ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Болка в лявото подребрие.

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

jasminol

Re: Болка в лявото подребрие.

Мнение от jasminol » 13 дек 2016 11:08

добър ден.моля помогнете ми.От около 2 седмици усещам болка в ляво под ребрата понякога се мести и надолу към корема..ходих при личния лекар с оплаквания първо с болки в червата и той ми изписа папаверин подействаха ми другата болка спря но се появи тази.Търпима е нно се притеснявам да не е мещо сериозно.Забелязах че левите ми ребра са по изпъкнали.моля дайте ми съвет

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2016 20:45

Вземете си направление за гастроентеролог и отидете да ви направят една ехогпафия на корем.

de6y

Мнение от de6y » 28 дек 2016 20:51

Здравейте,да попитам и аз.От няколко месеца имам болки в подребрието,ту отдясно,ту отляво или в средата.Често е като пипане с горяща клечка кибрит.Правих ехография,гастроскопия и кръвни.Казаха рефлукс езофагит и дуоденит.На гастрото-раздразнена лигавица.Кръв-триглицериди-2.00.Лекувах преди 2 месеца Хеликобактер Пилори.Сега уж нямам.Болките обаче продължават.Имам чувството като се чеша по корема и все едно пипам опънати нерви,и леко като тежест ми е.Какво да взимам за тези болки.Мога да дам още данни ако искате.Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 дек 2016 20:43

Гастропротектор взимате ли?

mariAnaZP

Мнение от mariAnaZP » 02 яну 2017 13:57

Здравейте.На 32год.съм,жена.От около месец имам леки болки в лявата част на корема,на нивото на пъпа и малко над него.В повечето случаи е по скоро усещане за болка(ако може така да се каже).Бях на гастроентеролог,при двама всъщност, ехографията на коремни орагни е добра,кръвните изследвания също.Предписаха ми:еспумизан,еманера,дуспаталин,пробиотик;без никакъв ефект до момента.От храна не се влияе болката по никакъв начин.Имах два,три дни през този близо един месец, без никаква болка или усещане за нея.На генеколог ходя всеки месец, тъй като правя IUI на естествен цикъл(без хормонална стимулация),та там проблем нямам.Въпросът ми е,следва ли да направя гастоскопия/колоноскопия за да изключа напълно проблем с храносмилателната система.P.S:Нямам никакъв проблем с ходенето по голяма нужда.Баба ми имаше рак на дебелото черво,та от там идва сериозното притеснение относно болката.Благодаря Ви!

de6y

Мнение от de6y » 03 яну 2017 11:00

Честита нова година на всички!!!Взимах спазмомен,ензимил и ксанацид.Нямаше ефект.Сега взимах емонера 20мг по 1 сутрин за 10 дни и но шпа за толкова.Болките леко стихнаха и са малко по-тъпи и не толкова чести.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2017 20:37

mariAnaZP
Не виждам пповод да се прави гастроскопия....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2017 20:38

de6y

Според мен е подходящо лечението.

de6y

Мнение от de6y » 04 яну 2017 10:05

Благодаря ви

ivkooo

Мнение от ivkooo » 16 яну 2017 12:50

Здравейте,от около десетина дни съм с болка в лявото подребрие,като през последните дни болката е доста силна.Когато кашлям.кихам хълцам,а дори по някога при вдишване и издишване болата е силна.Долу вляво под/на последното ребро дори не мога да го пипна толкова боли,при лек натиск болката е секващата дъха ми,много силна,вечер не мога да се обръщам на едната и другата страна.Не съм в България,ходих на лекар и ми изписаха Напроксен за възпаление на мускулите.Започвам да се притеснявам тъй като ги пия вече трети ден ,а болката е все същата.Ако някой може да ме посъветва какво да предприема,ще съм много благодарен.На 39 години съм и съм с наднормено тегло,често съм и с киселини и газове.Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 яну 2017 21:38

Къде точно в подребрието?
Добре е да се направи едно ехо на корем...

ivkooo

Мнение от ivkooo » 16 яну 2017 22:50

Здравейте,центъра на болката е в лявата страна (точно от отстрани ,не е отпред или отзад),между последните две ребра долу.Поне аз така го пипам,като леко натисна мястото болката е много силна.Дори като шофирай днес на завой или дупка ако друсне болката се усеща.

de6y

Мнение от de6y » 17 яну 2017 19:14

Днес си взех изследванията-захар 7,4;асат-30;алат-36;триглицериди-2,8;ггт-102;холестерол в норма;тсх-0,25 при мин.норма 0,35;Имам рефлукс езофагит и дуоденит с болки в подребрието както писах по-рано.На 2-3 дни единия е с разстройство.Без диета към момента и без лекарствена терапия.Препоръки?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2017 19:50

На първо време си вземете някакви пробиотици и пробвайте с по-щадяща диета.
Но пак какзвам, че е добре да се направи едно ехо на корем. Поне да се отхвърлят евентуални проблеми от други органи - бъбреци, далак.

ivkooo

Мнение от ivkooo » 18 яну 2017 19:58

Благодаря ви искрено д-р Цончев.Още другата седмица ще мина ехограф.Тъй като съм в Англия бихте ли ми казали подходящи пробиотици които да си закупя от тук? Благодаря ви предварително!!!

Отговори

Върни се в “Болката”