдите. Доколкото си спомням не мина лесно, няколко седмици се измъчвах с тази болка заради закашляния. В покой няма болка.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2012 13:49

Ако действително се касае за това, което е добре да се каже от невролог, подходящото лечение е витамини от групата В и симптоматични обезболяващи средства - нестероидни противовъзпалителни, парацетамол и подобни

max1

Мнение от max1 » 14 юли 2012 16:30

Изминава още една седмица и още не ми е минало. Кашлям много рядко, но закашлям ли се болката в дясната половина на гръдния кош е убийствена. Сега кихнах и болката която се провокира беше неописуема. Постепенно се успокоява сама ако не кашлям и не кихам. От парацетамол не минава, пих дори два наведнъж. В парка срещнах един познат поляк-лекар, той ми каза, че вероятно е плеврит, и често вирусното преминавало в такова усложнение. Прати ме на рентгенова снимка но аз не отидох. Нощем вече не кашлям, спя нормално, сутрин също всичко е спокойно, не усещам болки, и по някое време през деня се раздразва, получавам позиви за кашляне и болката става неописуема. Смуча едни билкови бонбони и от тях кашлицата се подтиска и спира. При натиск с пръсти в гръдния кош обаче боли, това може би говори в полза на невралгия, а не плеврит. Ако беше плеврит не би трябвало да боли при натиск и би трябвало да имам задух, а аз нямам. Освен това боли в някаква точка отстрани на гръдния кош малко под мишницата при натиск, някъде четох че ако там се провокира болка значи е невралгия. Нямам температура, не ми става студено, не се потя, чувствам се здрав като цяло, но тази болка, която се провокира е ужасяваща.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 юли 2012 17:54

И аз не виждам повод да се мисли за плеврит, от какъвто и да е характер. Вероятно болката е невралгична, понякога тя отшумява бавно, като е трудно да се предвиди колко време ще е необходимо за това.

max1

Мнение от max1 » 16 юли 2012 00:40

Преди 4 години, когато също така ми стана, болката продължи към 3 седмици, като не се знае дали рейки-то не я излекува, защото ме лекуваха с рейки тогава, или пък е съвпаднало с момента, когато болката би отшумяла и сама. Разболях се на 5 март, кашлях много силно и нощем също в дните около 8 март, към 15 март вече се появи същата болка вдясно на гръдния кош, и оттогава около 3 седмици се закашлях предпазливо, защото се предизвикваше много силна остра болка. В началото на април вече не издържах и се обърнах към моя позната рейки-лечител, още при първия сеанс болката намаля наполовина, а при втория след 2 дни напълно изчезна и повече не се появи. Сега не съм я търсил, не искам да я занимавам пак и се надявам да започне да ми минава вече, макар че досега ме боли само от 1 седмица, така че може и да откара още две...Но в периодите на деня, когато нямам кашлица, болката вече почти не я усещам, но и днес не мина без дразнене, закашляне и извикване на силната болка. Пълният покой и стоене на топло обаче действат благотворно. Сигурното е, че процесът вече не се влошава, а започва да се овладява.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 юли 2012 20:27

Е, така, както го описвате проблемът върви на оправяне. Вероятно до няколко дни ще премине съвсем.

max1

Мнение от max1 » 20 юли 2012 21:02

Засега не минава напълно. Болката в гръдния кош е малко по-поносима, отколкото преди, но се усеща и отзад в плешката. Кашлицата не е изчезнала напълно, и все още се появява, има и храчки, които не са обилни, но бяха ръждиви предните 2-3 дни. :shock: Не кървави, но ръждиви. Имам чувството, че има някакъв вирусен или бактериален процес в дроба, който не минава, а тлее. Нямам температура, не губя тегло, то е непроменено, имам апетит, нямам увеличени лимфни възли, и въпреки това не съм напълно здрав. Чувствам се леко по-отпаднал, отколкото като здрав, и от време на време слаба и недълбока, но гъгнеща кашлица, при която гръдния кош заболява.

Отговори

Върни се в “Болката”