ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Болка в лявото подребрие.

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

Stelhee

Болка в лявото подребрие.

Мнение от Stelhee » 06 апр 2012 15:00

Здравейте,

Имам оплакване, което се появи преди година и половина. На 24 години съм. Болката е съсредоточена в лявото подребрие. Когато се появи за първи път, честно казано, не обърнах сериозно внимание, появяваше се и изчезваше... Преди 5 месеца се обостри и оплакванията ми бяха по-често и с по-остър характер. Отидох при личния лекар, а той от своя страна ме изпрати на ехограф, изследването не показа никакви изменения, но не ме насочиха и към специалист. Болката си продължаваше и беше трудно да търпя. Отидох пак при личния си лекар, който ме насочи към гастроентеролог. Специалистът ме прегледа също с ехограф, прегледа цялата коремна област. Диагнозата беше гастрит. Назначи да си направя изследване за наличие на бактерията хеликобактер пиори, за да изключим този причинител. Резултатът беше отрицателен. Искам също да отбележа, че никога не съм била почитател на тлъстите храни, не пия алкохол, не обичам газирано, не съм с наднормено тегло... Изписа ми Ормус, като ми каза какви храни трябва да избягвам. Не ми направи други изследвания. Изпих хапчетата февруари месец, по време на приема нямах оплаквания или са били съвсем леки и не на често. Към днешна дата всичко се повтаря наново, болките са силни, понякога остри, понякога тъпи, не са провокирани от конкретна храна, ям редовно, на малки порции. Вечерята също е лека и е поне три часа преди сън. Не натоварвам стомаха.
Моля Ви, посъветвайте ме как да постъпя.
Благодаря предварително.

д-р Цончев

Re: Болка в лявото подребрие.

Мнение от д-р Цончев » 07 апр 2012 10:52

Тъй като предписаното лечение е имало ефект според мен е добре отново да се допитате до гастроентеролога за да прецени дали е необходимо отново да се мземе някакъв медикамент.

kris747

Мнение от kris747 » 01 май 2012 22:51

здравейте и от мен аз доста време имам болка в лявата част на тялото в ребрата ниско долу в ляво и в лявата плешка постоянно се мести болка но непрекъснато я има засилва си при физически усилия и я усещам в лявата плешка и в лявото потребрие също имам много газове пак вляво ги усещам личния лекар не обърна особено внимание но болката е постоянна но не локализирана но винаги в ляво гърба ребрата и ниско под ребрата в дебелото черво

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 май 2012 17:00

С кости и мускули ли я свързвате тази болка или я чувствате вътрешно?

kris747

Мнение от kris747 » 02 май 2012 21:45

ами някой път че ме боли вътрешно дебелото черво в ляво под ребрата друг път каточели самите ребра гърба и чуствам тежест под ребрата в дебелото черво

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 май 2012 01:49

Гастритната и колитната болка имат своиството да ирадиират, т.е. болката да се локализира на друго място, така, че е възможно тези ви оплаквания да са в резултат на едно такова нещо, без естествено да съм сигурен в това.

ivanova.petkova

Мнение от ivanova.petkova » 16 дек 2012 20:25

Здравейте! Аз съм на 14 години и от 2 седмици ми се появява секундна тъпа болка в ляво от корема. Само веднъж беше остра и то за секунди. Болката не се мести, появява се по-често при бягане или бързо вървене. От какво може да е ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 дек 2012 05:13

Най-вероятно е с мускулен произход.

Nikoleta23

Мнение от Nikoleta23 » 07 мар 2014 20:26

Здравейте,
На 22г съм, нямам наднормено тегло, от около 3-4 месеца имам тъпи болки вляво под ребрата. Не са силни, непостоянни са и мястото на болката се мести. Ходих при личния лекар, изпрати ме на ехограф. Оказа се че имам по 1 камъче и в двата бъбрека и от това били болките, Но след 2 седмици ходих на уролог и камъчетата вече ги нямаше, а болките не бяха изчезнали.Урологът е на мнение, че те се дължат на възпален мускул вследствие на настинка. Препоръча ми да пия витамин Б и да затоплям мястото, но и това не помогна. Може би е важно да спомена, че в момента имунната ми система не е много силна, тъй като претърпях тежка пневмония с усложнения. Освен това съм наследствено обременена откъм онкологични заболявания- и двамата ми дядовци имаха рак на дебелото черво. Питам се, на какво се дължат тези болки и трябва ли да се притеснявам? Забравих да спомена, че от около 2-3 седмици получавам и необичайни за мен газове.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 мар 2014 18:10

Трудно е да се каже въз основа на така описаното състояние. Вероятно е с мускулен произход, особено ако на ехографа нищо не е открито.

Nikoleta23

Мнение от Nikoleta23 » 10 мар 2014 21:52

Да, нищо не е открито на ехографа. Благодаря за отговора!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2014 20:44

Моля, успех!

Boriana_subeva

Мнение от Boriana_subeva » 24 мар 2014 17:07

от няколко дни напипвам нещо наподобяваващо топче в ляво под ребрата.боли ме когато го натисна, като понякога болката преминава към яйчника от ляво.трябва ли да се притеснявам и към какъв специалист да се обърна? Благодаря за вниманието.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 мар 2014 19:38

На първо време към гастроентеролог, да ви погледнат на ехограф. Колко еголямо това топче?

Dimitrina Chongova

Мнение от Dimitrina Chongova » 25 мар 2014 20:41

Здравейте!Имам по-скоро тъпа болка в ляво на около 5 см.преди края на ребрата.Болката се появи преди няколко години,като не ме боли постоянно,но заболи ли ме продължава с месеци.Консултирах се с личната лекарка,но не ми обърна внимание.Болката е по-скоро под лявата гърда.На какво може да се дължи и при какъв специалист да отида?Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Болката”