ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Болка в лявото подребрие.

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Болка в лявото подребрие.

Мнение от д-р Цончев » 28 мар 2014 10:37

Във ребрата или под ребрата?

Dimitrina Chongova

Мнение от Dimitrina Chongova » 28 мар 2014 16:23

Не самите ребра,отвътре.Забравих да спомена,че понякога като сменя позата и ме боли по малко.Възможно ли е да е просто схващане?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2014 16:29

На такова прилича щом се повлиява от положението на тялото.

vili737

Мнение от vili737 » 16 апр 2014 19:37

Здравейте, преди два дни усетих в лявото подребрие болка ,която се появи след като пих вода,Бях вечеряла преди няколко часа и я усетих като все едно съм прекалила с водата,все едно ми е тежко.Очаквах да премине след няколко минути ,но не мина,а се засили с вдишването и издишването.На другия ден пак ме болеше при вдишване,при движение и при хранене-имам апетит но имам чувството че ще се пръсна и нямам място в стомаха,а не съм яла нищо.Като легна не ме боли толкова,боли като съм седнала -като съм свита.Да отбележа само че през деня сготвила гювеч - със зелен фасул,бакла,патладжан домат и т.н.-нали са пости,сигурно има значение,а на следващия супа със грах,преди няколко години имах гастродуоденит.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 апр 2014 13:16

Няма как да се даде заводолителен отговор на този въпрос без да се направи преглед при гастроентеролог.

dankot

Мнение от dankot » 26 юни 2014 17:45

Zdraveite,imam bolka v lqvo pod rebrata.Boli me kato disham,no ponqkoga ne me boli v opredeleni momenti...moje li da e ot nastinka?Molq vi kajete mi...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2014 07:04

Моля, пишете на кирилица!!

moniradeva83

Мнение от moniradeva83 » 10 юли 2014 22:28

Здравейте на 30г съм,имам дъщеря на 7г родена секцио , от 2 дена имам болка в долната част на корема отляво като успоредно с това същата болка я усещам в лявото подребрие близо до таза като се мести понякога и отзад на кръста отново от лявата страна.не е постоянна и нетърпима болка,усеща се на моменти като боцкане,като болка от мускул или все едно съм вървяла много бързо.интересното е че когато съм в седнало положение не я усещам,изобщо няма нищо но когато се изправя да вървя и се движа,тогава се обажда и ме боли на моменти дори е силна болка.така и не мога да си обясня на какво се дължи,досега не съм имала такива оплаквания.незнам към какъв специалист точно да се обърна за преглед.незнам дали е свързано но този месец и цикъла ми не дойде,а по принцип нямам проблеми с него,точен ми е като часовник + - 2-3 дена, но целия юни месец така и не се появи.и предвид и тези оплаквания мисля имат ли нещо общо с липсата на менструация.вярно е че работим по въпроса за бебе с приятеля ми,но си направих тест за бременост на 12 ден от закъснението на цикъла,който разбира се беше отрицателен.объркана съм незнам към какъв лекар да се насоча гинеколог може би като за начало,а след това? на какво може да се дължат тези болки които описах.не съм пила никакви болкоуспокояващи,защото не са били толкова силни и нетърпими,единствено днес пробвах да лежа по корем около 30мин и мога да кажа че имаше много добър резултат,защото след като станах от леглото до момента вече нямам никакви болки,сякаш се изпариха.доколкото знам може да се дължат на неизлекувана настинка.Моля който е запознат или се е сблъсквал с подобен проблем да сподели,да изкаже мнение много съм объркана и притеснена и незнам какво да направя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 юли 2014 14:33

Така както описвате проблема вероятно болката е с мускулен произход и след известен покой следва д апремине.

иван88

Мнение от иван88 » 23 фев 2015 21:37

На 32г. съм от няколко месеца имам болки в ляво под ребрата стига понякога до пъпа понякога тръгва към сърцето и стига до рамото.
Личната лекарка каза че може да интеркостална невралгия, изписа ми лекарства но подобрение няма. След големи мъки успях да си изпрося направление за газстро специалист. На ехографа на коремни органи нищо ненормално не се откри. Изписа ми обезболяващи и ми каза да се обърна към невролог. Успокоих се кратко, но вчера след дефракция забелязах съсирек кръв от тогава до сега не ме хваща сън. Болките продължават. В сряда съм отново при газстро специалиста дано да ми обърне внимание.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 фев 2015 09:32

Кръвта накрая на дефекацията ли е?

иван88

Мнение от иван88 » 22 мар 2015 23:29

не съм сигурен но мисля че не.

Лекарят пак ме претупа изписа ми още лекарства, но положението не ми се оправя, болките са на лице, пия дуспаталин, силаксис, и се мажа с един крем

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2015 08:40

Някакво обяснение не даде ли гастроентерологът?

Наталия Найденова

Мнение от Наталия Найденова » 13 сеп 2016 14:21

Здравейте!
От няколко месеца имам болки в лявото подребрие и в лявата част на гърба. До сега болката се появяваше и изчезваше, но от около една седмица е постоянна и някак си е свързана - сякаш болката в бодребрието се придвижва към лявата плешка и се получава странна придърпваща болка. От известно време, също така, усещам болка и в самите ребра, при натиск от моя страна. Имам болки и в слънчевия сплит, които също се появиха наскоро.
Тъй като нямам възможност да отида при личния си лекар, моля за съвет при какъв точно лекар да отида?
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 сеп 2016 21:48

Гастроентеролог като начало...

Отговори

Върни се в “Болката”